Zvýšená bazálna teplota a bolesti hlavy. Som tehotná?

valika2310
6. sep 2020

Ahoj te baby chcela by som spýtať. Už tri dní mám zvýšenú bazalnu teplotu 37,3. Bolesti hlavy a nadrapovanie už keď ráno stanem. A tie chute včera napríklad som jedla chcela zo sirom a z nutelou 🤦‍♀️mrcha ma dôjsť za dva dni. Som stále unavená. Mam žltý výtok. Baby prosím poraďte. A mam hnedý pásik na bruchu taky slabucky ale je tam!

veronikaszabova
6. sep 2020

@valika2310
no, takze "hnedy pasik" sa nerobi na zaciatku tehotenstva.
Zlty vytok - nemas mykozu?
Pockaj ci pride menzes, ak nie testuj.

ukulela
6. sep 2020

@valika2310 hnedý pásik na bruchu pred vynechanie ms? Ono je možné, že si tehotná, ale pásiky a chute si podľa mňa skôr vsugerujes.... Nie je to tak, že veľmi veľmi chceš? Veď si urob test. Ja ani pri jednom som nevbadala príznaky tak skoro. Prvým príznakom bolo meškanie.

valika2310
autor
6. sep 2020

@ukulela nikdy pred tým som nemavala také chute. Prosím vás a ta zvýšená bazalna teplota to co znamená?

viikkki
6. sep 2020

@valika2310 tehotenstvo alebo infekcia

veronikaszabova
6. sep 2020

@valika2310 a merias si bazalnu teplotu kazdy den? Pravidelne?

valika2310
autor
6. sep 2020

@veronikaszabova áno vždy je nad 37

veronikaszabova
6. sep 2020

@valika2310 nerozumies - merias si ju pravidelne kazdy den v mesiaci??

valika2310
autor
6. sep 2020

@veronikaszabova meriam si ju už 1 týždeň no jedna známa my povedala že keď má dôjsť mrcha tak by mala bazalna teplota sa mala znížiť. Nerozumiem tomu lebo ešte niečo takéto som nezažila🤔🤔🤔

valika2310
autor
6. sep 2020

@veronikaszabova a mňe ma dosť za 2 dní

veronikaszabova
6. sep 2020

@valika2310 ked ju merias len tyzden, tak tvoje namerane hodnoty nie su relevantne.

noemikatka
6. sep 2020

@valika2310 skus test v deň keď ti ma. Prist ms 😊✊

valika2310
autor
6. sep 2020

@veronikaszabova a mala by klestut? Keď mi ma dosť? Viem ze su banálne otázky. Len chcem poradiť. Keďže v živote by som také nezjedla? Podľa mňa človek si nemôže vsugerovat aby jedol také jedlo?

veronikaszabova
6. sep 2020

@valika2310 jasne, ze si mozes chute a priznaky vsugerovat.
Daj sa do pohody, nesleduj sa (ciarku na bruchu, kazde pichnutie,...) --> ked ti bude meskat, testuj.

brezza
6. sep 2020

Ten tmavy pasik si skus umyt. Linea nigra vznika az v druhom trimestri a aj to nie vsetkym zenam. A ako uz baby vraveli, priznaky sa daju vsugerovat. Ked ti bude meskat menstruacia testuj.

valika2310
autor
6. sep 2020

@brezza skúšala som 🤔ale stále tam je. Je slabucky ale je tam 🤔

brezza
6. sep 2020

@valika2310 to tak skoro nevznika. Mas to z niecoho ineho

valika2310
autor
6. sep 2020

@brezza a z čoho môže ešte vzniknúť?

thoughtfulweirdo
6. sep 2020

@valika2310 Moja dcera ma taky pasik od narodenia, obcas ho je viac vidno, obcas skoro vobec. Mne napriklad od urcitej doby rastie na jednom palci rozstiepeny necht, hoci som nemala ziadne uraz. Proste kazdy ma nieco divne 🤔 v kazdom pripade, aby si mala tehotenske priznaky, musis mat vysoku hladinu HCG. Taku hladinu uz zachyti test, takze zbytocne spekulovat, sprav test a budes vediet.

ayanamirei
6. sep 2020

@valika2310 jasne, cakas trojicky - ten pasik to indikuje hned 🙈 a keby to neboli trojicky, tak mas proste PMS a mykozu (zlty vytok nikdy nieje dobre znamenie, teplota zapalu zodpoveda)

valika2310
autor
6. sep 2020

@ayanamirei čítala som ze žltý výtok je úplne norme!

sona96
6. sep 2020

@valika2310 naozaj si nemyslíš že len tak veľmi túžiš byť tehotná, že si to namyslas?

ayanamirei
6. sep 2020

@valika2310 tak naco sa pytas, ked odpoved uz predom poznas ? mas vyssiu BT, mas zlty vytok, mas pasik, ktory sa robi na konci druheho trimestra a aj to nie kazdej zene, mas uz teraz tehotenske chute - sak ty uz vlastne za chvilu rodis, nie ?

nikavs
6. sep 2020

@ayanamirei 🤣🤣🤣 podľa mňa jej už aj tvrdne brucho.... 😁 Joj.. Nechcem byť zlá no. 😃

valika2310
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valika2310
autor
6. sep 2020

@nikavs zabudla krava ze telatom bola 🤔

valika2310
autor
6. sep 2020

@ayanamirei jabsom sa len slušne spýtala

nikavs
6. sep 2020

@valika2310 😃 no ja ti neviem ale pred MS som žiadne tehotenské príznaky nemala.. 🤦‍♀️Jedine tak pms 😃

valika2310
autor
6. sep 2020

@nikavs slušne som sa spýtala na tom nič nie je zle svoje telo poznám a viem ze není niečo v pohode 🤔 keďže takéto veci sami nediali nikdy keď som mala dostať menzes ja som sa chcela len poradiť na tom není nič zlé !!!

ayanamirei
6. sep 2020

@nikavs same here 😀 ale tak vies, tu uz som citala vsetko - aj priznaky z 2 trimestra su normalne par dni pred ocakavanou MS a hlavne najme vtedy, ked nemas pozitivny tehotensky test , lebo ten moze byt negativny aj 2 mesiace este 😂

@valika2310 a ja som ti najskor slusne odpovedala - ked uz googlis, tak poriadne, zlty vytok je normalny ku koncu tehotenstva , na zaciatku v prvom trimestri by sa nemal vyskytovat, a ak ano tak by mal byt ciry/vodnaty/biely ako dosledok produkcie estrogenu.
A kedze poznas svoje telo a nieco nieje ok, tak si sprav test a ked tam nic nebude tak si vyliec tu mykozu co mas.

valika2310
autor
6. sep 2020

@ayanamirei pokiaľ viem mikoza to nemôže keďže nemám žiadne pálenie ani svrbenie a večšinou boli aj sex keď ju máš 🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre