Spánok 18 mesačnej dcérky

elahop654
25. nov 2014

Ahojte mamičky, mám 18 mesačnú dcérku ktorá mi spí cca do 11:00 hod. obeda. V noci mi ide spať skoro o pol noci niekedy aj neskôr. Nemám ju podľa vás dávať spinkať poobede? Pretože niekedy mi zaspí okolo 16:30... myslím si trochu že je to zbytočné, lebo potom mám pocit že ma až príliš vela energie. Priznám sa že niekedy zhreším aj ja a spím do obeda s nou, ale konečne si trocha vychutnávam ten spánok, kedže sa mi od narodenia vela budila, plačkala. Dakujem za odpovede . pekný dník

simca06022011
25. nov 2014

mate dost hardcore rezim.... ja by som to riesila na tvojom mieste uplne inak... spat od 19tej do rana, a cez obed.. a dost... na tvojom mieste ju postupne prestavujem na normalny rezim, jasne ze aj ty musis spat cez den, ked ste pol noci hore... a samozrejme poobedny/denny spanok o 16:30 je neskoro

lubinkas
25. nov 2014

18 mesacne dietatko je podla mna este prilis male na to, aby poobede nespinkalo. Je moznost, ze dcerku rano/doobeda zobudis skor a tym padom ti pojde aj skor spinkat poobede a mozno aj vecer🙂. Alebo to nechas tak ako je a ono sa to casom aj samo upravi. My sme mali velmi podobny "problem". Dcerka si tiez rano rada potiahla aj do 10:00, potom poobede isla spat az okolo druhej, niekedy aj neskor a vedela spinkat aj tri hodky a vecer ruka hore😀. Na jednej strane to bolo zle, lebo sme s muzom nemali ziadny vecer, kedze sme chodili spavat s malou, ale na druhej mi to aj trosku vyhovovalo, lebo aj ja som si rano pospala s nou a ked bola tazka noc, tak niekedy aj poobede🙂. Nam sa to upravil nastupom do skolky. Je pravda, ze teraz bude mat dcerka tri roky a ked je s nami doma cely den, tak ak vstane po 8:00 nedavam ju spinkat poobede a vecer ide pekne okolo 20:00 do hajan, ale to je uz o jeden a pol roka rozdiel, co je u takto malych deti velmi vela. V skolke cez tyzden spava bez problemov, ale rano ma o 7:00 budicek. Vecer zaspi okolo 20:30.

sense
25. nov 2014

tak mate dost posunuty rezim...ale ako pise lubinkas 18mes. je aj podla mna malo na to aby nemala denny spanok, mala by si jej ranny spanok skratit bola vecer skor unavena. Mam 19mes, dceru a chodi spat o 19.00 a rano spi do 06.-07.00 a spi aj cez obed....ja osobne si neviem predstavit zeby bola do polnoci hore a neboj nie si sama koho dieta vela place, moja doteraz neprespi celu noc....

ushuaia
25. nov 2014

@elahop654 suhlasim s babami co pisu, moja mala bude mat 14 mesiacov, od 6 mesiacov prespi celu noc, ale vstava medzi 6-7 rano, ukladame ju kol 20...takto fungujeme od jej 3 mesiacov...proste vzdy vstane a ide spat v ten ,,isty,, cas...este ju stale ukladam aj do obeda kol 10, a po obede kol 15...maximalne ju necham spat do 16.30 - potom ju jemne zobudim. Poobedny spanok o 16.30 je neskoro...potom urcite nebude spinkat v noci a tiez suhlasim ,ze 18 mesacne dieta potrebuje aspon jeden spanok cez den...Upravte si spankovy rezim...Mne to takto vyhovuje a malej tiez... 🙂 , drzim palceky...

siska53
25. nov 2014

@elahop654 fuha! Nocny vtak je tvoja mala! Inak aj ja som tal spavala,ze od 23 do 9...ale poobede som musela spon lezat(nariadadenie dr.kvoli mojek srdcovej chybe). A sesterka tiez aj do 1v noci vydrzala a vraj uz o 6hore vyspata (s obcasnym popoludnajsim spankom).

Ale ak sa da,skus jej to posunut. Nie naraz,ale postupne po polhodinkach. Zobud ju tak o 10:30a aj uloz o trosku skor,po par dnoch,ak si zvykne,tak ju zobud uz o 10..
Inak mne maly uz od 16.m.vynechaval popoludnajsi a to casto i bez neho zaspal az o 21...a casto uz o 6:30 bol hore akoze vyspinkany...
Okolo roku maly tiez mal obdobie,ze o 23zaspaval..no to som mu stopla. Prosto uz mal pravidelne prikrmy a otakej 20:30 siel na prsnik a do 21 zaspinkal. Moja chyba to bola vtedy,ze som mu akceptovala taketo nocne zurky. Naucil sa,lebo aj tak predtym ttch 21bol jeho najcastejsi cas na nocne zaspinkanie uz od babatka. S obcasnymi prebudeniami okolo 23na dopapkanie.

siska53
25. nov 2014

@elahop654 a na popoludnajsi by som ju davala najneskor o 14s tym,ze do 15:30 hore,aby ti zas zaspinkala vecer.

kofoluska
26. nov 2014

Urcite ako radia baby, upravit spankovy rezim. Najzdravsi spanok je prave ten do polnoci. Rano ju treba budit skor, poobedny spanok jej samozrejme nechaj. Akurat ked ju rano zobudis, tak aj na ten poobedny spanok pojde skor. A vecer bude unavena skor ako o polnoci. Ja drzim pravidlo, ze ak maleho do tretej poobede neuspim, uz ma holt chlapec smolu a poobedny spanok vynecha, inak by tahal aj do desiatej vecer. A funguje nam to. Jasne, ze je o siestej uz unaveny, ale to sa rychlo da vecera a o pol siedmej je tuhy. Take male deti potrebuju plnohodnotny nocny spanok. 🙂

funto
27. nov 2014

Presne tak. Spanok do polnoci je najdolezitejsi. Ja mam 17 mesacnu dceru a ukladam ju vecer uz o 19:30 a prespi tak do cca 6:30 a potom spinka od 12 do max.14 hod, potom ju dobre unavim a vecer sa uz sama pyta do postele. Jednoznacne treba dodrziavat rezim a sa to potom vyplati. Uz takymto deticka staci jeden obedny spanok. Drzim palce treba len vydrzat.