Večerné uspávanie 6,5 mesačného bábätka

girlie_konik
15. sep 2014

Ahojte, poradte mi prosim - maly ma 6,5 mesiaca a posledny tyzden mame stupnujuci sa problem s jeho vecernym uspavanim.
Doteraz, uz cca nejake 3 mesiace, sme mali pekny vecerny rezim - kupel, masaz, jedlo /kojim/ a spat. Jasne, niekedy nevydalo, ale v podstate uz to bolo bez problemov, do hodinky bol ulozeny a odfukoval. Spinkat ho davame medzi 19 a 20, ako sa podari s ohladom na cely den.
Posledny tyzden ale mame problem s tym, ze ok, okupeme ho, vymasírujeme, dam mu papat - zaspi mi na prsniku, ale potom pospi max par minut a je hore, ale tak, ze sa neda uz znovu uspat, proste je culy a plny energie. Chce sa hrat, jasit, ci uz s nami alebo bez nas, proste je vyspaty a hotovo.
Je to strasne unavne, cez den spi 3x po 30-40 minut, takze ziaden spac a ked este teraz prestane aj vecer pekne spavat, tak ma uz asi rovno porazi.. dnes sme ho ulozili o 22,30, obidvaja s muzom uz hotovi a ja este musim robit veci do roboty 😲

Poradte mi prosim, cokolvek, diky moc 🙂

cawes
15. sep 2014

@girlie_konik poradim ti fakt cokolvek, neboj sa to prejde. ako konkretne ho uspavas? moj maly to robil tiez jednu dobu ale potom sa vratil na svoj rezim. vzdy od malicka som ho davala o 19 spavat ako na vecerny spanok, a tak sme fungovali dlho, teraz ma 2 roky a posunuli sme to na 20 , zoberie dudu a ide sam do postielky. lahne a spinka az do rana.

girlie_konik
autor
15. sep 2014

@cawes - ako dlho to trvalo, kym mu to preslo?
Uspavam ho tak, ze z vanicky ho prenesiem do izby, kde aj spava. Je tam uz pritmie a prijemne vykurene. V izbe ma aj prebalovaci pult, kde ho teda namasirujem, obleciem do pyzamka a rovno si s nim sadam na postel /spi s nami s muzom v nasej posteli/. Oon uz sa vzdy sape na prsnik, tak mu ho dam, hladkam ho po chrbatiku a spievam mu uspavanku. Ked zaspal, opatrne som ho polozila uz na postel, chvilku s nim este zostala a potom odisla, mal tam zapnutu lampicku.
Doteraz pekne zaspal bud uz rovno na prsniku alebo ak nie, tak som mu ho potom, ked uz len dudlal, vymenila za dudel, trosku ponosila na rukach a spinkal. Teraz strajkuje.. :(

dollynkaa
16. sep 2014

@girlie_konik toto iste mam aj ja s 6mesacnou. A tiez to trva uz aj 2mesiace. Tak neviem lebo ked vecer vyvadza do 22 uz som z toho pekne nervozna bo cez den spi max 3x po 20min.

cawes
16. sep 2014

@girlie_konik u nas to trvalo mozno max mesisc. Len moj maly spi od narodenia sam nikdy som ho neuspavala na rukach. Viem ze dr mi vravela ze od 6 mesiacov zacne dietstko dost vnimat okolie. Neviem skus mu hovorit ze ide spinkat a tsk mozno to pomoze. Ked sa zacne jasit co robis ? Jaby som sa snazila dat najsvo ze nie ze sa ide spinkat.

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@cawes jasne,aj my sa snazime drzat ho v kludovom rezime,lezime pri nom,hovorime rozpravky,ale nic z toho,proste je hore ☹ Neviem ako mu vysvetlit,ze ma spinkat..myslela som,ze ten na
vecerny ritual mu uz je jasny ☹

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@dollynkaa Boze nestras,ze 2 mesiace =-O
Ty to nejak riesis?

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@cawes A preslo to len tak,same alebo si nieco urobila
Hej,to si uvedomujem,ze uz ovela viac vnima,aj sa vie uz dost hybat,tak mozno preto..

cawes
16. sep 2014

@girlie_konik no ja som na neho nerozpravala a ani s nim v izbe nebola. Takze u nas to islo ryvhlo. Taktiez ani svetlo v izbe nic max nezastreta roleta. Tak aby vedel zaspat kdekolvrk. A tak aj fungujeme dodnes kedze vela cestujemr tak nema problem zaspat na druhom mieste samozrejme beriem jeho cestovnu postielku.

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@cawes takze si ho nechala len tak v izbe, samého?
Inak on tiez nema absolutne problem zaspat kdekolvek, toto leto sme s nim uz boli vselikde po Slovensku na výletoch a pekne zaspal vsade, to nie je problem.. uaaaa

dollynkaa
16. sep 2014

@girlie_konik neriesim bo urcite ju nebudem nosit na rukach alebo vozit v kociku tomu nefandim 😀 dufam ju to coskoro prejde.mam niekedy pocit ze tajne pije kavu 😀 sak ja som uz vecer mrte unavena a ona furt si ide svoje 😅

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@dollynkaa no a co teda, nechavas ju vyrevat?

dollynkaa
16. sep 2014

@girlie_konik to zaas nie. Skusam ju kojit ona vacsinpu na cecku zahaja. Alebo ju teda necham hrat sa v postielke

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@dollynkaa - aha ok.. tak nejak to riesim aj ja.. len ja chcem aby spal, nie sa kojil alebo hral, uf :(

dollynkaa
16. sep 2014

@girlie_konik no nevybereme si🙂 snad ich to coskoro prejde 😀

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@dollynkaa snad hej, drzim nam palce 🙂

marcelaaaa
16. sep 2014

ahoj taketo nieco sme aj mi mali okolo 6 mesiaca dcerku som okupala uspala do polhodky sa zobudil a potom bola taka cula ze mi vydrzla do desiatej az do pol jedenastej hore. trvalo nam taketo obdobie 3 mesiace ako je to odrzku clovek je unaveny pada na hubu a decko svieze ja nic 😒 ..ono to same prejde len treba vydrzat 😉 prisla som ze ked dieta sa nieco nove uci vtedy ma problem zo spankom lebo jeho mozog stale pracovava podnety vtedy sme konkretne zacali sa plazit..inak tiez pred rokom ked mi mala zacala chodit sme mali zase problem z obednym spankom ..spavala mi pol hodku za den tiez trvalo tri mesiace a potom to preslo..

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@marcelaaaa - dakujem, sice tie 3 mesiace zneju desivo, ale snad to fakt prejde, skor ci neskor 🙂

luba41
16. sep 2014

@girlie_konik a uspávaš v posteli? prekladáš do postielky? v noci spí s vami? ak sa v noci budí, ako uspávaš ?čo keby si večer v posteli ostala s ním chvílu dlhšie a proste ak sa začne prebúdzať zase v tichosti bez zbytočností ho uspať na prsníku...on hladá Tvoju prítomnosť....a detičky sa vekom menia..dieťa nie je stroj, aby sa riadilo podla nás..hlavne Tvoj je ešte maličký na nejaký pevný režim..teraz príde obdobie, ked dieťa objavuje svet vo velkom, kým spracuje takéto informácie, kým sa naučí s nimi žiť to trvá mesiace..teraz môže začať ešte viac vyžadovať Tvoju pozornosť...hlavne nič nerieš nasilu /vyplakanie, zatváranie do izby a pod/, radšej sa prispôsobiť dieťaťu..máte intenzívny kontakt cez den? neskúšala si nosiť? pri tom by si aj pospal, to by možno naplnilo jeho túžbu po kontakte a večer by zaspával s pocitom, že mama je tam stále pre neho.. 😉

brady1
16. sep 2014

@girlie_konik tyzden horsie zaspava a ste hotovi? A čo Vam je doležitejšie robota? robota počka 😉 my rodičia nemusime vela spat 😉

carmenka123
16. sep 2014

ahoj moja najmensia dcerka spi cez den 3x do kopy 10 minut ( hlavne ze ju hodinu uspavam ) , vecer zase dcerka chodi spavat okolo pol 8 vecer ale ona uz pomali o 6 rano je hore ale vsetko treba pretrpiet vsetko sa casom zmeni a premeni len trpezlivost

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@brady1 milujem taketo odpovede, naozaj 😲
Nie, nic mi nie je dolezitejsie ako on! Ale je naozaj unavne, ked dieta cez den v podstate nespi /tych 30-40 minut sa akurát ja dam do poriadku, nieco spracem alebo male navarim, ani sa mi neoplati si lahnut, som potom este viac rozbita/, ani vecer nechce zaspat a v noci je minimalne 3x hore na kojenie.. a inak cely den sa mu maximalne venujeme, chodíme von, hrame sa, spievame a tisíc iných veci, nie je nikde odlozeny bokom a ja si nerobim svoje veci, sme stale spolu.
tak prepac, ze nemam baterku v zadku a dovolila som si byt z toho unavena ;)

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@carmenka123 jasne, ja viem, len teraz to tak na mna prislo vsetko 🙂

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@luba41 uspavam na velkej posteli, kde aj s nami potom spi v noci, my k nemu prideme neskor, on tam spinka dovtedy sam s lampickou.
Jasne, ja tam s nim zostanem dlhsie, aj ho hned beriem na ruky a ponuknem prso, ked sa zobudza..ale nepomaha, on nie je hladny, nechce papat, chce byt proste hore 🙂
Cez den sme vela spolu, nikam ho neodkladam. Nosit sa bohuzial nechce, Manducu asi uz aj predam, skusali sme to viackrát a nepaci sa mu tam :(
Ale dakujem za vsetky rady, si mila 🙂

luba41
16. sep 2014

@girlie_konik a uspávaš večer po ležiačky? a potom ked sa precitne som pochopila, ho dvíhaš na ruky? tak skús nedvíhať, len sa k nemu natočiť a ponúknuť hned prsník..teda ked ešte len sa mrví, proste predbehnuť ho aby sa nezobudil....podla mna, nemal by sa precitnúť potom načisto..ja tak robím, teda aj v noci..je to omnoho pohodlnejšie ako po sediačky..a nosenie sa mu teda nepáči? tak samozrejme nie pasívne, ale vonku za pochodu, miesto kočíka..možno treba viac skúšať.. 😉

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@luba41 v noci to tak robim,tak skusim aj teraz,dakujem,to mi nenapadlo,ze b
mu mohlo vadit ze ho zdvihnem 🙂
A nosenie jasne ze aktivne po vonku,namiesto kocika..ale bez uspechu zatial ☹
Kamoska,co satkuje,mi hovorila,ze problem by mohol byt aj v tom,z
som ho zacala nosit az okolo 3. mesiaca,ze dost neskoro..tak neviem =-O

luba41
16. sep 2014

@girlie_konik a do tých 3 mes. si ho vôbec nenosila? teda ani na rukách? všeobecne detičky potrebujú aj vyžadujú nosenie, teda kontakt s matkou..ale možno potrebuje len trocha zvyknut si, ale nemyslím, že je to tým - že až po 3.mesiaci..

girlie_konik
autor
16. sep 2014

@luba41 jasne ze nosila,aj uspavala na rukach 🙂
Budem este urcite skusat,dakujem 🙂

suf
16. sep 2014

My to máme tak isto ale už od narodenia..našej malej sa nechce ísť večer spať a ráno vstať, zaspáva v rekordnom čase okolo deviatej večer, plus minus polhodina..a to má 5 mesiacov, ťahá na polrok za chvíľu...nuž len vydržať, to prejde, a naozaj 🙂 úprimne ti držím palce