Pôrodnica Spišská Nová Ves

31. aug 2022

Ahojte, mate niektora skusenost s porodnicou v snv? Davaju tam kazdej rodicke klystyr? Dovoluju pocas porodu pit a jest? Nutia do porodu na koze? priväzuju nohy? a davaju dietatko hned po porode maminke alebo az po vážení ho prinesu v perinke? Pripadne nechavaju dotepat pupocnik? a co rutinny nastrih? Dakujem za kazdu odpoved resp. skusenost 🙂

mimi3008
31. aug 2022

Rodila som v SNV 2x, klystir nebol ani raz, ked som sa pytala na to, nedavaju to rutinne, prvy porod 2019, no kedze to skoncilo kliestami a maleho museli predychat, zahrievat atd.nebola to standardna situacia, doniesli nam ho az po cca 2 hodinach. Rodila som na koze, neda sa povedat, ze by ma nutili, lebo ja som nemala namietky, tak isto mi priviazali aj nohy. 2. porod 2021, sekcia, maleho vytiahli z brucha, ukazali a az po par hodinach doniesli na dojcenie. K tomu nastrihu - nerobi sa urcite, ze iba tak nastrihnu, ked netreba, lebo to maju ako rutinu, ale ked treba, je to lepsie spravit a zasit potom peknu rovnu ranu 2-3 stehmi, nez sa cela dotrhat, viem o com hovorim

zuzanka419
31. aug 2022

Ahoj, aj ja som rodila 2x v snv, nebol žiaden klystír, prvý pôrod (2017) vyžadoval nástrih, ale nebolo to nič hrozne stehy sa zahojili a po nástrihu ani stopy 😉. Druhý pôrod (2021) bez nástrihu, nechali to prirodzene, tiež sa všetko v poriadku zahojilo. Babätko som mala hneď po vytiahnutí a rýchlom utretí na tele dve hodiny🙂. A to som rodila v covidovom období.
Pôrodnicu v snv môžem odporúčiť všetkými desiatimi 😉🙂

michelle567
31. aug 2022

No na jedlo by som si počas kontrakcií ani nespomenula 😅 pôrodnicu odporúčam. Bonding hneď po narodení na dve hodinky, sestrička mi spravila aj pekné fotky 🙂

autor
31. aug 2022

@michelle567
@zuzanka419
@mimi3008

Dakujem Vam krasne, potesili ste ma 🙂.

mima173
8. sep 2022

Rodila som 2021, klystir mi nedávali. O jedle som snívala, dostala som až po pôrode. Nohy mi priviazali ale boli mi to jedno 😂 Malého najprv umyli a potom mi ho dali nachvilku len pretože bol podchladený. Za mna dobrá skúsenosť s porodom