Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
8. mar 2014

@viera6 krásne tortičky

elamaslakova
8. mar 2014

@lucula73 krásna tortička

elamaslakova
8. mar 2014

@pipka Tortička je super a ja som akurát rozmýšľala , že ako sa ti to podarilo spraviť ,myslím ten mantinel okolo torty lebo to vyzerá zaujímavo, vidíš aj keď si sa pomýlila je to super 😉

elamaslakova
8. mar 2014

@denisak77 Nádherné tortičky
@pristela Tortičky nádherné

elamaslakova
8. mar 2014

@mysiatkoo Tortička je nádherná
@evicaka
@pppeeetttaaa
@sticker
krásne tortičky

jakelina
8. mar 2014

@mysiatkoo zlatko ty jsi pekla takový dort s dvěma mimoňi na sobě jak stojí, že? Paní mi ho poslala jako inspiraci a chce patrový kolem tří kilo. No tak jsem jí to vymluvila a přímo jsem jí napsala, že ty postavičky na sebe nebudu dávat a přesně že něčí dorty nekopíruji, tak nebude ti to vadit??? Chce tam na boky ty kostičky. Já se s tím budu hrát, aby mi to drželo na sobě a za pár korun s malým dortem. Navíc mám tři další k tomu. 😝

lokalistin
8. mar 2014

@viera6 a preco je zeleny?

viera6
8. mar 2014

@lokalistin ako preco?lebo je na želanie,,, zeleného chceli....uz som robila zlteho,ruzoveho a aj zeleneho 😀

lokalistin
8. mar 2014

@viera6 no ci nepovedali preco zeleny,je pekny nic v zlom, ale mne pripada jak keby sa mal kazdu chvilu dovracat, kedze by mal byt zlty a ozelenel 😉 😉 ale z tvojej strany super prevedenie,len ta farba mi absolutne nesedi

pipka
8. mar 2014

@elamaslakova dakujem 😉 noo cokotransfer, len teda z vlniek su stlpiky 😅 😀 😝

viera6
8. mar 2014

@lokalistin lebo ze maly ma rad zelenu 🙂 ja som cakala,ze povedia modreho 😝

pipka
8. mar 2014

@luciahromadkova mas ty pravdu..co tam po tom ze to nie je dokonale, ked uz je to s prepacenim "zozrate" 😅 😅 😀 ded 😀 o s mojim braskom sa na tu cokoladu vrhli jak keby sto rokov sladke nejedli 😅 😅 😀

nas dedo je taka sladka riťka, on a cokolada...sa luubia naveky 😀 a cim viac percentna, tym lepsie 😉 takze mantinely padli za vlast ako prve 😅 😉
jahody zhora cele Tomasko objedol...a my ostatni sme teda slusne zjedli klasicku tortu 😅 😀 😉

viera6
8. mar 2014

@lokalistin 😉 este aj presne ich chcu,,, malo co mozem zmenit akurat tak farbu aku chcu...

pipka
8. mar 2014

@luciahromadkova a skore uzdravenie celej rodinke 😉

bimbas
8. mar 2014

ženušky prosím poradte, idem prvákrát robiť s čokotransferom a teraz neviem , idem ho dávať na vrch torty veľkosti plechu, mámpoliať najprv tortičku a na to čokotransfer, alebo naopak naliať čokoládu na fóliu nechať vytuhnúť a potom preniesť na tortu??

PROSIM PROSIM poradte

pipka
8. mar 2014

@potapka08 musis pisat sem do temy, lebo v receptoch ti nik neodpovie 😉
ak chces krem, ktory mozes davat pod potah..je uplne jedno ci je to K2, smartflex alebo pravy marcipan, musi obsahovat vacsi podoel masla nez cohokolvek ineho 😉
lebo slahacka, mlieko, puding ci tvaroh ti potah roztopia, takze uuurcite MASLO! 😉 😉 😉

pipka
8. mar 2014

@bimbas B je spravne 😀 😉
teda poloz foliu farbou nahor, polej ale nie vriacou roztopenou cokoladou a ked to mierne stuhne, ze to uz netecie, tak to otoc a prenes na plech, a nechaj najlepsie v chladnicke uplne stuhnut 😉
potom len stiahnes foliu a hotovo 😉

zdeni.r
8. mar 2014

Ahoj holky, tak já taky přispěju dortíkem.. osobně se mi moc nelíbí ty kytičky na klučičím dortě, ale co už, paní je chtěla, má je tam 🙂 jinak sem fakt samouk, amatér, ale hrozně mě to baví 🙂

lokalistin
8. mar 2014

@viera6 prevedenie super,ale tie farby mi fakt absolutne nesedia

bimbas
8. mar 2014

@pipka dakujem krásne ste zlatá, lebo ja by som to isto urobila naopak 😨

zuzkaasd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pipka
8. mar 2014

@bimbas nevykat prosim 😀 😉 a teda polievat nie vriacou cokoladou 😉 strc do nej prst, musi to byt teple ale nie palit 😉 aby to to neroztopilo tu farbu 😉

lucula73
8. mar 2014

@viera6 vierka,pekná zbierka spongebobov 🙂

janka22201
8. mar 2014

@bimbas keby si to urobila naopak,isto sa urobia vzduchové bublinky-ako sa to stalo prvý krát mne,síce len na zákusku,ale aj tak ma to štvalo,tak som sa tešila,celá kuchyňa zababraná a výsledok nafigu 😀

lokalistin
8. mar 2014

Kocky, ako by ste robili toto ako tortu? aby to vyzeralo aj ako dute?dakujem za kazdu radu

staankaa1
8. mar 2014

nase zatial iba druhe dielo🙂

elamaslakova
8. mar 2014

@lokalistin to má byť koleso,alebo len ten akože rám ? Našla som niečo takéto

zuzuz1
8. mar 2014

@pipka ahoj prosim ta ked uz pises o tej cokolade, mozem sa aj ja nieco oyptat? mam doma asi cca 92% cokynu a skusala osm na nu transfer...skusala som aj aj (aj dat foliu na coko aj naopak coko na foliu a stuhnut v chlade) stuhlo, krasne som vzor otlacila ale ked som dala coko dnu aby som ju prilozila na tortu (chceli to byt mensie trojuholniky poprilepovane na boky torty)za ani nie 1 minutu sa mi coko tak povolila ze som do nej mohla pisat prstom...co sa to dokelu stalo?? davala som bez tuku aj s tukom, mohlo to byt tym ze cokyna je uz stara? dakuejm za odpoved zuzana

zuzuz1
8. mar 2014

@lokalistin ja by som klasicku okruhlu tortu trochu vydlabala (akoze tie prazdne miesta a tie vycnelky nadrobila puncovinou trochu,.. a teda disky stireborne a "medzipriestor" cierny.,..

pipka
8. mar 2014

@zuzuz1 no to tazko povedat...ja davam len 52% nu, aj s cerou, ale vzdy v zaruke... 😉 ci to je percentami alebo zarukou...tot babo rad 😕 😖 😒 fakt netusim 😉 mne sa to nastastie este nestalo.