Rímsko-katolícka cirkev

pia22
21. apr 2011

Požehnaný Zelený štvrtok🙂 Pozývam sem všetkých, ktorým sa rímsko-katolícke vierovyznanie stalo súčasťou života a chcú aj tu na MK zažiť radosť zo spoločenstva🙂

elninoenmipueblo
14. dec 2015

To vobec nie je nahoda že média vypichujú negatívne postrehy,totiž mienkotvorné média sú v procese cirkvi škodiť a ničiť ju.Vždy boli a toto je potvrdené v Biblii že sa to bude diať.

Za dvetisíc rokov sa nepodarilo takým režimom ako bol fašizmus či komunizmus,tak práve v tomto vidím ako tradícia ktorá udržala v ľuďoch vieru po toľké stáročia,cirkev napriek prenasledovaniu vytrvala, ani dnešné mediálne útoky ju nepremôžu.
@worker_falcon,,A ako vysvetlíš, že tradícia priamo protirečí Biblii? Veď Bibliu kanonizovali predsa katolíci na základe tradície, nie?"

Konkrétne by si mohol povedať kde je to miesto kde tradícia protirečí.nuž z môjho pohľadu bola Biblia zneužitá tzv.reformátormi.Pokiaľ oberiem z viniča hrozno a poviem že ten konár na ktorom rástlo je nafigu...nechutný...je to ako riadiť sa iba písmom a nevedieť z čoho vlastne vyrástol vinič od koreňa a koľko práce to dalo kým sa podarilo ho vyšľachtiť naštepiť a vydať z neho lahodnúchuť...

Keby tu nebola katolícka cirkev,naši praotcovia by nemohli ani chodiť do školy, veď práve cirkev vzdelávala zadarmo deti.Toto bolo na nej tŕňom v oku, jeden režim po druhom jej ukradli majetky aby nemala taký vplyv na ľudí. Aby zadusili tradíciu a čo sa deje dnes vo svete je dôsledok reformácie.Teda myslenia že stačí čítať Bibiu tradíciu odvrhnime,takto sa z kresťanskej Európy stáva chaotická multikulti zmes. Ktokoľvek povie že iba náboženstvo..ale ono je to oveľa viac ako náboženstvo, je to kultúra a povedomie.

@worker_falcon a ktoráže časť tradície sa udržala priamo od apoštolov? Všetko sa to menilo, dopĺňalo, upravovalo, popieralo.

celá tradícia je apoštolská, dnes je síce popretkávaná germánskymi alebo slovanskými pohanskými zvykmi, , veď ani vianoce nie sú pôvodne kresťanské.Ale zmysel ktorý tento pohanský sviatok slnovratu nadobudol mudala oslava narodenia Spasiteľa.

Akokoľvek hriešny človek a nechtiac mať s cirkvou nič spoločné sa na vianoce vyberie do kostola a cíti sa tam dobre.Keby nemal koreň nič by mu tá tradícia nevravela.A takto aha priestor pre Evanjelium zrodil sa Vykupiteľ.dôvod na oslavu. 🙂

martina054
27. sep 2016

Ja sa tiez pridam.k prispevku......ja som vychovana ako katolicka..svadbu som mala na urade ....ale zase manzel.je inej uplnej inej viery ako ja ( jehovovy svedok) a deti nemam pokrstene le o on s tym nesuhlasi je tu niejaka mamicka s takou skusenostou dakujem

livegame45
17. mar 2019

@dejka77 ahoj aj ja som mal s tým problém že čo čaká človeka keď zomrie ,ale biblia jasné uvádza že , duša človeka spí a čaká na druhý príchod Ježiša a po 2 peklo nie je pre ľudí ale satana a démonov , ostatné si vymyslela katolícka cirkev aby strašila ľudí