Aký krúžok navštevuje vaše trojročné dieťa?

michala465
26. mar 2015

Ahojte maminky, do akých kružkov ste dali vaše detičky? Syn má tri rôčky, a je "nadaný" na športy, najmä loptové. Asi sa pýtate ako som na to prišla 🙂 Ako dvojročný začal kopať tak do lopty ako niektorí päťroční chlapci nie... (nevravím to preto, že je to môj syn) ale človek to vidí... Má tri rôčky, a niekedy žasnem čo stvára... Ako ste rozvíjali "talent" Vašich detičiek? Na aké záujmové krúžky ste ich dávali? Čo by ste mi odporúčali? Ďakujem za odpovede 😉

gabikkas
26. mar 2015

Nasa ma 5r, od 3 rokov chodi do zakladnej umeleckej skoly na vytvarny kruzok (to jedine bolo v ponuke pre trojrocne deti), tento rok sme ju prihlasili na AJ kruzok a jarny kurz krasokorculovania. Od septembra jej mozno pridame este tanecnu...kym nechodi do skoly, tak sme jej dovolili chodit na viac kruzkov, potom to okreseme tak, aby zvladala povinnosti v skole....Do skolky chodi len na pol dna....

siska53
26. mar 2015

@michala465 zatial nijak... Chodime ci chodili sme len na hrave detske cvicenia..
Nasho 4,5r.sme prihlasili na karate, lebo na tie detske cvicenia uz nemohol chodit-vek. No tam revaval, odmietal tam chodit. A hoci ma pevne nohy-rad beha a je zivy a nejaky sport bude potrebovat,pochopili sme,ze je este skoro.
Nech si uzije detstvo na ihrisku s kamosmi a tam vybije nahromadenu energiu,polieta si..
To staci..

A pre take malinke pochybujem,ze bude otvoteny futbal.
Skor ho nechaj nech si kope..na ihrisku...a ked ho to bude bavit,uplne staci,ked bude v takom kruzku ako skolak. Co ja viem,kedysi boli sportove triedy zvacsa od 5.rocnika... No mozno sa mylim a je to inak.

michala465
autor
26. mar 2015

@siska53 Ako ja som nemyslela futbal... 🙂 To viem, že je od základnej školy... Myslela som tak, že viem že má talent a teda som chcela vedieť ako ho rozvíjať... Nie hneď futbal a športy...

katinka71
26. mar 2015

@michala465 moj od 2r chodi stvrtky na cvicenie deti a rodicov(najskor je rozcvicka na hudbu behame a deti podla hudby reaguju kedy lahnut,macaci pochod a tak,potom rodicia pripravia stanovista s naradmi sikme lavice,svedske bedne.deti vyliezaju .potom polane sa presunu dalej,a zoskok zo svedskej bedene,potom su loptove aktivity,a vseliake hry dnes sme boli rodicia spojeny lanom s dietatom a sutazili sme spolocne,v utorok sme boli plavat tam chodi od 3 mesiacov,a pondelky od 3,5 r mame hudobno-tanecny kruzok,do skolky chodi iba doobedu do 13 h,tak na poobede musime robit aktivity

gabikkas
26. mar 2015

@michala465 vies co, hlavne treba zistit co je v ponuke vo vasom okoli...ako som pisala, jedine vytvarna bola u nas od troch rokov, aj to len v sprievode rodica (bol prvy rok otvoreny na skusku, ale uz ho aj zrusili a dalsi rok uz neotvorili pre trojrocne deti....), od 4 rokov uz chodi sama...inak vsetko ako tanecna a ine kruzky az od 4 rokov...napr. aj kruzky, ktore ponuka centrum volneho casu su od 4 rokov, kedy tie deti sa vedia viac sustredit....

michala465
autor
26. mar 2015

@katinka71 Plávanie by som brala aj ja... Ale malý sa veľmi bojí vody, teda takej kde nedočiahne na dno... Chcela som isť skôr s ním, ale asi sme mali smolu že boli porušené plavecké kurzy...Musím niečo popozerať, ale vy asi bývate v nejakom väčšom meste...:D Lebo o takýchto aktivitách a kružkoch u nás neviem...:D

siska53
26. mar 2015

@gabikkas plavanie a babybalance je prave pre deti do 4r. Preto nasi navstevovali take. Syn si ledva zvykol na skolku a to karate bolo uz na neho vela v tom case.
@michala465 preto by som skusila skor take detske cvicenie a nechala ho s tou loptou sa hrat. Nevsimla som si nejake specialne nadanie u nich (jedine syn s tym.behom,aj tato bol ako dieta dobry bezec), ale keby aj,tak by som s tym pockala a nechala,nech si to tak po svojom rozvijaju..

michala465
autor
26. mar 2015

@gabikkas Už som raz pozerala, nič som nenašla ( u nás viem, že deti tak cca od troch rokov chodia na tanečnú - sme od Detvy) Ale malého toto vôbec nezaujíma, bojí sa vystupovať (mali v škôlke vystúpenie v kultúrnom, a nechcel ísť ani nevystupovať) tak do tohto nejdem...:D Skúsim popozerať ešte raz...

ivetlo
26. mar 2015

Tak náš malý chodil v rámci škôlky raz do týždňa od tých troch rokov na AJ. V 4r začal chodiť na plaváreň raz do týždňa na kurz, ktorý trval 3 mesiace, potom sme jeden kurz cez zimu vynechali (aby sme sa vyhli chorobám) a teraz začal znova na plávanie. Ten kurz je raz do týždňa jednu hodinu.
Podľa mňa je ešte dosť malý a dlho ho nič nebude baviť.

katinka71
26. mar 2015

@michala465 plavanie bolo baby ,potom vodne hry od 1-2,5 a teraz do 4,5 roka uz vaznejsie skoky ,ponaranie musia preruckovat bazen dookola tak, potom musia vyliezt na polysterovu plochu a to sa kyva urobit skok prva hodina je bez pomocok na plavanie potom je 15 min prestavka,a posledna poloina uz mozu mat plavaciu vestu a hraju sa volne vo vode plava kopa hraciek,pre rodica je to narocne robit tie aktivity prva hodina byvame na dedine 5 tisic obyvatelov ale dobre tu funguje materske centrum a robia fakt vela kruzkov pre vsetky vekove kategorie.na niektore kruzky aj dochadzame 10 km na bazen iba pre kruzky pre verejnost nieje otvoreny,a ostatne mame v dedine

michala465
autor
26. mar 2015

@siska53 Nechcem nejako silomocou ho do niečo nútiť... Alebo nasilu mu niečo vnucovať... No u malého vidíme (a teda nie len my) ako keby sa s loptou narodil...:D to čo vystrája s tou loptou nechápem...:D ako začalo to tým, že môj otec kedysi trénoval a povedal, že malý má potenciál, a bolo by ho rozvíjať...

gabikkas
26. mar 2015

@michala465 no, ved prave, ze rodic by aj rad podporil dieta v niecom co ho bavi a paci sa mu, ale nema kde..

michala465
autor
26. mar 2015

@gabikkas No veď toto, že nie je kde... U nás v okolí čo som pozerala nie je nič čo by malého zaujalo... A rodičia by ozaj chceli svoje dieťa podporiť a rozvíjať talent...

tova
26. mar 2015

Trojrocne dieta nema behat po kruzkach,ale hrat sa s palickou doma v piesku, jazdit na bicykli, hadzat kamene do mlaky, alebo hrat futbal na dvore . V dnesnej dobe aby sa uz deti ani susedov nepoznali, lebo radsej treba zaplatit kruzok, pochvalitsa na FB , vsetko im naprogramovat.

michala465
autor
26. mar 2015

@tova Zabudla som napísať ak má niektorá z mamičiek niečo proti a nepáči sa jej tak radšej nech nekomentuje.. Nevravím, že bude niekde chodiť chcela som len vedieť ako rozvíjať potenciál u dieťaťa... Nikto sa s ničím nechváli na FB, ani deťom nechce nič naprogramovať, ale prečo nepodporiť, keď rodič vidí, že ten potenciál tam je...

abbey1
26. mar 2015

@tova Záleží na zdravom úsudku rodičov a záujme detí. Moja dcéra do škôlky nechodí, celé dni sa hráme, staviame bábovky, hádžeme kamienky do vody, tvoríme výtvarne. Tak jej jeden krúžok týždenne naozaj len prospeje. Učiteľku ta priam miluje, hodila by tvoriť i každý deň, chce začať chodiť i na gymnastiku.
Naozaj sa nedá generalizovať.

katinka71
26. mar 2015

my to mame naschval naprogramovane na podnet nasho detskeho dr a aby sme mali pod kontrolou je nadmernu aktivitu,vsade som snim na kruzkoch aj sa snim aktivne zapajam,vela sa tam naucil hlavne ze su v aj nejake pravidla ktore sa musia respektovat na FB sa urcite nechvalim ,a v piesku sa hra aj na bicykli beha dost .len po polhodine ho to omrzi a vymysla nezbedu.my nemame poobede vyucovanie v skolke tak musim nieco podniknut aby sa nenudil a ked vidim ze ho to bavi tak preco ho nepodporit ,keby tam reval a sedel v kute urcite by sme tam nechodili

mabika
26. mar 2015

Od 5r by som ho urcite dala na futbal ak by chcel. Dovtedy staci ak sportuje s rodicmi, nic mu neutecie.. Nas sice chodi od 3r na taky detsky telocvik do telocvicne, ale my s nim plavame, korculujeme, lyzujeme, bicyklujeme a pod, teraz ma 5r a tieto zakladne sporty robi s nami a uvidime co si vyberie ako "mimoskolkovy" kruzok. Lebo v skolke tiez maju kruzky. Chcem skor aby sa este len tak hral 🙂

fra
26. mar 2015

@tova v podstate máš pravdu, ale na druhej strane som si spomenula, že jedna známa bývala v Brezne- tam kde žila známa lyžiarka Lucia Medzihradská- známa doteraz spomína, ako mala Lucia 3 roky a na Čertovici jazdila celé dni od rána do večera rychlejšie ako hocktorý dospelý, až za ňou len tak nevysmrkané sople viali 😀 čiže myslím, že ak je niekto vyrazný talent, môže sa kludne prejaviť už v tomto veku 😎

tova
27. mar 2015

@fra zrejme este v tom veku nemala ziadne treningy a nic planovane. Rodicia ju tam vzali a jazdili spolu. podla mna najskor od 5r. mozno dieta ucit pravidla a odbornejsie kazdy sport.

michala465
autor
27. mar 2015

@mabika Futbal čo viem je od základnej školy, aj to od druhej triedy či ako...:D Mne nejde o to ho hneď dať na futbal, ja som chcela vedieť ako ho podporovať v tom na čo má talent.. My neplávame, lebo sa malý bojí vody, kde nedočiahne na dno... Korčulovať sme skúšali tento rok, ale to vôbec nechcel, bicykluje o stošesť... a lyzovať u nas velmi nevieme...:D Ako na to je ešte maličky, a do ničoho ho nenútime... Ale lopta, keby aj nemáme iné hračky tak sa nič nestane... Už mám toľko vecí porozbíjaných v dome... Lebo v zime sme nemali kam ísť s tou loptou von, a preto niečo hľadám..

michala465
autor
27. mar 2015

@tova nepotrebujem dať malého na žiadne tréningy ani nič naplánované... ale ako som napísala mabike tak mám už toľko vecí porozbíjaných v dome, lebo v zime nebolo kde ísť s tou loptou von... teraz je to tak na polovicu, lebo stále je von kadejako... asi som zle napísala názov témy...

jasminet
27. mar 2015

nas chodil na tanecnu - starsia zacala, on sa pridal - rytmus citi viac ako ona, melodiu pesnicky odspieva po prvom pocuti, bohuzial pre nezaujem ost. deti to skoncilo, tak to budeme zas riesit od septembra. zda sa, ze bude aj sportovo viac nadany, na rozdiel od dcery 😀 ta je vytvarne nadana, tak zatial len bedminton doma (do kosika sa trafi a tak odraza ze obrazy pomoooc), loptove hry tiez mu idu... ale to zatial nebudeme riesit, len na ihrisku a podobne

katinka71
27. mar 2015

@michala465 ak chces poslem ti link na brozuru do IP na nase kruzky ze kedy v akom veku ake ponuky s detmi,to plati ked je skolsky rok a cez prazdniny sa organizuju extra cez zimnne ,jarne prazdniny korculovanie a lyzovanie vsetky deti z dediny sa tam stretavaju,uz od susedov deti zvonia na Marca ze sa ide spolocne na stadion ktory je asi 100 m ,na lyzovanie sme doviezli na svah deti poobuvali a o 2 h sme ich vyzdvihli, na konci tyzdna jarnych prazdnim mali preteky podla veku 3 rocni,4.5 a vyssie mali odmeny ,vsetke deti,ktore sa zucastnili dostali medailu a sladkost.tu sa fakt vela deti zapaja do kruzkov a to byvame na dedine

michala465
autor
27. mar 2015

@katinka71 to by som bola rada... :D ďakujem :D

aeisha
27. mar 2015

Od 5 mesiacov plavanie. Obidvaja. Zajtra ma malý 4 roky. Chodí do vody s trénerom. Baví to obidvoch. Plávajú v lete,v zime. Teraz sme prvý rok v skolke. Zatial bez Atb. Vraj práve tym plavanim( saunovanie,otuzovanie)... Zatial tento krúžok stačí,neskor uvidime. Starší lyzuje, začali sme minulý rok. Teraz zíde sám svah. Bud.rok začína s lyzami mala 😉. Uvidime,ci to chytí aj ju.

mabika
27. mar 2015

@michala465 jaj, u nas je futbal od 5rokov, nejaka pripravka ci co, skolkari tam chodia.

michala465
autor
27. mar 2015

@mabika no o tom neviem...:D teda som nepočula, že by od piatich... čo viem tak deti chodia od základnej... A môžem sa opýtať ste z dediny alebo mesta?

mabika
27. mar 2015

@michala465 mesto... a tusim sa to vola predpripravka dokonca, ci tak nejak

martinaluky
27. mar 2015

@michala465 Prepáč,ale v troch nech podporuje talent dedko, keď to trénoval, poprípade tatino( aspoň si užijú čas iba spolu, bez maminy a mamina si zatiaľ môže doma vyložiť nohy a zobrať knihu). Iba jedna skúsenosť!!!! Kamarát fotbalista a prvý syn dobreže nekopal do lopty od 1 roka, čo samozrejme tatino veľmi podporoval. Až natoľko, že ten fotbal chalanisko neznáša od 7 rokov. A to už má teraz 16 rokov. Prečo siliť do všetkého a hneď. Pokiaľ ten talent má, on sa nestratí a v správnom veku to aj podporte.