Krátke náučneé rozprávky na pozeranie

usiko
15. sep 2013

Ahojte, poradite mi prosim nejake kratke naucne rozpravky pre deti /dcera ma skoro 3 roky, aj pre mladsie/, typu Bambulka, Vcielka maja, Pa a pi, Bol raz jeden zivot /tieto vsetky tocime po jednom -dvoch dieloch denne.......nieco, co nie je strasidelne, ale mile a kde sa nauci kopec informacii o hocicom, zvieratka, svet, ludia, .....ziadne zbrane, nasilie, nic podobne......nie dlhe rozpravkove filmy......mne nic nenapada, ale za nasho detstva toho bolo asi viac ako tie co som napisala......dakujem

saurian
15. sep 2013

@usiko
ahoj
myslim ze dnes je aj velky problem zohnat rozpravky po slovensky. u nas este ide "na dvore" take dievcatko ako preziva a zoznamuje sa so zvieratkami, tiez "kto byva v lese", tiez pozerame Požiarne autičko Finley - je to velmi mila rozpravka, ale pustam aj kratke videa TuTiTu (pohladaj cez youtube) to je bez rozpravania, uvidis. tiez ma napada Macko usko, a dobre je aj Spievankovo ak poznas.

zuzitko74
15. sep 2013

@usiko Franklinove dobrodružstvá,vláčik Tomáš, Dorotka a papagáj, slimák Maťo a škriatok Klinček, Maťko a Kubko, Lolek a Bolek...

miku1
15. sep 2013

@usiko U nás jednoznačne bodoval Dougie z Jim Jamu 🙂 A zopár rozprávok z toho kanála. Ale neviem, či ho máte 🙂

josenka
15. sep 2013

Naši mali radi aj Tri svište, Pingu, Pat a Mat (len neviem, či sú tí dvaja pouční 😀 ) a pre dievčatko hádam aj Víla Amálka.

pipa_vozi
10. nov 2013

skus rozpravku POCOYO, na uloz to sa da stiahnut aj po slovensky a je to asi najlepsia rozpravka pre male deti aku poznam. Krasna grafika, mile postavicky, nula nasialia alebo cohokolvek co by bolo akymkolvek sposobom nevhodne a kopec veci sa nauci. My to nasej obcas pustame aj v anglictine. Vrelo odporucam

macickarebeka
11. nov 2013

Jim jam - hviezdna skolka - jarmies. Je to velmi mila rozpravka, poucna. Deti sa naucia napriklad farby, pocitat, zvieratka a to hned aj v anglictine. Je to velmi krasne.

dana_l
17. nov 2013

http://www.videorozpravky.sk/
skus pozriet tuna, je tam kopec nasich "detskych" rozpravok