Krúžky a záľuby v detstve

27. apr 2023

Ako reagovali vo vašom detstve rodičia, keď ste sa chceli niečomu venovať a chodiť na krúžky? Zakazovali vám rozvíjať svoj talent?

pukina
27. apr 2023

ano a do dnes to na mojom sebavedomi zanechalo stopy, ani to neboli kruzky financne nakladne, no proste sa nasim nechcelo financovat ani trochu nieco co by ma fakt bavilo.

pribinak
27. apr 2023

Nie, som dieťa učiteľov. Naši nás aktívne viedli k športu a iným záľubám. Ďakujem im.

petronellla87
27. apr 2023

@pukina u mna tak isto, plus sme byvali na dedine kde ziadne kruzky neboli a do mesta som dochadzat nemohla. Preto je jeden z mojich zavazkov rozvijat co najlepsie dcerkine talenty ked bude vacsia🙂

pukina
27. apr 2023

@petronellla87 presne aj ja. najviac ma mrzelo, ked som si vybavila talentovky do jedneho klubu, presla, dokonca som brigadovala na to aby som si mohla vykryt mesacne naklady aj susetredenia, ale nevychadzalo mi to uplne a nakoniec som tam nesla kvoli tomu ze mi nasi nechceli tych par eur dolozit. s mamou mam sice super vztah ale toto jej nezabudnem nikdy.

dskjhfdlkdjhl
27. apr 2023

Nastastie vyber kruzkov a neskor aj skoly nechali rodicia na mne a rovnako to robim aj ja so svojimi detmi. Ale ja som bola vzdy taka tvrdohlava, ze mne by nemali sancu zabranit robit nieco, co ma bavi.

ivangeline
27. apr 2023

Nebola som iniciativna a nemala kruzky. :( Moji ma v tomto tiez nepodporovali.. Chodila som len na klavir a nebavilo ma to. xD

silvike
27. apr 2023

No zial. Aj u nas v rodine to tak bolo. Boli sme tri sestry ale teda ani jedna nechodila ani na ZUSku na nejaky nastroj a pod. ani na ziaden sport ani nic take. Skratka nasi mali len pracu a domacnost pripadne pomoc babkam cez vikendy. Pamatam si, ze rodicom este v skolke hovorili ucitelky zeby ma mohli dat na spev na ZUSku, ze by trebalo moj hlas a talent podchytit a rozvijat...ta kdee, nic sa nekonalo. Cely prvy stupen som dobiedzala nech mi kupia aspon praobycajny mini klavir....ta deee...nic nekupili. Proste nebolo u nas vobec penazi nazvys, nemali sme auto, asi sa to nasim nechcelo riesit. Lebo povedzme si na rovinu...na sport (vyslovene na klubovej, sutaznej urovni) treba kooopec casu aj penazi. Ale na sport sme ani velmi neboli. Ale ani to nasi nejako nerozvijali, lebo ani oni nesportovali. Zas ako na kruzky (tanecny, spevacky) co boli v skole to sme chodievali, ale inak mimo skoly vobec na nic.

mikadooo
27. apr 2023

Prihlásili ma a mňa to po polroku omrzelo... 🤷. Tak ma zas odhlásili.

janka_266
27. apr 2023

Nie, každý rok som chodila na niečo iné, vďaka tomu mám základy v rôznych športoch 😃podobne to plánujem aj u svojho dieťaťa, ak sa teda neukáže, že má na niečo nadpriemerný talent 😃

euka210
27. apr 2023

U nas z triedy 2 z 30 chodili na hudobnu, v tej dobe, 30r dozadu, este kruzky na skole akosi neboli. Ja som po ziadnom netuzila. Rodicia hrali sach, tak som chodila na sachove sutaze na ZS.
Nase deti chodia na co chcu alebo sme videli ze je to vhodne pre dany typ dietata.

ema229
27. apr 2023

Ja doteraz ľutujem že ma mama odhovorila od toho aby som chodila na klavír. Vraj by som nezvládala aj aj a popri tom som sa vždy učila na 1-2ky. Do dnešného dňa sa rada učiť a dúfam že naša dcéra bude chcieť chodiť na klavír aspoň sa priučím😅je to krásne proste

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanemila
30. jún 2023

Nie nezakazovali, vzdy som mala nejaky jazykovy kruzok (anglictina, spanielcina), pohybovy (tanecna, volejbal, gymnastika+balet) a nejaky umelecky (u mna to bol hudobny nastroj). Ja som prekvapena, kolko rodicov podla komentarov na toto kaslalo :(
Ja mam 3,5 rocnu a chodi na tanecnu miluje to tam a nevie sa dockat, nechapem preco by som jej toto nedopriala. Stale dobiedza, ze by chcela atletiku, lebo bola na takych detskych sutaziach a tam robili nabor, len je este krpcek 🙂 dokonca v skolke maju na vyber kopec kruzkov od montesorri dielniciek, yogu, zumbu, matematiku, plavanie…