Plavecký výcvik na I. stupni

pedroma
27. nov 2013

Boli ste spokojni s plav. vycvikom, kt. absolvovali vase ratolesti? Ako ho zvládali neplavci? Naucili sa - nenaucili? Dakujem za odpovede.

alena16
27. nov 2013

@pedroma Syn majú v škole bazén, plávanie majú od prvej triedy v rámci telesnej (teraz je tretiak) a naučil sa super plávať, každý z triedy sa naučil. Vedia prsia, kraul, znak, motýlika (ten nic moc), potápať sa... Z každého štýlu prepláva v kuse 200 metrov, takže super Ja som rada, že ho naučil tréner lebo keď sme ho učili my, tak vôbec nerobil to, čo sme mu hovorili.

pedroma
autor
27. nov 2013

@alena16 tak to je super, to by som uvitala aj ja 😉 . Teraz mam ale na mysli taky ten klasicky tyzdenny plav. vycvik pre ZŠ, ktorych vybavenie pamätá este roky praminulé 😎 , a teda do bazena dochadzaju na mestsku plavaren.

billam
27. nov 2013

@pedroma za tyzden sa určite nenauci plávať...neviem síce koľko má rokov...oni skor za tyzden odburaju strach z vody a naucia sa maximálne splyvat.

aristka
27. nov 2013

ano, som spokojná ,najstarší bol ustráchaný ,nezlomný a s nami ako rodičmi absolútne nespolupracoval ,takže plavecký výcvik ho uvoľnil a naučil sa plávať a to mu stačil mesačný kurz na jeseň a jar toho istého roku....

titkovamiriam
27. nov 2013

@pedroma Marek mal už v školke po päť dní -dve hodiny,naučil sa ponarať a splyvať,no aj tak sa bojí plávať bez kolesa,neviem ako to bude teraz na škole je prvačik-plavecký ešte nespomínali ale sa mi zdá že starší ho mali až v tretej triede

povuma
27. nov 2013

@pedroma u nás bol v tretej triede na 5 dní a teraz v piatej triede znova, plávať syn už vedel, ale zdokonalovali s nimi plavecké štýly... 🙂 🙂

pedroma
autor
27. nov 2013

@billam ano, aj ja si myslim, ze 5 dni je pre zaciatocnika -dieta malo. Ale mozno ma to moje prekvapi 😀 . Vo mne tieto hromadne akcie evokuju zmiesane dojmy...do jedneho bazena nahrnu cca 5O deti, ti co uz vedia plavat sa tesia na veget tyzden bez ucenia, a ti ostatni cakaju v napätí (a podla mna aj v strachu), co budu od nich chciet.

povuma
27. nov 2013

@pedroma u nás ich treneri rozdelili na skupinky, plavci, slabí plavci a neplavci a potom sa im venovali...na začiatok je uspech, ked stratí strach z vody, naučí sa ponárať..... 😉

alami
27. nov 2013

@pedroma môj syn bol neplavec, na plaveckom mu to moc nešlo, dokonca som ku koncu plaveckého išla pozrieť a veru som aj trénerom trochu dohovorila do duše, lebo sa mi zdalo, že sa mu ani nevenovali - na to, že bol asi najslabší zo všetkých detí. Tak mi iba zhundrali, že on sa ani nechce učiť. No, nechce - lebo nevie, no nie? Takže som to brala tak kadejak, ale nakoniec syn pláva pekne, už to potom len sám poskúšal a dotrénoval na dovolenke 🙂 takže asi sa predsa len naučia. Jeho spolužiakom to išlo pekne už na tom plaveckom, ale neviem kto mal aké základy už predtým. Ale teda aj moje nemehielko sa naučilo 🙂

monika91168
27. nov 2013

5 dni je naozaj málo,ale naučia sa základom a tým je splývanie, budú používať dosku, za 5 dní sa hlavne naučia držať telo vo vodorovnej polohe, tie šikovnejšie sa za túto krátku dobu naučia splývať aj bez dosky a to je ten základ-ľahnúť si na vodu a nebáť sa, potom sa budú učiť aj dýchať,proste , že nad vodou je nádych a do vody vypustia bublinky z úst. Aj to je dôležité pri plávaní. To je kurz pre detičky, ktoré nevedia plávať-škôlkári. Potom na prvom stupni ak majú deti kurz plávania, tak si ich rozdelia na takých, čo vôbec nevedia plávať a budú asolvovať vyššie opísané a deti, ktoré už vedia aspoň splývať. Takéto deti potom začínajú postupne plávanie kraula s doskou a jednou rukou, tie striedajú, naučia sa plávať s doskou na chrbte a dokonca tie šikovnejšie sa naučia plávať aj kraula bez dosky za 5 dni. Na konci kurzu majú deti preteky a dostanú hodnotenie, napríklad, že plával ako šťuka, delfín, korytnačka a podobne,aspoň naši to tak mali. Moja dcéra chodí do športovej školy 4-tý rok .Plave od prvej triedy a vie všetko plávať, prvý rok mali základy a len splývali, tak 5 dni je ozaj málinko, ale tréneri dajú deťom lepšie základy ako rodičia a potom v tom treba len pokračovať. Ak má rodič možnosť sa ísť na kurz pozerať, tak to odporúčam, aby pozom vedel ako pokračovať a ako dieťa viesť a ako som napísala, základ je hlavne udržať sa nad vodou a toho sa hlavne decká boja 🙂Určite treba dať dieťa na plávanie 😉

pedroma
autor
10. jan 2014

tak uz mame po plaveckom...maly sa tesil, i ked plavat zatial nevedel. Po dvoch dnoch vsak hlasil, ze uz tam nechce chodit pre - citujem - strasne studenu vodu a vrieskajuce plavcicky 😒 Boli sme sa na neho pozriet, zuby mu fakt drkotali statocne, vlastne aj ked som pre neho prisla o tretej do ŠKD, mal usta este stale fialove...v polke vycviku sme ho teda odhlasili, a odniesli sme si zapal prinosovych dutin s teplotami aj ATB 😝 .

waitinka7
21. okt 2016

Pamätám si, že ja keď som bola dieťa a išli sme na plavecký výcvik, bol to pre mňa stres. Normálne som sa bála, lebo sme mali trénerku (plavčíčku, či čo to bola), čo bola strašne prísna, kričala na nás, hádzala nás do hlbokej vody....Plávať za týždeň som sa naučila len trošku...neviem, či sa to dá nazvať plávaním. Snáď len prsia a znak. Samozrejme technicky nesprávne, pri prsiach hlava nad vodou. Rokmi som sa naučila dobre plávať. Za 1 týždeň nemá dieťa (neplavec) šancu naučiť sa plávať. Môj syn ide akurát teraz absolvovať školský plavecký v 3.ročníku...ale pre neho to našťastie bude malina. On pláva závodne od 5 rokov, takže bude mať "hodný" náskok pred ostatnými a hlavne nebude mať stres.