Potrebujem rady a odporúčania ohľadom plávania s bábätkom v SC a okolí.

hata773
3. okt 2019

Ahojte, chcela by som s dcerkou chodit na kurzy plavania pre babatka. Viete mi poradit:
1. V ktorom mesiaci veku dietata je najlepsie zacat?
2. Ake centrum oporucate? Senec a okolie (Pezinok, ked tak nejake dediny naokolo). Mate vladtne skusenosti?
Dakujem

miskamia1
3. okt 2019

📌 pripnem sa, ak mozem 😉

layla12
3. okt 2019

Ja som chodila so synom od 4 mesiacov na plávanie Rybičky ( Chorvátsky Grob).

romanatrnavska
3. okt 2019

My chodíme od ukončené tretieho mesiaca do Moko plaveckých jasliciek v Pezinku a nič lepšie sme ani urobiť nemohli 🙂 hlavne nám to vyriešilo zdravotný problém a nemuseli sme kvôli tomu vôbec cvičiť vojtovku 🙂

hata773
autor
4. okt 2019

@romanatrnavska a @layla12 zacali sme po ockovaniach, alebo ste to neriesili. Aj od pediatricky nejake potvrdenie ste potrebovali? Plus sa chcem spytat, ci ste chodili aj v zimnom obdobi, lebo nam vyjdu 4mesiace presne na december. Bojim sa prechladnutia. A este taka otazocka, deticky vam hned dobre reagovali na vodu, ine prostredie, alebo ste zazili aj odmietnutie, plac?

romanatrnavska
4. okt 2019

@hata773 my sme začali chodiť presne na začiatku októbra a celú zimu ani raz chorá nebola a očkovania sme neriešili väčšinou nám vyšli tak ze sme mali pondelok stredu plávanie a štvrtok očkovanie... A chodíme doteraz ma 15 mesiacov a ja si musím zaklopať ani raz sa nám nestalo žeby bol problém ale boli maminky ktoré museli prestať chodiť lebo deti viac pre plakali ako plávali je to individuálne 🙂 toto leto napríklad už sama v rukavnikoch plávala a viac mala hlavu pod vodou ako nad vodou čiže u nás to plávanie malo veľký úspech 🙂

layla12
4. okt 2019

@hata773 načasovanie s očkovaním som neriešila, začali sme chodiť keď mal 4 mesiace a chodili sme od apríla do marca ďalšieho roka. Vo vode sa mu od začiatku páčilo, keďže bol zo začiatku celú dobu na rukách. Vadila mu iba sprcha. Po plávaní sme vždy počkali v herni, v zime dlhšie, aby nešiel hneď von a ja som si zatiaľ vysusila vlasy. Odhlásene hodiny sa dali nahradiť takže ani nevymeskal.
Teraz má 3 roky a vo vode je ako doma, už sa uči aj plávať.

romanatrnavska
4. okt 2019

@hata773 a ešte ze aj sauna je super od toho ukončeného tretieho mesiaca a teraz je v nej ako doma (sauna mava okolo 55-60 stupňov) teraz pokým niesme 15 minút tak ani von z nej nejde a ešte áno trebalo nám od doktorky potvrdenje že je všetko v poriadku aj kvôli saune a tak 🙂

layla12
4. okt 2019

@romanatrnavska vidíš, na to som úplne zabudla. Po plávaní sme si posedeli v saune pre mimina.

hata773
autor
4. okt 2019

@romanatrnavska a @layla12 dakujem pekne za skusenosti, snad to zvladneme a tiez sa nam bude pacit ako vasim detickam😉

anesim
4. okt 2019

@hata773 trnava je uz daleko? Tu sa plava v Kvapke

layla12
5. okt 2019

@hata773 ideálne je prísť aspoň prvé razy trochu skorej nech sa rozkuka a v kľude sa obaja prezleciete (oplatí sa prísť už v plavkách nech šetris čas). Môj syn je velmi odolný takže kým som sa prezliekala ja, tak vydržal s kýmkoľvek. Z mojej skúsenosti sa väčšina detí jeduje v šatni, takže doniesť niečo na zabavenie kým sa prezlečie ( hračka, chrumky,...) vo vode sú už ok. A čím mladšie, tým to ide ľahšie, medzi 4m deťmi neplakalo vo vode ani jedno. Ono keď sa dieťa jeduje a niečo nechce robiť tak ho proste zoberieš bokom a necháš ho chvíľu sa clapkat a pripojíte sa keď sa ukludni ( niektoré deti napr. byť tvárou k/od rodica, tak boli opačne).Netreba si z toho robiť ťažkú hlavu, má to byť hlavne zabava. A myslím že je to viac únavné pre rodiča než pre dieťa 🙂

hata773
autor
5. okt 2019

@layla12 najblizsie to skonzultujem s pediatrickou a ideme vyskusat. Radu s oblecenymi plavkami si budem pamatat😉

hata773
autor
5. okt 2019

@anesim som z Blatneho, to by tiez mohlo byt.

luliu
5. okt 2019

@hata773 my sme chodili od 5 mesiacov do 4 rokov. Deti to milovali. Chodili sme nonstop teda aj v zime. Nikdy chorí neboli z plávania. Vždy po plávaní sme šli na 20 min do sauny a potom sme boli chvíľku v kútiku, kde sa najedli a dosusili sa

kikinaj
19. jan 2020

Isli sme od 6mesiaca. Aj vela kurzov pise,ze je to vhodny vek kedy dieta uz ma nejaku imunitu. Odporucam chodit co najbližšie k bydlisku. Bolo zle chodit po plavani este pol hodiny autom. Zaspal pred alebo po. Nevydrzal az domov ,bol unaveny.