Vediete deti k hudbe?

adels82
26. aug 2020

Ahojte,
zháňam decká do ZUŠ v Bratislave v Ružinove na hudobný nástroj violončelo. Nástroje sú k dispozícii a cenovo to vychádza okolo 70 eur na pol rok, čo si myslím je užasne málo.. Sú tam veľmi príjemní zamestnanci a kolektív a veselá pani učiteľka na violončelo. 🙂
Dali by ste svoje deti do ZUŠ? Vedeli by ste poradiť ako osloviť rodičov?

gazpalm
26. aug 2020

Dcera nastupuje na violoncelo😃vcera mala talentovky,syn na husle, obaja robia aj sport,plavanie a hokej ,dcera este vytvarna, uvidime ako to budu stihat,teda hlavne ja,ale bola by som velmi rada ak budu mat aj hudobne vzdelanie,my vsetci surodenci mame,2 ja sa uplatnili v suboroch a pobehali vdaka tomu pol sveta...vediet na nieco hrat,je obrovska vyhoda , clovek sa nemusi uplatnit, ale ja napr,vdaka tomu poznam hudobnu teoriu, pocujem,rytmika...dokazem tym padom mojim detom vela vysvetlit a ak budu chciet aj ukazat 😉

senan
26. aug 2020

@adels82 ked bude dcerka vacsia, tak ju jednoznacne dam na nejaky nastroj. Viest deti k hudbe je super vec. Sama som chodila do ZUS-ky a bolo to super🙂

fokuska
26. aug 2020

@adels82 Otazka ci vedieme deti k hudbe, ale vlastne je to nabor do ZUSk... trosku ti nepasuje nazov temy s obsahom.

maximilie
26. aug 2020

@adels82 nie. Nikdy nedám svoju dcéru na hudobnú. Nenávidím hudobnú vďaka ,,úžasným pedagógom" na SŠ aj VŠ ktorí mi tento predmet zhnusili, sprotivili.... To by musela veľmi chcieť, ale sama od seba nie. Dám ju na šport 🙂

maximilie
26. aug 2020

@adels82 a to sme mali doma veľké krídlo, a teraz máme piano. Ale je to už len dekorácia, na ktorej celkom pekne vynikne fialka.... A difúzer ;)

simkids
26. aug 2020

moje este sice chodia len do skolky, ale bola by som rada keby vedeli na nejaky nastroj, ja som chodila tiez na zus. A dostala som sa tam tak, ze robili nabor na skolach, chodili po ZS a predstavovali novu zus a pytali sa deti kto by chcel, rozdavali aj letaciky, no a ja som samozrejme potom doma prehovarala rodicov. Takze cesta ako, moze byt aj tato, skus priamo oslovit zs, aby si predstavila violoncelo, ale nemyslim si ze je to taky nastroj, kde sa ti budu deti hrnut, dnes uz je k dispozicii tolko roznorodych kruzkov, ale skusit mozes

simsalabim
26. aug 2020

MOji chodila vsteci do ZUS na rozne nastroje, ale v urcitom veku to vsetci nechali tak. Dievcata uz vobec nehraju a synovec si hra sam pre seba ci kamosov, ked ma chut.

lucka_ke
26. aug 2020

môj syn chodil tri roky na klavír, ale ako ho to na začiatku bavilo, potom to bola nepríjemná povinnosť a aj prestal, mne je to ľúto, myslela som, že to bude mať ako relax
a na ZŠ majú od 1. ročníka povinnú flautu v rámci hudobnej výchovy, ale nevedia v podstate hrať... niekde je chyba u tých učiteľov aj ZŠ aj ZUŠ

queen_mary
26. aug 2020

Ja som ako mala sportovala aj hrala na klavir. Doteraz si rada zahram. Doma, ale aj vonku. Vzdy ked vidim niekde piano, tak si dam par pesniciek od Mekyho Zbirku, eltona johna alebo queen. A paci sa to aj ludom 🙂 a urcite k tomu budem viest aj syna. Aj ked k chlapcovi mi viac pasuje gitara. Moze potom hravat na chatach a grilovackach.

aniele
26. aug 2020

Cvičenie v hudbe podporuje aj matematické myslenie.

jajka71
26. aug 2020

Primarne to treba riesit hravou formou a treba najst oblast ktorou to ide su deti ktore rady hudbu pocuvaju su deti ktore radsej spievaju ci hudbu interpretuju skrz uz detsky xylofon, palicky, bubny, klavirik...su defi, ktore hudba bavi aj ked nemaju hudobny sluch i take, ktore tym plnia nenaplneny sen rodicov a znenavidia to a pri 1. Prilezitosti to nechaju a nenavist prenesu na vl. Deti. Ja som mala mamu ktora sluch nemala ale viedla nas k hudbe a mame niekolko rocnikov zusky vsetky okrem brata ktory to po mame zdedil. Ja svoje deti laske k hudbe vediem i ked su inak obdarovane. Mala hudbu zboznuje a ma udajne uzasny sluch, maly ms hudbu rad a velmi rad pocuva pesnicky. Pride mi to dolezite nkelen preto ze sa tak mozu naucit skrz pesnicky cudzie slova a urcuju si hudobny vkus, ale moze sa im to v zivote zist....nepride mi dolezite ci clovek ma sluch ale to, aby rodic dietatu nic nevnucoval, ved aj sportovec, sachista, maliar ci remeselnik moze pocuvat pesnicky ;) najhorsie je vybudovat u dietata odpor, ten sa tazko prekona a je uplne zbytocny lebo melodie nas obklopuju ci sa nam to paci ci nie.

adels82
autor
27. aug 2020

@fokuska skôr ma to zaujimalo ako prieskum, ako to ľudia vidia. Ja som z hudobníckej rodiny, takže sme to mali doma na tanieri stále.. Aby som vedela akým spôsobom osloviť ľudí a aký je vôbec záujem o hudbu a tento nástroj 🙂

adels82
autor
27. aug 2020

@maximilie áno, s takými učiteľmi som tiež prišla do styku... Je to smutne

adels82
autor
27. aug 2020

Ešte som sa chcela spýtať, koľko priemerne platíte za krúžky pre deti?

fokuska
27. aug 2020

@adels82 Vies co, ja vidim problem aj v tom, ze za najstroj treba zaplatit - lebo ak ma dieta cvicit aj doma, co podla mna musi, tak by malo mat ten nastroj aj doma. A este take husle, flautu - to kupis, ale investovat do klavira, do violoncela a takych vacsich drahsich nastrojov moze byt problem.

ro_manka
27. aug 2020

@fokuska neviem, ako je to na iných ZUŠkach, ale tam, kde som chodila ja sa dal nástroj požičať aj na domov.. samozrejme nie každý. Ale husle, gitary určite. A zdá dá mi, že aj violončelá.

fokuska
27. aug 2020

@ro_manka To je super, o takej moznosti som zas ja nevedela, u nas si museli vsetci kupovat alebo nejak zabezpecit aby mohli doma cvicit.

adels82
autor
27. aug 2020

@fokuska nástroje sa požičiavajú domov.. Aj violončela, bez toho by to nešlo

fokuska
27. aug 2020

@adels82 Tak potom ako som pisala, je to super a tym padom nie je ten problem, ktory sme riesili my 🙂

tehulka2011
27. aug 2020

Ahoj ano sama viem hrat a budem k tomu viest aj deti. 9 rocny syn hra na klavir a teraz nastupuje aj na husle

seblicek
27. aug 2020

Zatiaľ len tak light. Samozrejme jej púšťam, ale ak bude po mne tak nejaký sluch a nadanie na toto mať nebude, takže siliť to nebudeme 😀

flowerlara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flowerlara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elkokjd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz