Výmena vrecúškových aktivít pre 3 - 4 ročné deti

mimamijami
3. máj 2016

Milé mamičky,

s @maryennn1 by sme radi rozbehli novú výmenu vrecúškových aktivít.

PRAVIDLÁ som si požičala z autíčkovej výmeny spomínanej mamičky 🙂

- V prvom rade je najdôležitejšia komunikácia, komunikácia a ešte raz komunikácia 🙂
- Je VEĽMI dôležité dodržiavať termíny (prihlásenie, výber aktivity, odosielanie aktivity). Prosím, zvážte naozaj dobre svoje možnosti a svoju zodpovednosť.
- Aktivity by mali byť vhodné pre deti od 3 roka do 4 rokov.
- Výmena je zameraná výhradne na POČÍTANIE A ZVIERATKÁ.
- Zvoľte si takú aktivitu, ktorá by Vám a predovšetkým vášmu dieťaťu urobila radosť. Zmysel výmeny aktivít je predovšetkým v aktivitách, ktoré sú zložitejšie na výrobu (zvlášť, keď ich máte robiť len raz). Aktivity, ktoré se len vytlačia, vystrihnú a zalaminujú by som rada obmedzila, prípadne úplne eliminovala.
- Počet účastníkov je maximálne 10-12.
- Aktivity sa nebudú hlasovať, ale každá si vyberie u každej aktivitu, ktorá sa je najviac páči.
- Každá účastníčka pridá štyri návrhy aktivít - dve na tému zvieratá a dve na tému počítanie.
- Cena aktivity by nemala presiahnuť 2€ ale samozrejme to už je na každej žienke, koľko je do výroby schopná a ochotná investovať.

V prvom rade chceme osloviť žienky s ktorými som už boli v autíčkovej výmene... ženičky ak máte záujem o zapojenie, ozvite sa 🙂
@sticza @fada @vampgirl @lucikusik @ask @jaja865 @kittykittyke @tomaskovamaminka

...ale budeme radi ak sa ktokoľvek pridáte 🙂

zanna89
3. máj 2016

@mimamijami ahoj, velmi by som sa chcela zapojit len netusim este ake aktivity by som bola schopna vymysliet. Este mi nie je jasne ako to je s vyberom aktivit. Navrhnem 4 a vsetky budem robit podla poctu hlasov? Uz dlho rozmyslam nad smirglovymi cislami len som sa nevedela rozhybat. Kolko casu budeme mat
. Dakujem

tomaskovamaminka
3. máj 2016

@mimamijami Ahoj, jej mile, ze si si spomenula, dakujem 🙂 Takze navrhuju sa 4 aktivitky, ale vyberat si mozem len1? Dobre som pochopila? No vymysliet 4 asi nebude take lahke:/

mimamijami
autor
3. máj 2016

@zanna89 Do leta by sme mali výmenu radi už ukončenú, ale to bude závisieť aj na tom, kedy sa dohodneme všetky, ktoré sa prihlásime. 🙂
S návrhmi aktivít Ti pomôžeme aj my, len musíš zvážiť, či si trúfneš na ich výrobu.
Funguje to tak, že pridáš dve aktivitky k téme zvieratká a dve k téme počítanie. Ja vytvorím album a tam budeme hlasovať. Potom budeš vyrábať nie tú aktivitku, ktorá má najviac hlasov ale keď Ti zahlasujem ja za šmirgľové čísla a maryennn1 za druhú číselnú navrhnutú aktivitku, tak mne vyrobíš šmirgľové čísla a jej tu druhú ponúknutú.

mimamijami
autor
3. máj 2016

@tomaskovamaminka Ahoj 😉
Áno, správne si to pochopila. Chceli sme spojiť dve témy a možnosť, že si každá vyberieme to, čo sa momentálne naším deťom najviac pozdáva... Potom bude možnosť dohodnúť sa v IP aj na prípadných vedľajších výmenách...
Myslíš, že dve a dve aktivitky je veľa? Dáme to na tri a je jedno, či niekto ponúkne tri na počítanie alebo to skombinuje. Čo myslíš @maryennn1 ?

fada
3. máj 2016

@mimamijami ahoj, rada by som sa pridala, no som vo vymene, ktora je do 15.5. a neviem, ci by som stihala (aj ked za 1,5m. by sa to asi dalo), no vyroba 4 roznych aktivit je vela. teraz robim 4 a teda mam dost.

mimamijami
autor
3. máj 2016

@fada No to verím, že by to bolo náročné, keď už si v jednej výmene. Možno, keby si pridala návrhy, ktoré už teraz vyrábaš a boli by v téme. Ale rozhodnutie nechávam na Teba.
Termín by sa možno ešte dal doriešiť, neradi by sme však ťahali výmenu niekoľko mesiacov.
Uvidíme ešte, či budú tie štyri návrhy, keď sa ozve maryennn1. 🙂

jane0123
3. máj 2016

ja by som sa tiez rada pridala. len tiez musim porozmyslat ohladom navrhov 🙂

maryennn1
3. máj 2016

Dievčatá, nemusia sa predsa robiť všetky 4 aktivity, dohodneme sa, že vybrať si môžeme jednu, alebo dve z nich a hotovo. 4 na výber sme dali preto, že veľa z nás sa už zúčastnilo rôznych výmen a preto, majú niekedy problém si už vybrať niečo, čo nemajú. Čo sa týka termínu. do konca júna určite, lebo v lete je každý už ,mimo, sú dovolenky a nie je podľa mňa reálne sa nejako zohrať, aby všetko prebehlo tak ako má 🙂
No a k členkám... najprv počkáme ako sa rozhodnú dievčatá z našej autíčkovej výmeny a koľko nás bude, a až potom ak ostane miesto sa priberú ďalšie žienky 🙂
@zanna89 @tomaskovamaminka @fada @mimamijami @jane0123

tomaskovamaminka
3. máj 2016

@maryennn1 Mas pravdu, v tom, ze toho uz mame vela viacere. 🙂 A prave preto by som zase rozmyslala nad niecim takym "inym". A vymysliet 4 zaujimave aktivitky... Ja si rada vsetko dopredu premyslim, pozistujem co kde ako ... vyskusam... Aj ked vzdy sa mozu este vyskytnut nejake zadrhely :/ No ved uvidime🙂 Snad nieco vymyslim. Ale som rada, ze ste sa na to dali, dakujem🙂

lucikusik
3. máj 2016

@mimamijami ahojte, ja sa tentokrát už nezúčastním. Myslím, že nám už snáď nič netreba 😉 Ale budem vás sledovať. Rada si pozriem album s aktivitkami a ak by sa mi niečo veľmi zapáčilo, tak by som sa potom individuálne dohodla.

vampgirl
3. máj 2016

Ahojte kocky, diky ze ste si na mna spmenuli 😊 rada sa zucastnim, ale musim dobre popremyslat, co by som vyrabala. Uz som sa dlhsie nezucastnila vymeny, tak som nejak vysla z cviku 😊
meno organizatorky by malo byt zarukou kvality tak sa budem tesit na kvalitne a premyslene aktivitky, ziadne rozmazane zalaminovane karticky 😉
Mohla by ta vekova kategoria byt trosku sirsia, povedzme 3-5?

vampgirl
3. máj 2016

@tomaskovamaminka tak u teba podla mna nech vymyslis cokolvek, bude to perfektne 😉

oomina
3. máj 2016

jéééj to je paráda, to aj takéto veci tu riešite a vymieňate? 🙂 tak toto by mi naozaj ani nenapadlo 🙂

kajka18
3. máj 2016

Mozem sa aj ja pridat? 🙂

mimamijami
autor
3. máj 2016

Jeeej žienky, tak vitajte a premýšľajte 🙂

Ja pridávam svoje návrhy, dúfam, že sa Vám zapáčia 😉

Matematika 1 : Triedenie (číslo na kameni a fimo tvare, bodky na vrchnáčiku pet fľaše, čiarky na machovej gume) a počet (fimo peniažteky)
Matematika 2 : zlomky na cd - čkách + machová guma rovnaká pre všetky zlomky (to je už pre väčšie detičky) a každý celok iná farba (na začiatok by to tým naším mohlo stačiť)
Zvieratká 1 : Urob si zvieratko - zalaminované predlohy + štvorčeky z fimo hmoty
Zvieratká 2 : Pexeso alebo priraďovanie- zvieratká z vrchnáčikov na machových alebo filcových podložkách

mimamijami
autor
3. máj 2016

@vampgirl Ja si myslím, že to môžeme upraviť aj na 3 - 5 rokov, uvidíme, čo na to ostatné dievčatá...

mimamijami
autor
3. máj 2016

a ešte nejaké ďalšie nápady, ak by si to niekto vedel prispôsobiť a ponúknuť to nám ostatným 🙂

alfonzo
3. máj 2016

ak by som mohla, rada by som sa pridala. bola by som schopna vyrobit pexetrio alebo niečo take

kittykittyke
3. máj 2016

Ahojte, dakujem velmi pekne za oslovenie @mimamijami.. 🙂

Velmi rada sa k vam opat pridam.. tema sa mi paci.. kedze cisla su u nas momentalne velmi aktualne..🙂
Chcem sa len spytat, do kedy je potrebne pridat navhy? 🙂

@sticza @fada @vampgirl @lucikusik @ask @jaja865 @kittykittyke @tomaskovamaminka

maryennn1
4. máj 2016

žienky tak zatiaľ je nás ak správne počítam....
@fada @vampgirl @mimamijami @kittykittyke @tomaskovamaminka @maryennn1 zatiaľ je nás 6
Počkáme ešte na vyjadrenie @ask @sticza a @jaja865 a potom by sme podľa ostávajúcich miest pribrali ďalšie žienky, ale max do počtu dvanásť ak súhlasíte.
Čo sa týka veku, podľa mňa to kľudne môžeme natiahnuť na vek 3- 5 rokov, veď čas tak rýchlo beží 😀

A dátum dokedy pridať návrhy si upresníme hneď ako bude ukončený počet žienok. Inak vzhľadom k tomu, že do konca júna chceme mať výmenu ukončenú, by som pridávanie návrhov veľmi nenaťahovala.

maryennn1
4. máj 2016

A ešte ma napadá, že ak by ste chceli, môžeme si tému rozšíriť... hmm, čo vy na to? viaceré ste písali, že téma veľmi úzka.

Číže témy by bola - POČÍTANIE- PRÍRODA (zahŕňalo by- zvieratá, rastliny, zákony prírody, horniny, človek,...)

výber by bol tým pádom väčší, čo vy na to? ak súhlasíte prosím LAJK na tento komentár.
A ešte som chcela tie dve témy sa navzájom kľudne môžu prepájať... nemusíte pridať aktivitu len konkrétne na prvú tému a na druhú tému.

ask
4. máj 2016

@maryennn1
@mimamijami ....baby ja si momentalne netrufam, hoci viem, ze vymeny s Vami boli vzdy tie najlepsie..... ale budem tu nakukat a ak by nahodou, ozvem sa cez IP🙂

silvia259
4. máj 2016

môžem sa ešte pridať?Máme toho už veľa, ale verím, že sa nájdu nové aktivity 😉

jane0123
4. máj 2016

@maryennn1 a ja sa rada pridam

maryennn1
4. máj 2016

@silvia259 @silvia259 žienky registrujeme Vás, len najprv počkáme ako sa rozhodnú dievčatá, ktoré sme oslovili a potom vám iiihneď dáme vedieť 🙂

sticza
4. máj 2016

@mimamijami Ďakujem ale tentokrát sa nezúčastním, síce možno to budem ľutovať lebo autíčková bola pre mňa najlepšia ale nestíhala by som

jaja865
4. máj 2016

@mimamijami
@maryennn1 Dlho som váhala, lebo času už nemám toľko, ale nočné to istia, idem do toho 😀 Súhlasím s voľnejšou témou, zatiaľ ma napadli človek a jeho orgány a stopy zvierat, fotky dám neskôr

maryennn1
4. máj 2016

@jaja865 juj teším sa 🙂

mdsk
4. máj 2016

Aj ja by som sa rada pridala 🙂

maryennn1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz