Dcérka ochutnala prací prostriedok

sosanna88
7. júl 2014

ahojte, nechce sa mi to hladat...
ale malu som nechala na chvilu bez dozoru a hura zase volaco vyviedla..podarilo sa jej nejako poskodit obal takych tych kapsuli na pranie, samozrejme to vytieklo a mala to pooblizovala..netusim kolko, nemyslim, ze vela lebo nebola vytecena cela kapsula, len tak troska...hned som ju poumyvala, aj usta, dala napit...a teda neviem...moze sa jej nieco stat?mam stresovat?

tova
8. júl 2014

@sosanna88 mne vravela matka trojcat ze to pravidelne pocas tehotenstva si praci prasok musela ochutnat neviem ake mnozstvo chybal jej asi nejaky mineral, ona aj vsetky deti 100% zdrave, niektori ludia lizu vapnove steny , uhlie atd.. ak len olizala podla mna to nic vazne nebude, ju len prezenie ked vobec.

emkab
8. júl 2014

@sosanna88 dufam, ze je je mala ochutnavacka ok 😉 ?

mircalla
8. júl 2014

Asi by som sla lekarka ako vypisovala na MK, kde aj tak nedostatnes jednoznacnu odpoved, ci mas nejaky dovod, ze nejdes?

moni244
8. júl 2014

@niki101988 napr. aj ja mám čistiace v skrinke pod umývadlom, proste v panelákovom byte nemám toľko miesta, aby som všetko mohla dať hore, ale tvoj koment, či to mala pri hračkách bol dosť od veci

sosanna88
autor
8. júl 2014

@moni244 nehaj tak 🙂
mala je v poriadku....
ja viem ako to bolo, preco hento, preco tamto...
ak by som mala pocit, ze je nutne okamzite letiet k dr., samozrejme by som letela...ale nemyslim, ze ked to olizla z ruky len, tak sa otravi...
len som sa zlakla a chcela som vediet ci to niektora mamicka zazila a co robili ako doma...prva pomoc alebo tak...
ja dakujem vsetkym, ktore sa zapojili..ale tak vies, 100 ludi, 100 nazorov a ja neriesim ked niekto rype.-tu na MK je to ako zaluba podaktorych...ja si vezmem z odpovedi tie, ktore su k veci...🙂

moni244
8. júl 2014

@sosanna88 no len ma to zarazilo, že keď sa dieťa dostane k niečomu čo nemá, tak to určite malo pri hračkách, ako jasné, sú tu rôzne názory, ale čo je veľa, to je veľa 😉 hlavne že je malá v poriadku

simonova815
8. júl 2014

@sosanna88 ja sa tiez podelim o moj zazitok.
Ked mala dcera asi 3 roky, tak sme boli na kupalisku a v jednom bufete sa predavacka striekala vodou z takej flase ako su balene cif, clean a podobne chemikalie. Ja mam doma tieto veci odlozene v hornej skrinke, avsak teraz sme boli na navsteve u tety a ta ich mala poukladane pod umývadlom. Kym sme sa sprchovali a umyvali, mala zazrela pod umývadlom CIF na umyvanie vani (bol s chlorom )a rovno si ho nastriekala do ust - tak ako to robila teta v bufete!!!!). Samozrejme asi ju to zacalo palit, hucala ako tur, ja som jej hned zacala umyvat usta, a tie samozrejme cele slizke, poleptane, no hotova katastrofa! Netusila som ci to prehltla a najma kolko, k tomu sme este boli aj v inej krajine. Tak sme utekali k lekarovi, poslali nas do nemocnice na ORL a tam taky 2 m dr, hadam mal 130 kg nas normalne vysmial, ze co panikárime, ked si to len nastriekala a pokym nevypila, tak sa nic stat nemoze :-/ a mala mala hadam vacsi des z doktora, aj zabudla, ze co vyviedla 🙂
Ale kamarat doktor mi povedal, ze s detmi radsej ist k lekaovi 100 zbytocne, ako by malo byt neskoro...
Deti a ich napady su zial nekedy nevyspitatelne, a moze sa clovek niekedy neviem ako snazit predist takymto veciam, tak jednoducho osud zariadi inak. Toto na margo tych matiek, ktore tu pisali, ze ako je to mozne, ze sa dieta k takymto prostriedkom dostane. No je to mozne, vsetko je mozne ;) A niekedy clovek ani nechape ako!!!
A mali sme v susedstve dievcatko, malo asi 2 roky vtedy, tak sa napilo z prostriedku na umyvanie kupelni (kym mu mama napustala vodu na kupanie, tiez to mali za WC odlozene) a zial zomrelo....

mijunik
2. aug 2014

@sosanna88 ahoj, teraz som našla túto diskusiu, verím, že maličká je úplne v poriadku. 🙂 Keby sa u nás také stalo, jejda, ja by som tiež riadne stresovala... 😀 Len Ti chcem napísať, že u nás, aby sa deti nedostali k neželaným veciam, to máme vyriešené tak, že máme všetky pracie a čistiace prostriedky odložené na dvoch poličkách nad záchodom. Sú tak, že ak by sa k nim chceli deti dostať, museli by vyliezť na záchodovú misu, čo by som asi počula. A hlavne o tých veciach nejako nevedia, neriešia ich. Niektoré ostré a pichľavé veci mám zase v jednom košíku v špajzi na hornej poličke. Máme síce aj na linke nože v stojane a príbor máme normálne v šuflíku v linke, ale napríklad použitý nôž alebo vidličku nenechávam na linke, ale ho hodím do drezu. Horúce a veľmi krehké veci dávam z priameho dosahu (na linke čo najviac k stene, na šporáku na zadné horáky, pokiaľ tam nie som). Nekupujem silné pracie prostriedky, prádlo síce nie je žiarivo biele, ale pre mňa radšej tak, ako riskovať, že si lognú alebo ochutnajú niečo nebezpečné. Väčšinu dostupných zásuviek (také, ktoré sú pri hraní poruke) máme zakrytých tými bezpečnostnými chráničmi. A na väčšine nábytku máme oblé rohy, a na ostrých rohoch máme silikónové chrániče. Lieky mám v špajzi v krabici, deti sa k nim nedostanú, lebo je to tam zatarasené na zemi, dospelý sa musí za liekmi začiahnuť. Ale to som ja, niekdy mám pocit, že to preháňam. 😀 Nevadí mi, keď dajú do pusy kadečo zo zeme (no, dcérka má 8 rokov, tá to už nerobí, ale synček má 3 roky a to je teda iný vysávač...). Nevadí, keď deti spadnú a oškrú si kolienko alebo laktík, to sa zahojí. Ale nechcem, aby si naozaj ublížili, preto toľko bezpečnostných opatrení. Ale stalo sa nám, keď dcérka chodila ešte do škôlky, že bola chvíľku sama na chodbe, my s manželom v obývačke (hneď vedľajšia miestnosť) a dcérka chcela neviem prečo liezť do skrine. Skriňa na ňu spadla... Hrmot, rachot, v momente sme boli pri nej, manžel odpratal skriňu jedným pohybom ako superman. Našťastie sa dcérke nič nestalo okrem modriny na každej kľúčnej kosti. Chúďatko, plakala, veľmi sa zľakla, išli sme na pohotovosť, chirurg ju prezrel, naozaj jej nič nebolo. Ale to ma presvedčilo, že najhorší vek dieťatka na takéto huncútstva je po tých troch rokoch, lebo dovtedy majú rodičia (hlavne maminky) oči aj na zadku a potom trošku poľavia, veď dieťatko je už šikovnejšie, obratnejšie, dá si veci vysvetliť a vidíš ho - liezla do skrine... Nenapadlo by ma to predtým a preto vopred nedostala zákaz tam liezť. Aj tak by to asi nebolo nič platné, just by bola zvedavá. Odvtedy je skriňa prichytená o stenu. Každopádne Ti držím palce, aby malá vymýšľala len bezpečné huncútstva a aby si mala čo najmenej stresov kvôli jej ochutnávacím chvíľkam. 🙂

nata2888
27. sep 2016

Ahoj maminky verim ze to tu uz odznelo milion krat ale som tak v strese ze nedokazem to tu vsetko precitat maly mi dnes kusol do kapsuli persil mla to v ustach na rukach,jasne ze som donho liala vodu aby vyolachol,a nakoniec ja debil ssom ho nasilu donutila pit vodu cely pohar,vyvracal a isla vona prasku bojim sa a teraz haja bol asi unaveny s vra ania mate skusenosti?? Boze nic mu dufam neni!?? Ako vela bolo na zemi aj v kapsuli ako do toho kusol to hned vybral vratil spet cele ruky a jasne ze aj v ustach. Prosim poradte....

siska53
27. sep 2016

@nata2888 dufam,ze maly je ok.. Ja by som na tvojom mieste volala toxikologicku poradnu. Nasa mala raz zuzlala uz sice suchy-vyschli,ale predsa len ten vlhceny papier na cistenie okuliarov. Oni tam poradia,ci je to ok,ci len sledovat,alebo okamzite ist ci ake opatrenie spravit.