Naštiepená kosť u 6 ročného syna

mila23
30. apr 2018

Mamicky, 6-rocny syn si nastiepil kost na chodidle. mali ste niektora podobny pripad? Lekar povedal,ze chodit do skolky moze - co som rada,lebo inak by sa doma nudil sam. Len neviem ako ucitelka bude zvladat davat nanho pozor pri 20 detoch :o(
A ako sa presuvat? mame barle,ale myslela som ci nie je nejaky vozik alebo vacsi kocik, aby sme mohli aspon na prechadzky chodit ked je vonku pekne. dakujem za rady a skusenosti

namornicka
30. apr 2018

Má to v sadre? Môj syn keď mal nohu v sadre tak ho do škôlky učiteľky zobrať nechceli, pretože aby sa to dobre zrástlo tak to musí byť relatívne v kľude a to učiteľky pri škôlkároch nevedia zabezpečiť. Potom keď bol školák a mal nohu v sadre 🙄 tak to už do školy chodil na vyučovanie, predsa len tam deti viac sedia tak sa to dalo. Zváž to sama, učka v škôlke to neustráži, nie je to ani jej povinnosť, teda ak by ti povedala že ok priveďte ho dohliadnem, tak môžeš byť iba rada.

tomek39
30. apr 2018

ahoj, ja osobne odporúčam nohu nezaťažovať nakoľko by sa mu to mohlo zle zrásť a potom budú s tým ešte väčšie problémy..viem že teraz je vonku pekne ...treba ísť určite von len na nohu treba dávať obzvlásť pozor 🙂 skoré uzdravenie prajem

soldi
30. apr 2018

moj maly tiez raz blbo skocil z poschodovej postele az na zem. boli sme aj na rontgen, dr sa nevedel presne vyjadrit, ci to ma puknute, ale kazal cez den obviazat napevno. asi tri styri dni nohu viac setril, v skolke nechodil na vychadzky a po tyzdni uz ani nevedel. dala by som na dieta, ze ako sa ono citi, ale prvy tyzden by som radsej nechala doma, nech ho nahodou niekto nekopne, nespadne a nezlomi sa to uz uplne

pininka
30. apr 2018

Malt sme taky pripad v skolke a nasa riaditelk povedala,ze ak ma chodit, potrebuje pisomne od doktora ze ozaj moze byt pri tolkych detoch. Jasne ze doktor nieje hlupy a nedal papier. Kto bude zodpovedny ak sa mu stav zhorsi? Nedajboze nanho spadne ine dieta, co potom?

mila23
autor
30. apr 2018

@namornicka
@pininka
@soldi
@tomek39
dakujem mamicky. Sadru nema, iba ortezu. Riaditelka aj ucitelka vraveli,ze nie, kedze ma barle,tak do skolky nie. Ale ucitelka povedala,ze niekedy ho mozem na chvilku priniest, tak rozmyslam,ze tak za cca 2 tyzdne by som ho mozno na hodinku priviedla - este uvidim. Samozrejme nechcem aby sa mu to pohorsilo, to radsej mesiac nudy vydrzime :o)

tomek39
2. máj 2018

@mila23 správne rozhodnutie aj vás a aj škôlky...a aj prístup učiteľky chválime..je dobré že bude v kolektíve aspoň hodinku...však ak majú nejaké tvorivé dielne kde sa sedí tak aspoň sa doma nebude nudiť....skoré uzdravenie prajeme :D