1,5 mesačný syn nevie zaspať. Čo robiť?

denisque
13. dec 2012

Prosim vas, moj 1,5 mesacny syn sa pravidelne zobudi okolo 2-3 v noci ☹ , a potom mame problem zaspinkat. neviem ho utisit ani na rukach. Ked horrko tazko zaspi, uz je hore okolo 5-6. A papame sunar, v posledne dni spapa aj celu davku a o hodinku a dve si znova pyta papat 😅 . Co mam robit?

vefi89
13. dec 2012

každé dieťa je iné, a má iný režim. môže to byť z hladu, môže to byť že je vyspinkaný 🙂 treba to vydržať, určite sa to časom upraví 😉 nie jedna maminka ponocovala

zivika
13. dec 2012

@denisqe ved drobcek ma len 1,5 mesiaca, on este nevie, ako sa ma spinkat 🙂 ak sa ti zda, ze je to od hladu, skus mu dat viacej mliecka a uvidis...este si musis pockat, kym sa ti zobudi len raz v noci, alebo kym prespinka celu 😀 inac nas drobec mal takeho akoby handrickoveho mojaka a ked nevedel zaspinkat, tak som mu ho prehodila cez ocka a za chvilku spinkal, asi potreboval uplnu tmu... 🙂

solnicka48
13. dec 2012

Ahoj, my mame 16 mesiacov , ale od 8. do 13. mesiaca sme spali denne len 3 hodiny z 24. Uz sme chodili aj po lekaroch a vsetko bolo chvalabohu ok. Az nakoniec nam dali sirup PEDIAKID PRE KLUDNY SPANOK a vsetko bolo ok. Akoby sa nanovo malicka ucila spinkat a teraz musim poklopat. Ten sirup je na prirodnej baze, no neviem od akeho veku sa moze podavat, musis sa informovat.
Skus kupit zvlhcovac vzduchu, ten velmi dobre pomaha a nechavaj ho cyrkulovat celu noc. Teraz pri topeni je velmi sucho v izbach.

emilyz
13. dec 2012

denisque musis to tak brat, ze to ku babatkam proste patri - aj my sme mali take noci, ze 2 hodiny uprostred noci maly nespal - vekom sa spanok pekne upravi. Vela trpezlivosti prajem 😉

milka1978
13. dec 2012

myslím si, že ak ti spapá celú dávku a o hodinku - dve ti zase pýta papať tak je pre neho to mliečko asi slabé a potrebuje niečo silnejšie alebo hustejšie aby ho to zasítilo .... švagriná mala ten istý problém s nutrilonom a keď vyskúšala sunar a Hipp, čo nemalo úspech prešla na Bebu a z tej jej syn dokázal spať 3 hodiny v kuse ..... možno by bolo dobre zmeniť mliečko .... alebo sa poradiť s lekárom

tanduliatko
13. dec 2012

Ahoj, my máme 7 mesačného chlapčeka a v poslednej dobre ma problém zaspať, a ked už zaspí po dlhom čase v noci sa zobudí a už vôbec nezaspí,...

stanislavao
13. dec 2012

treba len vydrzat. moj syn tiez jedol kazde 2 hodiny vo dne i v noci, na minutu presne. sunar je trosku tazsie mlieko, skuste nutrilon. je aj taky nutrilon, co ma vyssi sytiaci efekt. ale treba to preckat. je to moc male babatko, nema este zauzity ziadny rezim. treba mu ho spravit, musim si navyknut na ritualy a casom sa to zmeni.

evening_star
13. dec 2012

Moja, to je nič. Môj malý má 4 a pol mesiaca, stále zaspáva ťažko, v noci sa budí každé 2 hodiny na kojenie, občas tiež nemôže znova zaspať, tak nosíme na rukách, a hore je denno-denne už okolo štvrtej či piatej s tým, že už má deň a nepomôže nič. Zaspí až tak o 8-9, ale to už má len tie jeho denné polhodinové spánky. Takže ak ja si ľahnem spať o jedenástej, o štvrtej mám budíka, s tým, že medzitým ešte aj kojím. Nespala som už 5 mesiacov a to ešte chodím na denné štúdium na univerzitu. Musíme vydržať! Tie naše lásky z toho vyrastú... 🙂

jedina30
13. dec 2012

Kazde dieta je ine a este stale sa musite doladovat...aj moje deti boli take a potrebovali len cas...ja som ich nakrmila a vobec som s nimi nekomunikovala v noci-neprihovarala som sa im..prebalila a nakrmila...myslis si,ze bude spat celu noc???na to si este pockad...kazda maminka takto ponocovala,takze vydrz..casom sa to upravi. 😉

briketa
13. dec 2012

Prosim vas co to tu vykladate o slabom mlieku a hlupostiach. To dietatko je este uplny novorodenec! @deniskque Tvoje babenko je uplne perfektny novorodenec spinkajuci v priemerne trojhodinovych intervaloch vdaka malickemu objemu zaludka. On ma za tie dve-tri hodky normalne vytravene a je hladny, tym padom sa zobudi a potrebuje zase jest aby mohol zase spat... Do tych troch mesiacov je to bez rozlisenia dna a noci , oni funguju v 24- hodinovych intervaloch. Postupne ako sa mu bude vyvijat traviaca sustava aj intervaly sa budu predlzovat. Mlieka mu ziadne nemen ak nie je zdravotny dovod. Travenie sa mu este len vyvija. Vsetko je tak ako ma byt!

sante81
13. dec 2012

ja mam 6 mes a stále sa v noci budí, niekedy 3x kojím, niekedy som hore aj 10x - nosit na rukách, medzitym vypadne dudel, zakryt, idu nam zubky, tak plače zo sna. tak 3-4x do tyždna byva hore aj vyse hodiny a po tme si brble, vypráva sa, natahuje baldachyn, okolo 5 sa prekaka az po chrbát, treba prezliect. mám pokračovat? 🙂

lucia006
15. dec 2012

Ja mam tiez 1,5mesacneho chlapceka a tiez mi vstava v noci casto a dakedy nevie zaspat aj dve tri hodky .dnes bol hore od jednej rana do siestej rana este take male babetka nemaju rezim aj ked sa mu ho uz snazim vytvorit .je to vycerpavajuce alee co uz.cakam na zlepsenie.a moj ma este aj kazdodenne koliky co je este horsie a len to pridava k jeho nervozite.a vobec nespinka vpostielke,len snami.aj ked sa ho tam snazim davat co najviac. 😒

buuba
15. dec 2012

Ahojte, jooj, my mame uz vyse dvoch rokov a klikla som sem len tak. VSETKYM VAM - urcite sa to zlepsi. Ja dakujem, ze prave to moje male sidlo hned po prichode z porodnice sa budilo v noci max. 2 krat. Nemohla som kojit, boli sme na hypoalergennej Bebe, mozno je to tym. A pridu noci, ked sa budete budit, ci je s vasimi drobcami vseetko v poriadku, ze uz nie su hore 🙂

78lenka
15. dec 2012

ved je este malicky,normalne je papat kazde 2 hodiny aj menej,a nocne vstavanie tiež,ved je normalne v noci nespat nejaky cas,moj maly pravidelne nespal cca od 1 hod v noci do 5-6 rana a papal každe 1,5-2 hod,a cez den 2*10minutovky spal trvalo to do 2 rokov,postupne coraz menej.Adruhe dieta je o cosi lepsie,len vydrž