10 ročná dcéra sa bojí sama v detskej izbe

mary34
29. jan 2014

Ahojte kočky, mám problém s 10 roč. dcérou....bojí sa hlavne večer sama zostat v izbe a o spaní ani nehovorim...rozprávame sa spolu o všeličom, čo ju trápi atd...a ona odpovedá, že niiiiiič..mami...

cherry1981
29. jan 2014

@mary34 Ja mam 11 rocneho syna a stale spi s nami v spalni 😉 Na svojej posteli. Ma aj vlastnu izbu, ale lepsie mu je v nasej spalni 😅 😅 Ja to vobec neriesim . V 15-stke urcite uz s nami spat nebude. Aspon si myslim 😀 😀

dadushe
29. jan 2014

U nás zabrala baterka, taky máme vysílačku/starou chůvičku a sem tam na nás houkne🙂 Chce to zkusit nějak navodit pocit bezpečí v pokoji, klidně otevřené dveře. Brácha spával s "laserovou" pistolí pod postelí 😀
@mary34

cinkatko
29. jan 2014

u nas to maminka resila tak, ze nam nechala pootevrene dvere do pokoje a svelo na chodbe. A ona si taky nechala pootevrene dvere ve svem pokoji. Tak jsme se s brachem prestali bat a mysleli jsme na to, ze kdyby neco - mamka nas uslysi 😉 Fungovalo to. Ja myslim, ze 10-ti lete dite je uz dost velke na to, aby spalo s rodici v loznici. Nerikam obcas, ale porad...? Taky jsme se jako 7-8 lete deti bali v zavrenem pokoji a ve tme, ale uklidnovalo nas svetlo a to, ze je maminka pobliz 😉

martinka05
29. jan 2014

@cherry1981
@mary34
ja mám 8 ročnú dcérku a takisto spí s nami v spálni 🙂 Má krásnu novú izbičku, ale nechce tam spať sama, tak spí s nami v spálni na vlastnej posteli, tiež si myslím, že v 15 - tich už s nami spať nebude chcieť, aspoň dúfam 😀

evelynm
29. jan 2014

@mary34 , aj nas 10 rocny syn zacal riesit, ze sa boji, hoci nevie coho - proste tmy. Nema ziaden negativny zazitok, proste iracionalny strach. Tak si nechava pootvorene dvere do chodby, kde svieti tlmene led svetlo, niekedy idem na chvilku za nim a nieco pekne si hovoríme. Snazim sa to v nom nezivit, ale ani nezlahcovat.

aduskatt
29. jan 2014

Uplne vas chapem, u nas je to rovnake, ma 9 a problem prejst po byte po tme, nev´hovoriac a spani sam v izbe, takze pekne s nami v spalni, ale na vlastnej posteli... konieckoncov, aj ja sa bojim po tme a vnoci sama doma, preto ho chapem

sanym
29. jan 2014

Tak nie sme sami, náš starší synátor má 8 a stále spí s mm v detskej izbe a ja s mladším (5 r.) v spálni. Mal obdobie keď pekne zaspával a spal sám, ale pár posledných mesiacov sa bojí a tiež nechce povedať čoho.

luba28
29. jan 2014

@mary34 aj moja sa bala,lebo mame na skrini zrkadla a spoluziacky ju nastrasili,ze v noci k nej z toho zrkadla vyjde krvava Mary,....variesili sme to kupou svietiacej korytnacky,ta svieti na celu izbu a po pol hodine sama zhasne,...

ematko29
29. jan 2014

@mary34 moja staršia takmer 9ročná dcera sa bála spať sama.tak sme jej do detskej nasťahovali mladšiu sestričku aby boli 2.teraz sa nám každú noc teperia obe do spálne.Nepomáha ani svetlo.K našej spálni majú tak 2metre.Oni,že ked nám je tak vo vašej posteli dobééé 😀 Sme sa smiali,že im dáme našu manželskú postel do detskej 😀

martulina34
9. feb 2014

moja osem ročná spí sama v izbe a v noci sa zobudí že sa bojí,tak príde za mnou,a ja ju odprevadím do izby a vysvetlím že sa nemá čoho báť a uložím ju, nie je to našťastie každú noc,ale jej vysvetlujem že aj ja občas mávam všelijaké myšlienky , sny a nejde mi zaspať,ale že musí sa snažiť zaspať sama a uvidíme sa ráno...

mary34
autor
12. feb 2014

dievčatá, dakujem za príspevky.....dúfam, že do 15 - stky vyriešime.. 😀

livka299
12. feb 2014

Môj skoro 8 ročný syn sa tiež bojí spať v detskej, aj keď tam spí aj mladšia dcéra, ale ona nemá problém - ľahne a spí. Ide mu tam potišku celú noc telka s rozprávkami typu noddy, také detské, veselé....sem tam príde za mnou, že sa bojí. Ja mu stále dovolím pri nás spať.
Ale zas na druhej strane on je veľmi citlivý a za ten krátky živôtik si už dosť veľa prežil. v Priebehu 4 rokov tragicky zahynuli jeho dve blízke osoby..... ☹

baska29
17. sep 2014

Ahojte, chcela by som sa spytat ci uz tu niekto riesil podobnu situaciu.Moja dcera ma v novembri 8 rokov,ked sme byvali same sme spolu spavali.Teraz sme sa prestahovali a byvame aj s partnerom spolu a ona ma vlastnu izbu ale odmieta v nej spat.Problem je v tom ze jemu to prekaza a neviem mu vysvetlit ze ona je tak naucena,stale tvrdi ze ju treba nechat samu a zaspi.Riesili ste niektora nieco podobne????dakujem

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

jednoduchým riešením tohto problému je pekne zariadiť deťom detskú izbu http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

mary34
autor
4. nov 2015

ak je toto riešenie. tak sánka dole.. 😒 ..

lubkavargova1
4. nov 2015

no presne niekedy sa deti takymi "historkami" vystrasia a bubak je na svete...ako zase nie je to na smiech. Ja sama stara korcula ked si pozriem film taky o ducharcinach a potom daco zasramoti v byte abo vonku tak som hotova...minule len kocur zacal chrapat na paplone a mala som dost, ze co to je????? A ked som pozrela nezvratny osud, skor ako som odisla spat vsetko som vytiahla zo zastrcky, pozatvarala okna, skontrolovala vseeeeeetko....kolegynka kupila pre deticky taku lampu co svieti hviezdicky na plafon a vraj to pomaha a deticky sa tesia do postele 😀

nataly171
25. nov 2015

Ahoje. Chce. Sa podelit o nás problem syyn mal pred mesiacom 10 rokov a od vtedy sa kazducku noc cca o pol 2 a lebo pol 3tej zobudi a nevie zaspat. Na tyzden to prestalo a teraz ked sa snazim spat s manzelom v obyvacke(mame 2-izbak) tak zasa vstane stoji vo dverach a cjce aby som sla k nemu do izby. Vraj sa neboji ale nevie zaspat ked tam niesom. V detskej spi od malicka a pekne vzdy sam zaspaval no spala som ja s nom ale vzdy som si lahla neskor vecer v noci ked uz spal. A spaval aj sám. Preto nerozumiem a sa čudujem. Sa smejem ze skoro ako pubertiak zacne vymyslat

jarmila64
25. nov 2015
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

dufam ze sa vam to coskoro podari vyriesit🙂

zajko_usko
20. apr 2016

@nataly171 zlodejka jedna.....peniaze za tovar si necha a hra hluchu....vsak aka matka taky syn 😀