13-mesačný syn zle spáva v noci

july0
25. nov 2022

Baby synček sa mi v noci zobudí okolo 3 ráno a nemôže už zaspať buď sa hrá alebo si mrmle dačo, alebo ak sa nezobudí tak vstane v postielke a pýta sa ku mne na postel a tam sa už len prehadzuje a aj keď 10x zaspí tak len na minútu a hned je hore dožaduje sa stále prsníka keď si ho dám k sebe. má 2 denné spánky doobeda 1,5 aj poobede 1,5 niekedy prespi aj 2h. Môže to byť tým ?

54tinka54
25. nov 2022

@july0 mne sa takto syn budil okolo roka nadránom okolo štvrtej s tým že už nevedel zaspať. Keď sme prešli na jeden denný spánok, tak noc spinká veľmi dobre, zobudí sa len párkrát na vypadnutý cumlík ale to hneď spí ďalej.
Takže bude to tými dennymi spankami aj u vás si myslím. Ak mu este nechceš rušiť dva spánky, tak mu ich aspoň skráť, lebo ak dokáže cez deň prespať dokopy aj 3,5h, tak to je veľa.
Môj má teraz 15m a cez deň spí 2 max 2,5h. A tých 2,5 keď spí tak to už večerné zaspávanie trvá dlho.

july0
autor
25. nov 2022

@54tinka54 a ako mu to mám zrušiť nebude mi plakať od unavy ?

54tinka54
25. nov 2022

@july0 treba postupne po dajme tomu pol hodinke predlžovať bdelé okná. My sme mali najprv dni kedy sa striedali dni s 2 a 1 spánkom, trvalo to cca 3 týždne. Až sme nakoniec zostali na 1 spánku a teraz fungujeme tak, že doobeda bdie 4,5h, potom ide spať na cca 2 hodiny a potom do vecera bdie cca 6 hodín.

july0
autor
25. nov 2022

@54tinka54 ďakujem skúsim teda od dnes 🙂