2-mesačné dieťatko je celú noc hore a prehadzuje sa.

jellyfish9
11. sep 2019

Ahojte, moje 2 mesacne dietatko, ktore v noci pekne spinkalo 3-4 hodiny vkuse a cez den rovnako, sa zacalo prehadzovat ako ryba na suchu, meta nozickami, ruckami, hlavicka ide uplne sialene z boka na bok... robi to v bdelom stave cez den, a aj v noci ked spi, ale neplace... cumlik a zavinovacka trosku ukludnili, ale tie stale nekoordinovane pohyby ostali... nemoze sa poriadne vyspat, vidim na nej ze je stale unavena, a aj ja som po celej noci hotova. Niekedy jej pomahalo na uspavanie hojdanie a zavinovacka, teraz uz ani to, oci dosiroka otvorene a ide mi z nej vypadnut, co sa tak meta a sklbe. Navyse mi zacina strajkovat, ked citi blizkost prsnika, place a strka si rucky do ust, ale pit nechce ani za nic... tak bojujeme na vsetkych frontoch 🙂 Mate prosim nejake skusenosti s takouto situaciou?

janinah
11. sep 2019

usta v poriadku?nemá napr. bolestivý soor?

jellyfish9
autor
11. sep 2019

@janinah usta ok, jazycek ruzovy. Potvrdila doktorka

saluda
11. sep 2019

@jellyfish9 pravdepodobne ju niečo boli, choď za dr., nech ju pozrie. Skusala si zavinovacku ulitku? Neviem akú máš, ale ak tu stvorcovu, tak ta metajuce sa bábo neudrží

janinah
11. sep 2019

podla mňa je hladné....

eliska13
11. sep 2019

@jellyfish9 podľa mňa len zo spiaceho miminka sa stáva dieťa, ktoré objavuje.Place cez deň či je len aktívna?má v poriadku uzdicku na jazyku?

janapeterjana
11. sep 2019

@jellyfish9 My sme takisto riesili to divne nocne prehadzovanie, ked mal cca 3 mesiace. Oci mal zatvorene, ale metal sa v pravidelnych intervaloch, hlava do oboch stran, ruky stale v pohybe. Teraz si musim poklopat, trochu s tym prestal, ale stale sa to obcas objavi. Nezmenila som nic, len to proste pomaly ustupuje. Blbe je, ze sa na to hned zobudim a potom kukam ako puk, ze ci ho budit alebo co. Niekedy sa vsak intervaly tych zasklbov predlzuju a zaspi. Niekedy sa na to zase zobudi...

luba41
11. sep 2019

zahod cumlík, kvoli tomu je menej mlieka - a kvoli tomu štrajk,,,daj si ju spat do postele..aj cez den zvýš kontakt, nech vela neleží - nosit v nosiči..napr.
@jellyfish9

jellyfish9
autor
11. sep 2019

@eliska13 placka cez den skoro vzdy ked nie je na mne, tak ju nosim pri sebe v nosici, ale je dost aktivna- na podlozke sa niekolko krat denne pozera na hracky, pustame si tichu upokojujucu hudbu, zaujimaju ju hrkalky, kolotoc, po vsetkom sustredene pozera.

jellyfish9
autor
11. sep 2019

@eliska13 asi mas pravdu 🙂 uzdicku skusime dat strihnut, ma to take hranicne, povedali ze ak sa nic nezlepsi mame to dat spravit

jellyfish9
autor
11. sep 2019

@saluda ano stvorcovu, a veru je tazke ju v nej udrzat, aj ked jej drzim rucky... pozriem tie ulitky, zide sa to v kazdom pripade namiesto perinky, uz je velka do nej 🙂 ja som skor myslela, ci niekomu nahodou nezistili pricinu... ci ten pohyb nema na svedomi nejaky problem, ci uz traviaci alebo neurologicky, ale asi je to normalne... este mi napadlo, ci nie je nejako predrazdena, vela vnemov, ale kto vie, mozeme hadat a skusat asi 🙂

jellyfish9
autor
11. sep 2019

@luba41 skusali sme ju dat spinkat s nami, ale nevyspala sa ani ona ani my 🙁 myslela som si ze jej pomoze ked ju budem drzat alebo ju trosku pohojdam, pohladim, alebo si len tak vedla nej lahnem, ale ona je ako na baterky 🙁 vobec sa neutisila, skor sa to este zintenzivnilo... a cumla sme sa uz skoro zbavili, ale ked placka 100x denne, niekedy nevydrzime 🙁a nosim na sebe cez den, aj na uspavanie skusam, ale vtedy je uz velmi nervozna aj na nosic...

luba41
11. sep 2019

@jellyfish9 tie uzdičky - bud sú dobré ale zlé..nič medzi nemože byt..ak máte "hraničné - tak asi zlé..dieta je zmätené aj z toho cumla, lebo je nan naučené, preto aj tie plače....takisto kopa denných podnetov - hudba, hrat sa na podložke - to je zbytočné pre nu v tomto veku..aj to spracúva v noci + tá separácia v noci..na denné plače prsník a nosič / aj na zaspanie/....

ladyvi
11. sep 2019

Nase babo to robi tiez. Teraz ma tu sice ukamenuju, ale polozim do postielky ryba na suchu celu noc. Polozim na noc k sebe a prespi do rana. Spi proste so mnou. Ja sa ale cez noc ani nepohnem pri nom. Ako lahnem, tak sa aj zobudim. Ale velakrat mam obavy,bola by som spokojnejsia keby bol v postielke na monitore. Lenze skusala som a presne v polospanku so sebou hadze. Prelozim a spi tuho.

ladyvi
11. sep 2019

@jellyfish9 a este teda. Su 2 situacie,ked to este robi. prdiky a kakanie. Tak ho preberiem a pocvicime nozickami. A druha vec je odgrgnutie. Vyslovene ked so sebou hadze a ho chytim aj spiaceho, vyjde z neho ozaj poriadne vela vzduchu. A sup polozim a spi.

jellyfish9
autor
11. sep 2019

@luba41 mate pravdu, tak by to malo byt, len ono sa to vsetko lahsie povie ako spravi 🙂 ja jej neukazujem tie hracky aby som ju nezmyselne ,,rozvijala”, jasne ze je este malicka a potrebuje hlavne jest a spat... ale aby neplakala cely den, niekedy ju to odputa od placu, niekedy nepomaha nic. Aj ten cumel bol kvoli tomu ze je velmi uplakana, ale uz sme na dobrej ceste byt bez neho, verim ze to pomoze 🙂

saluda
11. sep 2019

@jellyfish9 môže to byť aj dozrievanim nervovej sústavy a nemusí to byť spôsobené iba vnemami. Chod k dr. nech ju pozrie a mozno aj niečo poradi. Moji bezne rozhadzovalI zo spánku rukami, mrvili sa. Aj to odgrgnutie by to mohlo byť. Proste len skusaj

malfea
11. sep 2019

@jellyfish9 ahoj, ja som tiež riešila tento ,, problém" pred časom, niekde by som to tu našla. Aj @janapeterjana vtedy písala, že zažívajú to isté. Ako píše @ladyvi, vyspali sme sa len vtedy, keď spal malý na mne, to ho ani nehlo. Akonáhle som ho dala do postieľky, začal sa metať.

Nám pomohla ulitka, ale teda aj to samé od seba po pár týždňoch ustúpilo a už to nerobí ani keď spí bez nej.

mrssweet
21. sep 2019

@jellyfish9 napíšte mi súkromnú správu

katrin21
21. sep 2019

@jellyfish9 tie pohyby mozu naznacovat reflux.. moze byt aj skryty a mozno preto je spokojna na rukach,lebo neni ba rovnom.. skus vyvysit matrac.. a moze ist o dojcensky strajk,je hladna ale pit nechce.. zazila som to presne v 2mesiacoch pri 1.dcere.. 2t sme sa trapili, nechcela tahat...kef prestalo same striekat mlieko ako prve tyzden,tahat sa jej nechcelo.... dali sme UM a stahla 60- 80.. takze hladna bola lem chcela aby same tieklo....
Odsavat sa mi vtedy nejako nedalo,ale teraz su lepsie odsavacky..pri mladsej som.odsavala 3.5 mes... bola predcasniatko.. mas odsavacku? Skus odsat a dat jej cievkou na prsniku... bude jej lahsie tiect...ak nepomoze,tak skus dat do flasky.. ak vypije tak mas jasno.
Nam sa nad nou vyhrat nepodarilo, presli sme na UM..ale vsetko lepsie ako vystresovana mama a hladne vrestiace dieta. Niekedy sa neda ,co narobis. Vyskusaj .

katrin21
21. sep 2019

@jellyfish9 a dudlikom sa netrap, kludnr pouzivaj..ked ma dieta pit tak bude..dudel nedudel..

A co sa tyka uzdicky...doteraz pila?? Lebo asi by sa neprisala ani predtym ,ak by tam bol problem.
Za spanie s dietatom ja nie som. Tazko sa potom oduca a je to nebezpecne.