2 ročné dieťa nevie večer zaspať

wendy62
4. mar 2013

Mam cerstvo 2rocne dievcatko a uz pol roka ju musime kazdy vecer asi 2h uspavat. Musi byt pri nej bud manzel, alebo ja, aj tak jej trva asi 2h, kym zaspi. Skusali sme ukladat v inych casoch, ale stale jej to trva tie 2h. Cely cas sa hra, prelieza, nevieme ju donutit aby lezala, ani my pri tom nemozeme spat. Ja by som chcela, aby zaspavala sama, ale to nehrozi ani omylom - chvilu sa sama hra, a ked ju to prestane bavit, spusti nekonecny hlasny rev (najdlhsie sme skusali ju nechat vyrevat 2h a potom prisli susedia, ze nech si to decko okamzite ukludnime, lebo zavolaju policiu). To uspavanie nam robi dost velke problemy, pretoze ja po veceroch pracujem z domu a manzel casto vecer nie je doma, takze nemozem spravit svoju pracu nacas a potom to dorabam do tretej v noci. Dcera sa rano o siestej-siedmej budi, bez ohladu na to, ako neskoro vecer zaspala. Cez obed nema problem, ulozim ju do jej postielky a o par minut spi, nikto tam nemusi byt s nou. Ale vecer to nejde, ani v babatkovskej postielke, ani v nasej, ani pri bracekovi, ani v nosici ci v kociku... ☹

janinah
4. mar 2013

ako dlho spí cez obed?nechaj ju spať hodinku a potom zobuď,ona je večer vyspatá,preto robí čo robí...a skús jej večer púšťať rozprávky-hovorené slovo na počúvanie ,náš pri tom jeden čas zaspával,mal prečítanú rozprávku mnou a potom si už počúval a ja som mohla odísť z izby

mkmimka
4. mar 2013

Hmmm. Tak ja mám podobný problém. Mám tiež dvojročného syna a len pred mesiacom sme sa prestali kojit. Myslela som si, ze sa naučí sám ale nie. Večer sme si vytvorili rituál a ja mu prečítam rozprávku, potom spievam oblúbené pesničky a nakoniec si musím aj tak k nemu lahnút. Chcela by som aby zaspaval sam. Nechávam mu otvorene dvere, malé svetielko zazate v izbe kde zaspava ale nic nepomaha. On ma musi mat pri sebe. Akonahle ide k nemu manzel tak reve ako o dusu. Musim uspavat iba ja a brutalne ma to vycerpava lebo by som si vecer konecne chcela urobit veci a nemozem. Zaspavame len hodinu ale i tak je to o dusu. Nakoniec pomoze ze pri nom lezim, drzim ho za ruku a on mi sepka - mama spi , mama haji a rozprava si to dookola az zaspi. Neporadim Ti skor by som chcela aj ja vediet ako to ine mamicky riešia - hlavne tam kde nepomaha fakt nic..... Hadam sa tu najde niekto kto tu napise nejaku dobru radu🙂

mkmimka
4. mar 2013

No presne moj maly spi len hodinu cez obed a vecer zaspava len hodinu🙂 moze behat cele poobedie vonku a aj tak mu to trva ale tie rozpavky na cd su dobry napad🙂

janinah
4. mar 2013

a ešte mi napadlo,že k dcére som dávala plyšového maca,macovi som pred ňou nakázala,že macko,budeš strážiť Lenku...jej to pomáhalo,nebála sa potom zaspať

mkmimka
4. mar 2013

super nápad tiež🙂

wendy62
autor
4. mar 2013

@janinah cez obed praveze spava tu hodinu, max. 1,5h, ale to skor vynimocne. Rozpravky jej nemam na com pustat, ide nam to len na PC a ten nie je v tej izbe kde postel, ale asi to skusim nejako vymysliet. Inac rozpravky citame synovi, ona to ani nevydrzi pocuvat, iba tak 3-4 vety a ide sa hrat.

wendy62
autor
4. mar 2013

ma aj taku zirafku plysovu, s ktorou od narodenia spava, vzdy ju pekne ulozi, povie jej ze ma spinkat, a hned zase zoberie a hra sa s nou dalej 😀

janinah
4. mar 2013

@wendy62 radijko na cd čka stojí pár eur...aj pesničky si na ňom púšťame..a skúste zaľahnúť všetci,zhasnúť v celom byte,nereagovať na jej hranie,ty akože spíš,nereaguješ

wendy62
autor
4. mar 2013

@janinah jasne ved skusim nejake zohnat, za pokus to stoji, lebo toto je fakt na nervy uz... Casto nam ani inac nezaspi, len tak, ze uz ideme realne spat aj my, v celom byte tma a ticho, zalahneme o 23h aj s nou a potom naozaj nevystraja. Ale ak ju ukladame skor, tak sa neda pozhasinat vsade, lebo takmer vzdy ma aspon jeden z nas pracu, ona je s tym druhym v spalni, tak ma zavrete dvere a tmu.

sendy182
4. mar 2013

@wendy62 ahoj.......koľko skúšala si ju nedať na obed spať?........nedovoľ jej sa už večer hrať.....skús nabehnúť naa režim a večerný rituál.......večer hračky uložiť spolu....večera....hygiena....pyžamko......rozprávka a.....skús si to nachystať tak v jeden deň že budeš mať aj ty pyžamo zhasnúť svetlo malá lampička ak sa bojí a normálne zaspať......čo urobí? lebo chodí spávať fakt neskoro a spí na obed len 1,5 hod. čo je málo............

wendy62
autor
4. mar 2013

@sendy182 bez obednajsieho spanku sme neskusali, ten este potrebuje, ak ju neulozim, zaspi najneskor o tretej sama od seba (to uz aj hockde na stolicke, na zemi a pod.). My mame ritual pre syna, takze ona nabehla na ten isty, vecer sa okupu, oblecu, umyju zuby, precitame rozpravku (to uz slecna zdrha), zhasneme, dceru prenesieme do nasej postele a tam si s nou jeden z nas lahne, ma tam tmu (to jej nevadi, z ulice je dost svetla), zavrete dvere, my pri nej len lezime, nereagujeme kym nerobi bordel, ona si sadne a keca, hra sa s tou zirafkou, prelieza cez nas alebo len tak po vankusi, pod paplon a tak... potom aj dlho lezi, ale stale sa prevaluje a vykecuva a nie a nie zaspat. Ja som ju skusala aj pritulit k sebe, aby sa nemohla hybat, alebo aspon rukami trochu zneskodnit, ale to jej vadi, hned vresti. Inac je to cely den kludne, bezproblemove dieta, len vecer sa nejako nevie ukludnit.

sendy182
4. mar 2013

@wendy62 😨 😕 takže sa hrá v posteli...... 😵 😵 😵 😵 ...........troška nech sa pobaví v posteli v tme a zatiaľ jej porozprávaj vymyslenú rozprávku o dievčatku čo nechcelo večer spať a tak ostala maličká atď..........takých 15. min potom už len musíte striktne......ide sa spať....ak sa posadí zas ju uložím......začne rozprávať troška zvýšim hlas že sa ide spať....a zas dookola.....nepočúva idem z izby......nenechávať ju plakať a zas si ľahnem a tak dookola.........určite je to pre dieťa vyčerpávajúce a je v období vzdoru.....tak že určiť si neaké hranice.....pretože ona z tohto pravdepodobne vyrastie..... 🙂 🙂 🙂 ...neviem neskúšali ste plávanie?

mily7
19. máj 2014

@wendy62 to iste mame my!!!! nie je to o tom ze maly je nevyhrany, prosto musi sa este vykecat v posteli, potom sa stisi z minuty na minutu, praveze viem, ze ked krici este nieco tak potom uz klud nastane, lezi, mrvi sa a nevie zaspat!!!! zaspava aj 2 hodky vecer. a to na obed spal 1,5 hodky. my len nahodou sa stalo vynimocne ze nespal cez den ani neviem co za prilezitost bola cestovanie alebo pod a to potom zaspal o 19. do 5 minut!!!!! som mala iny klud potom🙂) myslim si, ze tu len vynechanie obedneho spanku pomoze, drzat hore popoludni a vecer skor spat dat. musim aj ja na to nabehnut lebo uz neznasam vecerne uspavanie!!!

diana_81
28. jún 2014

@mily7

Len sa pridavam ze u nas detto. 2 hodiny vykecavacka... Ona proste vobec nejavi znamky unavy. Mozem ju nechat na cerstvom vzduchu a podobne... Nic nepomaha. Nezda sa mi to normalne aby 2.5 rocne dieta zaspavalo po 22:00-22:30 :(

mily7
1. júl 2014

@diana_81 nam pomohlo pozorovanie, skusanie. rano budik 7.00 po 5 hod obed lebo po 5,5 hod je unaveny a spi do 15 minut!!! tak o.k. nech si spi. budim po 1,5 hodke to jest spi od 12.30 do 14.00 prip ak ide o pol hod neskor aj do 14.30. vecer spi po 6,5 7 hodinach bdenia. tak som sa prisposobila a uspavam o 21. bud vtedy spi alebo 21.20 az ak vstal neskor. tym ze zaspi do 15, 20 min uz neriesim ze spi az o 21. hlupe reci premudrelych alebo namyslajucich mam ktore maju dobre zaspavajuce a dobre temperamentne deti o tom, ze deti su vycvicene a budu spavat ako ich budete davat a bla bla bla uz neriesim. moje dieta chodilo spavat o 19. hodine a teraz? kazde dieta je ine len si to malo ludi uvedomuje. posl. rok mojej prace pred materskou som mala 5-6 rocné deti predskolákov. z dvoch tried spalo jedno jedine dievcatko ktore to potrebovalo, inak vsetko hore!!! a su aj deti ktore nespavaju na obed. ak dieta spi v noci 13 hodin nepotrebuje denny spanok. ak by maly spaval o 22. az tak by som zrusila denny, nechala rano dlhsie spat a vecer spat o 19. tej. snad to pomoze niekomu.

mily7
1. júl 2014

@diana_81 inak znamky unavy nemusi javit! ale ulozit ju treba! ak to nevystihnes naberie druhy dych. ak nie je ale unavena, ze nezaspi az po urcitych vami odskusanych hodinach, zrus denny ak to vydrzi!!! je vela deti ktore nespia cez den. alebo ak spia cez den tak ficia do noci!