3,5 ročný syn nechce spať sám

ewka0012
29. máj 2015

prosim o pomoc lebo uz sme zufaly,kazda rada pomoze,syn ma 3,5roka,odmalinka zaspaval sam nikdy s tym nebol problem,proste 20hod do postlielky s oblubenym plysakom,zahasnut a spal,od 1,5roka spi sam v izbe.ani tam nebol problem,len obcas ked bol chory ci nemohol zaspat sme si jeden k nemu lahli.asi posledny mesiac mame problem,vobec nechce spat sam,pyta si len tatinka mna nechce,musi si ist s nim lahnut,cakat kym zaspi a potom odist,samozrejme ze sa aj niekolko krat snazi od neho odist a on sa prebudi a place tatinko nechod...niekedy zaspi so mnou v spalni a prenesiem ho do svojej,budi sa aj v noci,ked zisti ze je sam zase strasny plac az kym si k nemu nelahne,takto aj niekolko krat za noc.rano to iste.uz sme skusali lampicku,nechat zasvietene v izbe ci na chodbe,dohovaram mu ze je velky aby spinkal sam,ze tatino si chce aj pozriet televizor,osprchovat sa ci nachystat si veci do prace,ze sa nemusi bat ze sme hned vedla a keby nieco hned pridem,ze ved spinka s hrackami kamaratmi....stale rozprava ze sa boji,nechce tam byt sam,uplne sa trasie a place,to je az zachvat nie plac,potom kym sa ukludni...ked si k nemu lahneme trva mu dlho kym zaspi aj 2hodiny,predtym spal za 10min.nechapem co sa deje.muz vstava rano o 5tej,a z prace sa vracia okolo 17tej,sme spolu malo nemame sa kedy ani rozpravat,on si s nim ide o 20tej lahnut a je tam aj do 22hod,potom ideme rovno spat a je aj po manzelskom sexe aj po vsetkom...v noci sa budi,place,rano ked muz odchadzal do prace,zase rev ze tatinko kam ides pod si so mnou lahnut ja tu nechcem byt sam....muz odisiel lahla som si k nemu ja a uz sa tam len prevaloval a nespal,cize sme od 5tej hore,uz prestavam vladat,nespali sme normalne ani nepamatam 🙄

lilimoni
29. máj 2015

U nas sa hovorilo, ze ked reve, tak raz prestane 😅 ono mozno by nebolo na skodu prist za nim k posteli, povedat mu aby neplackal a spinkal. Mozno takto pojdete aj 20x za vecer ale vybudovat v nom zvyk, ze s nim stale spava tatinko, nie je o nic lepsie 🙂

m.i.r.i
29. máj 2015

Ahoj - no velmi mi to pripomina nas pripad..aj ked u nas aspon nevyzaduje spavat s tatinkom..kazdopadne, nas to iste - sam od narodenia spinkal..teda najprv v postielke, ale zaspaval sam, pusa, dobru noc..a do 10 minut odfukoval..od 1.5r sam v izbicke..ziaden problem....zmena nastala presne v 3.5r...odrazu zacal mat velke problemy zaspat len tak a v noci sa strasne vela budil...kazdu hodinu som v noci k nemu behala...stale sa zobudil, zamrncal alebo zaplakal, bolo treba prikryt, napravit vankus, ist cikat, napit..kadeco..alebo len tak pomojkat..potom lahol..o hodinu zas...vecer zacal zaspavat tiez tak, ze kym zaspal, tak to trvalo aj hodinu a to ma 20x zavolal este opat napravit perinu, napravit vankus, zasunut pyzamko do gati..stale nieco a len sa mrvil a prehadzoval a kym zaspal tak peklo...ja som potom aj rozmyslala, ze si pojdem lahnut k nemu, ze si tam dam madrac ako ked je chory, lebo to bolo behanie hore dole celu noc..ja som vobec nespala..to sme nemali ani ked bol babatko, lebo on vzdy dobre spaval....ale nechcela som to spravit, lebo som sa bala, ze si na to zvykne a to bude este horsie..tak muz spaval v spalni kde sa zavrel aby sa vyspal a ja v obyvacke odkial som 10x za noc chodila k malemu...nechapala som tiez co sa deje..nezazil ziadnu traumu, do skolky chodil uz rok...nebol chory....trvalo to asi pol roka v tejto intenzite, potom sa zacali tie casy prebudzania skracovat..ze uz sa zobudil kazde 2 hodinky trebars priblizne...3-4x za noc...a vecer tiez trosku lepsie zaspaval....v 4.5 roku to uz bolo aspon tak, ze sa budil len 1-2x a zaspal do 30 min..ale to teda trvalo skoro rok od prveho problemu....teraz ma cez 5r. a prave nedavno sa to vyrazne zlepsilo...uz sa v noci nebudi vobec, vynimocne raz na cikanie.....musime mat zasvietene svetlo na chodbe, v izbicke ma ma tiez taku malu lampicku ako do rucky....este vecer samozrejme chodim ho prikryvat, dat vodu, kadeco..ale to je take uz bezne vymyslanie deti ked maju ist spat....ked je viac unaveny tak zaspi do 5 min..uz mozem povedat, ze konecne je to v poriadku...ale teda trvalo to riadne dlho...co sa tyka otecka - tak napriklad moj mi sam hovori aj teraz, ze ked je tatko doma tak sa tak neboji...stale riesi, ze ked je len so mnou a ja som iba dievca a dievcata su slabsie, tak kto nas ochrani ak by sa nieco stalo...ked pride tatko a hlavne vecer tak je kludnejsi...napriklad vecer, aj ked mame svetla zasvietene, tak sa boji ist na zachod, boji sa ist z obyvacky do izby sam, musim ist s nim pre hracku napriklad alebo nieco vziat...ked je tatko doma, tak ide aj sam, ze to je uz ok....ono deti uz take 3 rocne priblizne zacinaju viac vnimat, zacinaju mat vacsiu predstavivost, boja sa toho co pred tym este nepoznali....zacinaju strasidla, kadeco....skolka robi svoje tiez...netreba ich ani nicim strasit, fantazia sa postara....tak je to pravdepodobne aj u vas...citi sa bezpecnejsie ked je s vami a hlavne ked je pri nom otecko...silny otecko ktory vas ochrani....no neviem co ti poradit s tym zaspanim s oteckom, lebo chapem, ze je to ubijajuce...ja som mala dost z behania hore dole...tiez sme si manzelske chvilky skusali vsunut len do chvile ked zaspal a mali sme trosku casu kym sa zas zobudi..ja som si nevedela predstavit v tom obdobi mat trebars druhe dieta, ze asi by som nespala vobec...tak ja mozem poradit len pevne nervy a mozno len skusat maleho nejako ukecat, ze obcas budes pri nom ty a tiez ho uistovat, ze sa nema coho bat...alebo neviem, kupit nejaku hracku co ho bude chranit -- coho sa nebude bat ale naopak respektovat, ze ho ochrani ked zaspinka...

lilly0812
29. máj 2015

@ewka0012 ahoj, tiež mám podobný problém. Vždy keď ide spať musím byť pri malom pokiaľ nezaspí inak behá po izbe, vybieha, za chvíľu bude mať 3 a pol roka. Toto je schopný robiť večer aj 3 hodiny v kuse. Som pri ňom v izbe pokiaľ nezaspí. Keď už spí som ešte nejaký čas v izbe no akonáhle otvorím dvere, chcem odísť z izby malý je hore, toto sa opakuje niekoľko krát, niekedy úplne spí po 23 hod. Poobede ešte spáva, vidno na ňom, že poobedný spánok ešte potrebuje. Pokiaľ nespí je mrzutý. Spí hodinku, niekedy 2. Na obed tiež nespí pokiaľ ja nie som v izbe, ak chcem doma niečo urobiť nemôžem keďže syn pri zaspávani aj počas spánku vyžadaje moju prítomnosť v izbe. Ráno vstáva o siedmej, niekedy je hore už pred šiestou. Večer ho ukladám okolo 20 hod.Vidno, ze spat chce no nelezi pokial je v izbe sam. Ked zrovna nevybehne tak beha po izbe, zasvecuje svetlo a vytahuje sufliky, veci zo skrin. Toto trva uz dlho. Aj ked zaspi a spi, alebo skor naoko spi a ja chcem odist po hodine a pol co som pri malom v izbe, akonahle otvorim dvere je hore a toto sa opakuje pokial tvrdo nespi.

Možno Ti pomôže diskusia, ktorú som založila minulý mesiac https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-naucit-trojrocne-dieta-zaspavat/

lubomiramartecikova
29. máj 2015

ani moja 5 ročná dcera :D a strednú som uspávala do 8 rokov ,ale až teraz si uvedomujem že pri prvej som robila chybu ked som pohrozila varechou, ked nebude spat sama a to mala TRI ROKY maminky uživajte si to už sa to nikdy nevráti 🙂

janinah
29. máj 2015

nebude to robiť naveky,nechala by som dočasne ocka spať pri ňom,vždy sa dá venovať aj manželke,to nie je problém 😉

ada274
29. máj 2015

@ewka0012 my mame presne to iste, ale do bodky akurat ze nasa je starsia o rok. My sme sa s tym zmierili, hlavne preto, ze uz to bolo neunosne vstavat k nej 5 x za noc. Takze sme to vyriesili tak, ze jej dovolime spat v spalni v nasej posteli a kedze 3 by sme sa nevyspali tak sa s manzelom striedame raz ja a raz on v obyvacke. A skusali sme totalne vsetko tak ako vy, rozpravkove LED svetlo, pustene rozpravky potichucky z CD, spolocne zaspavanie atd. Nic s tym neurobis, ak to dieta milujes, nenechas ho revat a triast sa od strachu. Je to obdobie strachu. Ine dieta nemam, tak cakame kym z toho vyrastie a ked vidim tu vdacnost a lasku ked sa prituli a citi sa bezpecne.... Co sa sexu tyka, byt mame dost velky 🙂.

h2
29. máj 2015

@ewka0012 Ahoj, neviem, či sa Ti bude páčiť, čo Ti napíšem, ale chcela si akúkoľvek radu, tak to skúsim, veď nemusíš sa tým riadiť. 🙂 Môj syn bude mať v lete 4 roky a stále spáva s nami v spálni. Potrebuje, aby som pri ňom bola, kým zaspí. Tiež som z toho bývala na nervy, ale len kým som pochopila, že to proste tak je, nič s tým nenarobím (skúšali sme všeličo), tak som sa s tým zmierila. Ak chceš radu, skúste vrátiť synovu postieľku do vašej spálne, večer, keď ho uložíte, si s ním obaja ľahnite. Trochu si oddýchnete, budete spolu, syn bude spokojný, že tam ste a rýchlejšie zaspí. Potom môžete odísť a stráviť večer podľa vlastných predstáv, manželskému sexu sa dá venovať aj v obývačke. 😀 No a v noci budete spať v tej istej miestnosti, ako syn, takže keď sa zobudí, budete tam a on nebude plakať.

ewka0012
autor
29. máj 2015

nepotesili ste ma teda,cakala som taketo odpovede ze lepsie asi nebude,skusim odpovedat na otazky,nemozeme si ho dat spat k nam do izby,ked mal 1,5roka stahovali sme sa do vacsieho aby mal vlastnu izbu,mame malu spalnu...do nasej postele sa traja nevojdeme obaja sme s muzom velky vysoky,ja sa s tym neviem zmierit ze uz to bude takto,muza vidim par hodin denne aj to lezi s nim,to nocne vstavanie je hrozne,horsie ako ked bok babo,ja mam odmalicka velke problemy so spankom,dlho zaspavam,kazdy suchot ci svetielko ma zobudi,nad rano svitanie ma budi,beriem aj lieky na spanie,nemozem spat s nim,lebo kazdy jeho pohyb,suchot a som hore a mam po spani,takto este beham za nim,ked sa prebudi rano skoro ja uz nezaspim...od narodenia vstava velmi skoro,5-6hod,cize rana u nas nehrozia ziadne valanie,sex,v klude kavicks nic,na to sme si zvykli,mali sme aspon veceri,a teraz nemame ani tie,mame uplne po sexe,kym krpec s muzom zaspia,je aj22hod a to uz sme obaja ko a ideme spat,rano nic,jedine vikendy ked spi cez obed aj to nie vzdy sme doma no super,maly ma zdravotne problemy musime rehabilitovat,je hyperaktivny,moc zivy,sam sa nezahra,cize sa mu v kuse venujeme...cvicime...poobede ked sa s muzom chceme rozpravat ci sa k sebe pritulime ziarli,skace do reci,krici,place,ze on sa chce rozpravat,chce hento a toto,cize pri nom nie je sanca ani sa rozpravat ani pusu pomaly dat...teraz vecer zase scena,rev,krik,trasie sa cely,aj sme dohovarali,ukludnovali,potom uz krik aj bitka,varecha,nic nepomaha,muz sa nastval,zobral mu najoblubenejsie hracky,dal ich do krabice a vyhodil pred dvere,ze kym nebude spat sam,hracky nebudu,presne ako ste pisali,rozprava ze sa boji rozpravkovych postav,certa,dynaka,a pod.vymysla si ako chce cikat,je smadny,chce otvorene dvere,zatvorene,vymysla,veru neviem si predstavit mat este dalsie dieta,clovek caka ze cim su vacsi bude lepsie,spanok aj konecne viac casu trosku na seba,a je to horsie a horsie

sense
29. máj 2015

Aj u nas tak bolo najprv uplne bez problemov potom len s niekym a v noci len ku nam do postele ...tak sme uspavali a davali do postele teraz sme uz opat bez problemov....

babatenko
29. máj 2015

@ewka0012 ahoj 🙂 poradit ti skutocne neporadim, chcem ta trosku povzbudit. Tento stav nebude vecny, deti rastu rychlo, prilis rychlo, kazdu chvilu maju ine vyvojove fazy. Tak, ako toto naraz zacalo, tak to aj naraz skonci, uvidis. Su rodiny, kde muz robi v zahranici a maju toho sexu podstatne menej ako vy. A podstatne dlhodobejsie.Nebudte z toho frustrovani s manzelom. Tak budete mat 10 dnovu predohru, cloveka to potom aj viac berie 😀
No a teraz trosku z ineho sudka: kazde dieta je ine, s tym sme vsetci do toho sli, ze budu aj tazke dni a moze byt narocny nas potomok. Urcite ho obaja nadovsetko milujete, tak zatnite zuby, vydrzte, je to vase dieta, vas zivotny projekt, ten najkrajsi, aj ked je najnarocnejsi. A ja som nazoru, ze deti sa maju pocuvat, ak ma problem.so zaspavanim a spanim osamote celkovo, ma na to dovod. A pre neho adekvatne k jemu veku je to najvacsi problem.
Nepokladam sa za brutalne super mamu, kopec mojich reakcii ako matky bolo nespravnych, vela reakcii neadekvatnych a myslim, ze konecne som dosiahla vnutorny pokoj, ked som rezignovala. Tiez mi dcerka pol roka v kuse v noci tri hodiny nespavala, plakavala...aj do druhej rana som sa s nou hravala v obyvacke. Preslo to v momente, ked som si povedala, ze moje dieta je najdolezitejsie a vsetko tomu podriadim, vsetko vydrzim... spava s nami v manzelskej, rano byvame dokopani, uspavane ju spolocne. Necitim to ale ako otrokarcenie dietatu. Je to proste teraz tak. O par rokov na to budeme s mm radi spominat.
Drzim Vam doma palce 😵

ewka0012
autor
30. máj 2015

dakujem za povzbudenie,viem ze deti maju rozne fazy a toto je jedna z nich,len uz trva velmi dlho,vacsinou ho taketo vrtochy skor presli,dnes povedal ze bude spinkat sam vecer ako spinkal sj cez obed,som zvedava sle moc mu neverin

standu
30. máj 2015

Moja starsia takto vymyslala pri zaspavani okolo 3 rokov. Len co som ju ulozila v tej sekunde vyskocila z postele a bola v obyvacke. Ze nechce spat, ze nemoze spat sama, ze chce curat, pit, kakat atd aj 30x. Proste vynucovanie pozornosti. Tak sme zaviedli pomerne brutalnu metodu, mozes mat otvorene dvere k nam do obyvacky iba ak tisko lezis. Ked vykrikujes vyliezas zatvaram ti dvere. Za dva tyzdne ju to preslo. Potom sme mali prechodne zhorsene obdobie pri presune do detskej izby ked som bola tehotna s druhou. Dovtedy mala postielku v spalni. Trvalo sa prestala budit a vymyslat az v 5ich rokoch. Do dva a pol spala s nami v posteli, mladsia tiez este spi ale uz ju pripravujeme na presun do detskej k sestricke do jej postele, staria dostane novu velku 🙂

ewka0012
autor
1. jún 2015

tak pisem referencie,nejako sme to zvladli,citala som si diskusie o podobnej teme ako pisala lily,tiez si myslim ze venovat sa dietatu cely den,este aj vecer s nim 2hodky lezat je uz otroctvo,ved aj my zeny potrebujeme oddych,cas na seba,metodu podla knihy ,,kazde dieta sa vie naucit spat" poznam dlho,zacali sme nou od pol roka a za par dni fungovala,od vikendu sa nam spanie zlepsilo,teda zaspavanie,v sobotu uz sme na to nemali nervy,chceli sme si spolu aspon pozriet film,muz tam s nim hodinu lezal a nic nezaspal,ako chcel od neho odist zase rev a truc,obaja sme mu niekolko krat vysvetlili nech sa neboji,nech spinka s plysakom ved ma svetlo a sme vedla,nezabralo,muz sa uz nastval lebo zase pomaly desat hodin,povedal mu ze ked mas malo svetla a bojis sa tmy tak ti ukazem co je tma,zobral ho do zachoda a na chvilu zavrel dvere,o chvilku ho vybral,povedal ze vidis tu je tma ale v izbicke mas svetlo a sme vedla,isiel spat sam ani nemukol,vcera-v nedelu,zase rev,truc,ale uz sme si s nim nelahli,iba chodi spat do obyvky ze chce cikat a pit,dali sme co chcel ale naspat otocka do postele sam,povedala som ze nepovolim a vydrzim,za tristvrte hodinu zaspal sam,dnes uz bol asi len 5minutovy plac ze nechce ist spat,ale zaspal hned sam ani neprisiel vydierat,takze teraz vidim ze treba le vydrzat a nepovolit a nerobit otroka,to neznamena ze ho menej lubim,tak

zuzub
1. jún 2015

ja mám 3 ročnú a 5 ročného a tiež sami nezaspia.sú vo svojej izbe,ale musím tam byť nimi.aj som skúšala "rôzne teórie" ale nič nezabralo akurát len behali,vymýšľali, plakali a dve hodiny trvalo kým zaspali.a ja som mala z toho nervy.... takto zaspia max do hodky aj s prečítaním rozprávky a je kľud. veď večne to trvať nebude a ešte mi raz aj bude smutno 🙂

nevenka
18. okt 2016

@ewka0012 prosim Ta, to je uspech, my toto riesime s takmer trojrocnym. Tvari sa, akoby nechapal, co od neho chceme a popritom uz zaspaval davno sam v izbe, zrazu bum a zacal vybiehat, urobi to asi 10x za vecer a furt ze ide cikat a doteraz este mal plienku "pre istotu", ale v podstate ju uz nepotrebuje. Ale ked sa zobudi v noci, ten isty scenar, ide cikat a aj 2 hodiny trva, kym zaspi. Na obed to iste. Mame este 13 mesacnu dcerku a to je fakt o hubu, ja mu na obed nemozem citat rozpravky a mojkat sa s nim. Raz toto mojkanie na obed a vecer zabralo, potom uz nie. Vcera zabralo citanie rozpravok, lenze to nespal na obed, lebo proste len vybiehal a ja som uz bola nepricetna od zlosti. Lebo este aj mladsiu budi. Teraz to iste, asi 6x bol von, ze cikat - mame este postielku, ale to je jedno, lebo on z nej vylezie davno, ked chce. Uz som zufala. Ked sme boli u nasich, spaval s mojou mamou, ja s muzom a malou v inej izbe, neda sa inak, lebo zase ona by ho budila a naopak. Zaspaval vacsinou pekne sam, ale ked si mama chcela uz lahnut spat, tak sla, kym este nespal. No ale doma sme uz skoro mesiac odvtedy a zacal to robit len tu doma asi 3 tyzdne. Ja viem, ze mu chyba "mojkanie", hrava sa, ze je mala baba a tak. Akoze v pohode, ja mu to doprajem, ale tak odtial potial. Ked mu poviem, ze dobre, pomojkame sa, porozpravame, polozim ta do postielky, zapnem mu tu korytnacku, a ja sa idem umyt alebo napapat alebo cokolvek, ze nech spinka, tak prikyvne a nestihnem z izby vyjst a uz vrzgaju dvere a tvari sa ako vitaz,..ze cikat...on sa dakedy tak kuka, ze mu mam chut strelit jednu cez usta, tak protivne a naschval. To som si o sebe nemyslela a doteraz sa s nim dalo, pekne bol nauceny. Ked sa dcerka narodila, tak kus vymyslal, potom ked mala pol roka, zrusili sme cumel a to boli revy asi 2 tyzdne a potom uz konecne spaval cele noci a toto? Uz som zufala, dcerka ma stale problemy s bruchom a ked ma krce, tak je tiez schopna sa zobudit a nervacit kvoli tomu 2-3 hodiny v noci, ja uz fakt neviem, kedy si aj ja oddcyhnem a budem normalne reagovat. Lebo nevyspata som riadne a z toho prameni este vacsia nervozita z mojej strany.

timea7
18. okt 2016

@nevenka ak ho uložíš a vieš, že pred desiatimi minútami cikal, pomojkali ste sa, ta ho do tej izby vrátiš. Nie, nejdeš cikať, bol si pred chvíľou. A vrátiš ho o chvíľu opäť. Aj keby si v ten večer nič iné nerobila. Malú daj na starosť manželovi. On s vami cvičí, zrejme sa snaží pútať aj takýmto spôsobom pozornosť. Viem, že máš toho veľa, dve malinké deti, pokiaľ to ide, snaž sa čo najviac, aby sa počas dňa fyzicky unavil, mojkajte sa koľko sa dá, ale večer buď neoblomná. Držím palce.

vejula
18. okt 2016

ja mam 31 a nechcem spať sama.. Vôbec sa tým deťom nečudujem.

jana_eyre
18. okt 2016

@vejula presne tak isto 😁 ja síce vždy spavam s najmladsim clenom rodiny, ale aj to mi staci aby som sa nebala.. A tato spava pri starších...

Koľko krát tu citam, ze ženy sa boja spavat samé bez muža, ale od deti sa ocakava ze si zvyknu.. Ale tak každý to ma inak zariadene..

vejula
18. okt 2016

@jana_eyre my spávame všetci piati spolu, madrace sme si pekne poukladali na zem a je nam super 🙂 Čoskoro nas bude šesť, možno prikupime madrac ak nam bude tesno 🙂

timea7
18. okt 2016

@vejula ak vám to tak vyhovuje, niet čo riešiť, ja som dieťa, ktoré sa ako dvojročné samé odsťahovalo do detskej izby a vzťah s rodičmi som mala úžasný. Ako matka som nikdy nezaspala s dieťaťom v jednej posteli, jednoducho som nebola schopná zaspať. Bola som stále v strehu, aj keď neuveriteľne vyčerpaná. Spal ako bábätko v postieľke pri mojej posteli, na dosah mojej ruky, ale každý z nás mal na spanie svoj priestor. S partnerom sme typy, ktoré veľmi často potrebujú telesný kontakt, len sa objať, pohladiť, pritúliť, ľahnem si k nemu, pritúlim sa, ale o chvíľu sa presuniem, lebo potrebujem na spanie svoj priestor. Viem, že sú tu mamičky, ktoré majú dieťa od troch mesiacov alebo aj skôr v inej izbe a spokojné sú oni aj dieťa, ktoré tam spí oveľa lepšie, ako spalo v spálni. Nevyhovovalo by mi to, ale neodsudzujem ich, na mojkanie majú celý deň. Nech si robí každý tak, ako mu to vyhovuje, odpovedala som mamine, ktorej súčasný stav nevyhovuje, preto som reagovala tak, ako som reagovala.

vejula
18. okt 2016

@timea7 ja nikoho neodsudzujem, len píšem, že nerada spím sama a preto viem pochopiť deti, ktoré z vlastnej izby utekaju k rodičom do postele. Chápem aj to, ak im to pripadá nespravodlivé,, že tatinko s maminkou môžu spať spolu, môžu si navzájom vytvárať ten pocit bezpečia, ked sa jeden z nich prebudí, vždy sa môže prituliť k tomu druhému a jemu ostáva na tulenie len umelý plyšák. Proste uplne im rozumiem, preto sa nedokážem pozastavovať nad tým, ak dieťa uteká z postele k rodičom. Ale samozrejme, každý nech si spraví ako chce.

timea7
18. okt 2016

@vejula je ale iné, ak v tej izbe nechce byť, zjavne sa niečoho bojí, tak, ako písala zakladateľka tejto témy a je iné, ak len vymýšľa, ako sa dostať z postele a je mu jedno, či je posteľ v spálni, alebo v jeho izbe.

lenkad26
18. okt 2016

Zienky na nikoho nenarazam ani nechcem urazit, ale zaujimave je, ze dospela zena si "nevie dat rady so sebou" lebo nema cas sa s manzelom "pomojkat" a pokecat a tak po tpm tuzi, ale dieta ak ma potrebu a tuzbu byt a spat rodicom, tak bohuzial ma smolu. Musi stihnut cez den, lebo v noci sa neda. Nenarazam teraz na to ci spat, alebo nespat s dietatom, kazdy nech robi ako mu vyhovuje a respektujem to..ale rozmyslal niekto ako by sa citil v kozi dietata? Napriklad zena by chcela spat s manzelom a on nie, lebo "nieco ma"?

lenkad26
18. okt 2016

@vejula uplny suhlas!

lenkad26
18. okt 2016

@ewka0012 no tak asi len to nechat volne a urcite to nebude trvat vecne 🙂 drzim palce

jana_eyre
18. okt 2016

@vejula gratulujem k ďalšiemu clenovi.. 😊

kale13
18. okt 2016

u nas bola vzdy priorita, aby sme sa vyspali obaja kedze pracujeme ( ja od jeho 8m.), dokonca rozne casy.. od narodenia mal postielku v detskej plus tam mame single postel.. a jeden z nas tam spal s nim..a druhy sa vyspal v spalni..ked mu bola postielka mala, tak sme ho prestahovali do spalne ( aj preto, ze sa nam nechcelo davat zabranu na single postel a dvierka hore na schody, v spalni sme len pritlacili manzelsku postel k stene) a jeden z nas tam vzdy s nim spi, zvycajne ten kto je s nim rano a napr. bere ho do skolky .. niekedy sa dokonca ponukame kto pojde k nemu spat🙂 je to na nezaplatenie, ked sa v noci prituli a zistuje ci je tam mama alebo otec a potom dalej spi, vobec sa nebudi, len sa rad roluje na nas vankus a druhy z nas sa vzdy bez rusenia vyspi v detskej a tiez bez rusenia spalnovych odide do prace ( saty si pripravime vecer).. inak to obdobie 3r. je presne take, ze si vymyslaju postavicky a zacinaju vnimat strach.. moj sa vtedy zacal rad hrat s duchmi, vlkmi a zombie a frankestainom, lebo Scooby Doo, ale aj si vymysla, ze ich vsade vidi a nechce byt sam..

ewka0012
autor
19. okt 2016

tak zeny maly ma uz 4.5roka. a stale v noci vstava. sice uz vecer nevybieha,ulozime ho,maximalne raz ze sa ide napit. ale v noci vstava,pride za nami ze sa boji,alebo chce spat s nami,tak mu zapnem lampicku v jeho izbe spi dalej.alebo ide muz spat s nim do jeho izby.ja pri nom spat neviem,mam lahky spanok.on sa stale mrvi a kope,ja nezaspim pri nom.tak isto on pri mne nespi dobre,vzdy sa smejem ze muz je jeho uspavac 🤐

nevenka
19. okt 2016

@timea7 no asi sme to pokazili predsa u nasich, raz mama k nemu sla, potom nie a tak a nemali sme mu dovolit potom vymyslat s cikanim uz doma. Dnes na obed som dcerku ulozila skor a jeho potom, vybehol asi 2x, este som mu zobrala 2 hracky, co s nimi spekuloval. Uvidime vecer. Musim sa striedat s muzom, dcerku kojim este a vecer je niekedy boj a zaspi mi na prsniku vacsinou. Tak to nejak musime zvladnut, minulu noc spal celu. Vybrhol tiez zo 2x...

vejula
19. okt 2016

@jana_eyre dakujem aj ja ti gratulujem k miminku 😵