30-minútové denné spánky u 1,5-ročnej

22. feb 2023

Ahojte, prosim vas mate/mali ste niektora take deticky ktore ani za nic nevedeli cez den pospat dlhsie ako 30 min ? Moja mala od narodenia spava takto malo cez den, za to v noci pospi pekne az do rana. Momentalne mame taky rezim ze vecer chodi spavat cca o 18:30, rano vstava okolo 6:30-7:00...a cez den ma 2 x 30 minutovy spanok okolo 10:00 a potom 14:00... Na ten druhy spanok je v poslednom case priserne ju uspat...skusali sme jej nechat iba jeden denny s nadejou ze ked bude unavena tak potiahne aspon hodinku-dve, ale bez uspechu...ona je proste ako hodinky, vzdy je po 30 min hore a potom uz ani za nic ju douspat.....neviem uz ako to zmenit, vecer je uz strasne unavena...pride mi to strasne malo spanku v tomto veku 😏

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2023

@elizabet173 tiez si myslim ze 18:30 je skoro ale ona je uz proste strasne unavena vecer a sama sa pyta do postele.... Jeden spanok sme skusali cca 2 tyzdne...ale ani raz nepospala viac ako 30 min a to uz potom podvecer bola uplne priserne unavena...boze tento spanok to je nocna mora pre mna 🙈 nikdy by som necakala ze nastavenie spanku bude pre mna najvacsia vyzva materstva 🤦

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
54tinka54
22. feb 2023

Podľa mňa to je kvôli tomu, že nočný spánok má pekne dlhý, tak potom nepotrebuje resp nevie zaspať cez deň na dlhšie. Lebo ak pospí v noci 12h a cez deň hodinu, to máš dokopy 13h, čo je na jej vek dostačujúce. Môj 1,5 ročný napr spí nočný spánok 10,5 max 11h a cez deň jeden spánok 1,5-2h.
Čiže ja by som sa zamerala na skrátenie nočného spánku, aspoň o pol hodinku.

ivangeline
22. feb 2023

Aj s mojou tak bolo. Davala som 1 spanok a spat uz o 18tej...ked nepotiahla...Obcas potiahla. ;) Potom sa upravilo,ked mala skoro 2r..a potom zas vymyslacky...

konikkon
22. feb 2023

Dieťa ti spí 13 hodín denne, čo je na jeho vek úplne optimálne. Čo nie je optimálne je, že Prvé bdele okno je krátke. Večerný spánok je veľmi skoro.
Skús prvý spánok posúvať každý deň na neskôr o pár minút. Druhý spánok ju neuspavaj, ak nechce.
Moja dcéra má 14 mesiacov a budíček o 8:00, jeden denný spánok 12:00-14:00, večierka je o 20:00/ Max 20:30.