4 mesačné bábo a krátke spánky

dextella14
24. aug 2018

Ahojte, chcem sa spýtať, či ste aj vy museli riešiť podobný ,problém,. Naša 4 mesačná dcéra začala doslova bojovať s dennými spánkami.. zvykla si vždy každú hodinu a pol pospať, tak na 40 min+1 dlhší cca 1,5-2 hodinový poobedný spánok zvyčajne na mne po kojení/alebo v kočíku/. Od min. týždňa je to však hrotné- doobeda ešte dá tých 30 min ale od 12 už iba vždy 30 min., o dlhšom spánku nemôže byť ani reč. Samozrejme, že je úplne nevyspatá, za pol hod-hodinu začne zase šúchať oči, zívať, revať.. nevie ako keby z fázy ľahkého spánku na konci 1 spacieho cyklu prepnúť do druhého, vždy sa úplne zobudí. Ani v kočíku mi už nespí dlhšie a už sa mi ju nedarí uspať ani pri kojení :( a ten strašný rev od únavy.. aj keď sa ju snažím dať hneď spať keď vidím známky únavy, doslova spúšťa hysterický rev..
Od obeda je to doslova boj, celodenné uspávanie.. z usmievavého slniečka je umrnčaný plačko. Na nete som našla, že je to tzv. Spánková regresia u 4 mesač. detí súvisejúca s dozrievaním mozgu.. no neviem :( robili to aj vaše deti?

arasidka123
24. aug 2018

@dextella14 možno či ju nezačínajú trápiť zúbky..

dextella14
autor
24. aug 2018

@arasidka123 zuby to ešte nie sú..

sorciera24
24. aug 2018

normalne, moji v tom veku okolo 4-6mes. spali max. 30 minut vkuse...volala som to polhodinovky...

dextella14
autor
24. aug 2018

@sorciera24 a stačilo im to? Lebo mojej to zjavne nestači :( celý deň je umrnčaná z toho, že neni dosť vyspaná.

majusska202
24. aug 2018

Ja takto fungujem od 5 mesiaca a nezmenilo sa to do dnes zachviľu 11 mesiacov... Dnes napríklad nespal vôbec večer bol už ako stocertov. Manžel ho kocikoval dve hodky a nič

dextella14
autor
24. aug 2018

@majusska202 😳😳😳

sorciera24
24. aug 2018

@dextella14 jasne, ze nie....ale proste bola to faza.....nedalo sa s tym nic...preslo

deedol
24. aug 2018

Mam 4-mesacneho syna a tiez mame aj horsie dni. Ak vies po anglicky, tak celkom zaujimave info o tychto nanic spankoch (crap naps🙂) je tu aj s nejakymi radami: https://www.preciouslittlesleep.com/monumental-...
(Nehovorim, ze so vsetkym na tej stranke suhlasim, je tam aj CIO, co neuznavam, ale nejaka ina rada mozno pomoze.)

dextella14
autor
24. aug 2018

@sorciera24 🙂 snáď aj u nás

dextella14
autor
24. aug 2018

@deedol už mám všetko naštudované.. počula si o metóde wake to sleep?
Ja by som tiež moju malú nenechala revať, ale niekedy to proste nejde.. reve a reve a ja mám chuť s ňou.. ale zvyčajne potom zaspinká. Ale určite by som ju nenechala plakať niekde samú

majusska202
24. aug 2018

@dextella14 ja neviem co je to ze dieťa mi spi dve hodiny. Čakáme teraz druhé a som dosť vycucnuta manžel mi riadne pomáha ale niekedy som na zrútenie keďže veľa vraciam a chudnem.... Nechcem ta strašiť dúfam ze ti to prejde no u nás nie

deedol
24. aug 2018

@dextella14 Hej, ale este som neskusala. Nejako sa k tomu neviem dokopat🙂 Ty si skusala? No a s tym vyvojom - moj napr. dnes od tretej do siedmej poobede nespal, lebo sa naucil otacat na brucho, a ked mal spat, zacal si to na posteli trenovat. Unaveny, zlostny (bo mu to este moc nejde), oci cervene, ale spat nie, a ked som sa ho snazila pritulit a znehybnit, tak rev. Ale hadam to prejde 🙂

alchemilkazltozelena
24. aug 2018

@dextella14 asi ta nepotesim..nas ma rok a pol a od narodenia spi 2x denne pol hodinu..cakam kedy sa to zmeni a nic..ine deti v jeho veku spia 2-3 hodiny vkuse 😭

petulkahu
24. aug 2018

moja dcerka to iste, skusala si biely sum+hojdavak? inak nam sa to zmenilo nieco okolo siesteho mesiaca, doobedu hodku a poobede aj dve pospi .... vsetko je faza a kazda prejde ( moja mantra 🙂 )

kika6956
24. aug 2018

My sme mali taky isty problem okolo 4 mesiaca. Pol hodina a stacilo max spala hodinu poobede niekedy. V kociku mi nezaspala tiez ani po 2-3 hodinach. Vsetko musela sledovat 🙂 Teraz ma 6 mesiacou a spi mi pravidelne rano hodka- hodka a pol,poobede bud 1 hodinku a potom vecer spi okolo 17h hodinku alebo poobede potiahne 3 a uz nespi. A co som sa cudovala uz ju nemusim ani uspavat na lopte a zaspi bez placu. Kazde dieta je ine,ale to o dozrievani mozgu bude asi pravda.Drzim palce nech vam toto obdobie cim skor prejde

dextella14
autor
24. aug 2018

@deedol ja som to skúsila raz.. predĺžila som spanie o 10 min 😆😆😆 naša sa ešte nepretáča na brucho tak sa teším, čo bude potom..
Inak začala ma trápiť aj pri zaspávaní večernom- presne keď končí 1 spánkový cyklus po tých 35-40 min začne ručať.. musím rýchlo nabehnúť a dať prso/ dudel aby sa úplne nezobudila.. dnes už 2x..je to zlé, ja viem ale neviem ako inak ju uspať :( a sama nevie od začiatku zaspať, nosili sme ju na rukách, fit lopta atď až sa to ustálilo na dojčení k spánku.. no celé zle

dextella14
autor
24. aug 2018

@majusska202 no naša malá je taká náročná, že si mať druhé ani neviem predstaviť

dextella14
autor
24. aug 2018

@petulkahu haha biely šum... ten nepomohol ani v novorodeneckom veku 😀

majusska202
24. aug 2018

@dextella14 to som si aj ja myslela 🤓🤓🤓🤓 a zrazu koncom tretí mesiac povedala som ze keď nás bude mať 5 rokov bude druhé

dextella14
autor
24. aug 2018

@majusska202 hahahaha to je presne aj moj plán 🙂 teda bol.. 😀

chrissie_kf
24. aug 2018

@dextella14 a nemoze jej byt len teplo ? Moj syncek je super spac ale ked su tieto horucavy prilis dlho tak horsie spi a bolo to tak minule a predminule leto. Kym spaval v kociku cez den ked bolo moc dusno tiez sa aj tam budil po chvilke. a ako prisla jesen tak sa to pekne upravilo .

lavender21
24. aug 2018

@dextella14 aj malá v tom veku mala polhodinové spánky, bola som z nej na prášky... potom sa to na čas zlepšilo, mala dva spánky aj po hodine a viac... Teraz má 13 mesiacov a prešla na jeden spánok, cca hodinový... Ale tvári sa, že jej to stačí... Večer už býva riadne unavená, ale z náročného dieťaťa sa z nej keď je unavená stáva bábo čo sa aj samo zahraje tak 5 minút 😂 ona je taká povaha že spánok je pre ňu strata času... V decembri jej pribudne súrodenec, už teraz sa na to teším... 😉

dextella14
autor
24. aug 2018

@chrissie_kf utčite jej je nepohodlne.. ale v tých horúčavách sme v dome, máme 22-24 stupňov a aj tak nechce spať :( tiež sa teším na jeseň

sorciera24
24. aug 2018

@dextella14 no moja, moj mladsi prvy rok komplet prereval, mimo tych 30minutoviek, 20h z 24 a prvu noc prespal ako 3,5rocny....dovtedy sa v noci budil kazdych 40-hodiku......kebyze ho mam ako prvorodeneho, druhe uz nemam...

adrianka22
24. aug 2018

@dextella14 prvý rok mi spavala malá hozne 3x denne 30-40minut aj to som ju musela desat minut drzat na rukách zlepšenie prislo ked mala pol roka a zacali sme chodiť plávať spala 2-2,5hodiny vždy po plavani a aj poobede šťastie bolo ze sme chodili dva krát do týždňa a zrazu po roku keď sme presli na jeden spánok zacala tahat aj tri hodiny a teraz bude mat dva a spi 1-2.5hod a plavame nadalej v ten den aj dva spanky si dá

adrianka22
24. aug 2018

@sorciera24 maly je kojeny? Lebo moja áno a ja som maximálne 6 hodin spala za celu noc

dextella14
autor
24. aug 2018

@sorciera24 😳😳 ach jaj

petulkahu
24. aug 2018

inac presne vidim moju v tom co opisujes( budenie v noci po 30minutach) .... mne velmi pomohlo zbavit sa predstavy ze bude spat hodku dve... jednoducho som to nechala na nej, nech spi kolko chce a aspon som si usetrila tie nervy a energiu pri uspavani. Ver mi ze sa to bude menit, mala sa teraz zacala otacat a budi sa zas kvoli tomu🙂 stale nieco 🙂))

29simona29
24. aug 2018

@dextella14 možno sa to zase zmeni,všetko trvá iba chvilu, ja mám tiež 4mesacneho synceka,ale spi doobeda 3hod a poobede take 2hod a potom si ešte zdriemne na takých 40min, v ničí prespí takmer celu noc akcie sú veľké tepla...Asi je spachtos, alebo je radost individuálne,ale trvalo tiež nemusí trvať stále, môj naly napríklad stalemeni časy spánku,nespí vždy presne v rovnakej hodine okrem večerného spánku...

beuss
25. aug 2018

@dextella14 my mame toto od jeho 3 tyzdna. Teraz ma 5m a je to stale to iste..uplne ako popisujes..ja som sa stym uz zmierila, nedokazem snim uz bojovat..aj ked je cely den nervozny, uplakany, co uz..ked sa ho snazim uspat este sa to zhorsuje.. Zato ale noc prespi celu, 2-3x sa sice obudi ale len potaha cajik a spi dalej 🙂 takze asi sa stym len zmierit a dufat, ze sa to casom napravi.