5 mesačné dieťa zaspáva pri fľaši

anchela2929
18. sep 2021

Prosím poraďte ako odnaučím 5 mesačne dieťa od toho aby zaspával pri fľaške?
Večer ho okúpem, zabalím do perníky a v spálni mu dám piť on pije a do toho zaspí, položím ho na posteľ pretože spí pri mne.
Čo mám zmeniť?
A posledné dní sa zobudí väčšinou pri fľaši znova zaspí ale raz za noc sa zobudí plný energie a potom nechce spať že aj 2 a viac hodín trvá kým znova zaspí. Čo robíť?
Ďakujem.

janickacrazy
18. sep 2021

@anchela2929 také malé bábo môže kľudne zaspávať pri fľaši, prečo ti to vadí? Že sa v noci raz zobudí je normálne, že potom nechce zaspať, no tak mu daj tu fľašu s mliekom a nezasvecuj, aby sa neprebral veľmi.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
letfenixa
18. sep 2021

@anchela2929 tiež nerozumiem, čo ti na Tom vadí 😳 keby namiesto uspavania na rukách mi syn zaspaval takto bezbolestne, tancujem (potichu) kankan. Prespávať noc začal ako cca 2,5 ročný a dovtedy mával bdele nočné dvojhodinovky bežne.

ivangeline
18. sep 2021

Ja vsade pisem to iste..skoro..ked je problem so spankom. Nie je preunaveny? Kolko spava dokopy? Aky ma spankovy rezim?

hennyinnsbruck
18. sep 2021

Moja bude mat 3roky a zaspava na flaske na vode.doma aj v jasliach.
nikdy cumel nemala ,ani kojena nebola tymto sa uspi.asi 5x zaspala bez nej.
Neriesim este asi pol roka .potom pomaly zacnem asi😂

jaskolka
18. sep 2021

Môj zaspáva na prsníku a to bude mať už rok. Deti sú rôzne keď to vyslovene nie je dáky problém, nech zaspáva pri fľaši.5 mesacne je ešte dosť male, aby ti prespal noc bez prebudenia, daj mu fľašu, nesviet veľké svetlo, nehovor na neho, aby sa zbytočne nerozobral. Prejde to, môj priblizne od 7 mesiacov prespal už celú noc. Dovtedy sa aj 3 x zobudil a bol aj hodinu hore

nykkushka
18. sep 2021

Ja sa nechcem nikoho dotknúť alebo niekoho uraziť, možno som tému pochopila zle, ale tento "novodobý trend" učiť tak male dieťatko zaspavat samé, bez didika alebo fľašky mi fakt nepasuje. Skúšali sme to ale jedine čo nam to prinieslo boli slzy, smútok a u mňa prvý rok života dieťaťa mierne depky-lebo náš syn nedokázal pochopiť, že ma zaspavat sám 🤷‍♀️☹️. Jednu peknú noc sme si povedali a dosť, budeme rešpektovať, že jednoducho potrebuje našu blízkosť a koľkokrát moje 🐐🐐 aby zaspal.

nykkushka
18. sep 2021

@anchela2929 ale ak je teda problém, že pri fľaše zaspáva, nam spankova poradkyňa doporučila zmeniť režim... Namiesto kúpanie - kŕmenie to otočiť kŕmenie a kúpanie... 🤷‍♀️

anchela2929
autor
18. sep 2021

@janickacrazy problém je že budi sa v nocí každú hodinu pocuca si a zaspí ale raz v noci sa zobudi a už spať nechce chce sa hrať a kým ho uspim trvá to aj 3 hodiny takže ja vôbec nespím a som už unavená z toho. Cez deň si pospava má krátke spánky len 30 min. Cez deň spí možno tak dokopy 1 hodinu.

anchela2929
autor
18. sep 2021

@janickacrazy a čítala som že keď je navyknuty na tú fľašu že preto sa budí v noci tak často lebo mu tá fľaša chýba preto chcem aby odvykol aby som znižila to budenie

ariannazara
18. sep 2021

@anchela2929 toto posledné čo si napísala je úplný blud 🙂 moje dieťa zaspáva pri fľaške od malička ma 2 roky a 3 mesiace a zaspáva tak vždy 😂✌️ a to ze je navyknzty na fľašu s tým večerným budenim nic nemá 🙂 5 mesačnemu ešte len začnú spankove regresie, toto je len začiatok môj po 2 rokoch začal spat celu noc. A čuduj sa svete zaspi pri fľaši a spi celú noc 🤪

janickacrazy
18. sep 2021

@anchela2929 moje deti zaspavali buď pri prsníku alebo neskôr pri fľaši a nebudili sa tak často, s tým to nesúvisí, je to malé bábo, niektoré sa budia proste častejšie ako iné, no v noci sa s ním nehraj, to robíš veľkú chybu, proste zobudí sa, ak je moc pocikany, tak rýchlo prebaliť, dať mlieko a uložiť do postieľky, všetko po tme alebo len slabé svetlo, ak neplače, tak ho nechaj v postieľke nech sa tam hrá sám a ty spí, jeho to prestane baviť a zaspí, ak plače, utíšiť a potichu povedať, v noci sa spinká, zvykne si, neboj, len buď trpezlivá a žiadne hranie v noci