8 mesačné dieťatko sa nerado kočíkuje

lulistek
13. dec 2013

Ahojte,
mam 8 mesacnu dceru, ktora nema rada byt v kociku, neviem ci to je tou zimou ze je zababusena v kociku a nevie sa hybat... proste celu cestu mi place, krici, mrnci... nepaci sa jej proste. raz za cas sa stane, ze mi zaspi, vtedy je to fajn.
Mate aj vy taketo babatko?
Mrzi ma ze nemozeme chodit na prechadzky castejsie, a o dlhych nie je ani rec. ani do obchodu nikam

seemani
13. dec 2013

@lulistek mám to isté, malého len začnem obliekať a už plače, von chodíme tak 2-3x do týždňa, lebo proste nato nemám nervy.. ZAspí mi, ale musím ísť budď na trávu, alebo jemne triasť kočík zprava doľava. A keď sa mi náhodou zobudí v obchode a spustí, ľudia na mňa čumia jak na debila, že prečo mi plače dieťa.. Takže ani ja veľmi nechodím.. Zvyknem uspať v parku na tráve a potom ho nechám na dvore spať. Inak je to veľmi kľudné a dobré dieťa, len ten kočík. Ale zas pomohlo, včera som kočík trochu zdvihla, do šikmej polohy, taký poloľah, aby videl trochu pred seba a nebol tak ohraničený kočíkom. a bol ticho, tak jemožné, že mu vadil ten malý zorný uhol..

susanne5
13. dec 2013

ahoj @lulistek, ja som mala problem tiez s malou, narodila sa v zime (presne na Stedry vecer) cize som zacala kocikovat v januari, teda chcela som , ale len co som ju obliekla strasny rev, lebo overal, fusak, nemohla sa hybat.., az ked mala nejake 2 mesiace trochu si zvykla, a teraz sice nie je nikdy nadsena ked ideme, zas overal a ten fusak ale uz mam taktiku, obleciem, dam do kocika a otvorim balkon, ten studeny vzduch jej robi dobre, zlostila sa aj preto ze jej hned bolo teplo. mali sme problem aj so spanim v kociku a to sa tiez zlepsilo, uz tam aj zaspi. ale ked bola mensia to som sa vytrapila. ona nechcela zaspat, starsi syn mami pod ma hojdat.. mala som chut ist rovno domov 🙂 neboj mozno to chce len cas a mozno rutinu, alebo skusit cumel. drzim palce nech sa to zlepsi 🙂

ajca123
13. dec 2013

Ahoj mam troch synov a z toho dvaja neznasali kočík od narodenia... Ale ked som im do kočíka dala vajíčko a usadila ich do toho... Boli kľudnejší a viac sa im tam páčilo...

tajka1986
13. dec 2013

@lulistek to ako keby si pisala o mojej malej🙂 zaspi mozno na pol hodku, ale potom je hore a mrnci, place, nechce sa vozit, dokonca ani teraz ked uz sme v sportovom kociku a uz co-to aj vidi. Von tiez chodime kazde dva dni pretoze pri obliekani hrozne place, no nemam nervy s nou chodit von kazdy den 😀

dasaa
13. dec 2013

Ahoj tak na ten problém nikdy nezabudnem. Naša malá . Novembri 4mes.A hneď mi dávala najavo keď sme išli vonku.Juuuj veľmi plakala no normálne som tomu nechápala keď sme boli doma bolo všetko vpohode ak som ju obliekla a išli sme vonku tak to bolo ale plaču. Nedalo mi to tak som povedala doktorke aký mám problém jasné že som dostala blbu odpoveď že to koli tomu mi mala stále plače keď sme vonku bo chce pozerať na ľudí.Tak som si po tejto odpovede pomyslela svoje.Ale nakoniec sme prišli koli čomu tak plače. Naša bambulka neznášala byť naobliekana.A to pri tom som ju naobliekana nejak veľmi
.tak som zmenila overal ktorý som mala na zimu tak som jej dala trošku tenší a tak mala fusak. Potom mi už neplakala.Ale o pár dní to zase prišlo.Tak som chodila vonku len 1x do týždňa aj to len na nákup a hneď domov lebo hneď mi začala zase plakať.Vydržali sme zimu a keď už bolo teplejšie tak sme chodili častejšie vonku.

rory88
13. dec 2013

Ani moja mala neznasa obliekanie, nie len kombinezu v zime ale aj take bezne ako body, teplaky a o plienke ani nehovorim.... 😖 v kociku mrnci kvoli tolkemu obliekaniu (v lete si totiz prechadzky uzivala) ale aspon chvilku mi tam vydrzi, ale tiez sa s nou " bojim " zastavit v obchode ci ist na velku prechadzku 😀 ked sme vonku tak sa jej snazim trosku rozopnut fusak nech sa moze trochu viac hybat a vymyslam nove a nove trasy vtedy sedi ako pat penazi a pozoruje aj zabudne aka je naobliekana

zitaje
13. dec 2013

Ja pouzivam kocik len ked som si skoro ista, ze mi maly hned zaspi, pripadne ho obleciem, nakojim, a spiaceho ho davam do kocika na balkon.
Inak chodim von s drobcom v satke. Cize obliekanie odpada, dam mu len ciapku a hrube ponozky a zapnem do bundy 😉
Neviem si predstavit nechodit s babatkom von, alebo nie kazdy den - ved to by bolo aj mne na nevydrzanie, nehovoriac o tom, ze cerstvy vzduch je zaklad zdravia...

katka1981
13. dec 2013

@lulistek, je to caste. Tiez som si kocikovanie neuzila ako som tuzila. Ale deticky sa menia, mozno o chvilu sa jej to zapaci.

gagarinka
13. dec 2013

Obe moje deti neznasali kociky a zistila som po case, ze kvoli refluxu. Ked sa z hlbokeho presunuli do sportiaka, kde uz nelezali rovno, tak v nom vydrzali do aleluja, dokonca som ich davala spat len do kocika, ci v zime ci v lete. A vobec im nevadilo byt naobliekany 😉 vyskusajte ich ozaj trochu dvihnut, aj vam by sa tak lepsie vozilo, ako len tak jalovo lezat a kukat na oblohu, ci nie? 😀 ak nechcu byt ani v sportiaku, tak odporucam take hracky na madlo, je to super vec, ja som nedavala vsetky naraz, ale kazdy den jednu, aby mali zmenu 😉 drzim palce