A akom veku dať dieťaťu vankúš?

mia27
31. okt 2011

ahojte, v akom veku ste vasmu drobcovi "zaviedli" na spanie vankusik?

luba142
31. okt 2011

ja som dala asi od roka, ale taky perovy takze led si nan lahla tak sa splaskol a nemala vysoko pod hlavou 🙂

nelicefo
31. okt 2011

Do 3 rokov sa nemá používať vôbec. Dokonca poznám dospelých ľudí ktorý doteraz spia bez vankúša.
Naša malá až v škôlke začala pužívať. 😉
P.S. ak si ho nepýta tak načo. 🙂

katy1979
31. okt 2011

u nas nepouziva ani jeden vankus a ja ho pouzivam len v pripade ze spim na boku teda ked kojim inac nie.

veronika81
31. okt 2011

ja som mu skúsila dať keď sa sťahoval do izby do novej postele, mal dva a pol roka. Bol to taký úplne tenučký, ale keď som ho chodila pred spaním zakrývať, tak ho mal stále vytlačený bokom a spal iba na plachte. Takže som to zrušila, nemá zatiaľ žiadny, ani mu ho tak skoro neplánujem dať 🙂

bettylove
31. okt 2011

ahoj.ja som dala,ked malá mala 2roky,takto som to čítala v knihách 🙂 🙂 🙂

iinuska
31. okt 2011

Mladsi syncek ma 2 a pol roka, a nema ziadny vankusik.

li_la
31. okt 2011

Najskôr po dovŕšení 2. roka. Ale nič nezmešká, ak aj neskôr. Dovtedy určite nie.

katren
31. okt 2011

Dominicka zaspava s tatinom v posteli, takze aj s vankusom, ale my pouzivame iba tie "prisposobive" ci ako to mam nazvat...a na tom velmi rada spava, tak ja rozmyslam, ze jej kupime na narodeninky 😉

stardust
31. okt 2011

Maly bol o nieco starsi ako rok, ked si sam zacal pytat vankus...

dida38
31. okt 2011

Tak nasa Tamca spi na vankusiku uz asi od 8.ich mesiacov a v pohode... teda bud spi na vankusi alebo sa prehodi a spi na perinke....na rovnom nechce spat....takze nic nenarobim....

tinaki1275
31. okt 2011

no nasa mala zacala nase vankuse stahovat z postele ked mala asi 10mesiacov..a lahala si na nich tak po dlzke cela..takze som jej taky uplny nizky maly dala do postielky od roka,ale to ma fakt len takych 5cm hrubku ..ale tesi sa mu ..a este sa jej paci davat ruky pod neho ked spinka na bruchu (takisto spavam aj ja) 🙂

vieruna
31. okt 2011

Nasa dr. hovori, ze ak si dieta vankus ziada, tak ho moze mat, ked mu "narastie" krk.

tanika5
31. okt 2011

náš Domko v roku mal v postielke len ten maličky s tej sady, uplne tenučky, (po stlačení ani3 cm) aj tak si ho len skrčil vždy nabok a cestoval po celej postielke, k 2 rokom dostal autíčkovu postel aj s velkým povlečením Mc Queena tak to už sme kupili aj velky paplon a podušku, (kvalitné, lahučké) a vankúš sa dá ,,regulovať" (dá sa otvorit a odobrať z náplne) tak sme vybrali aby to nemal hrubé. Ked si na to lahne sa mu to splasne a aj tak sa väčšinou zosunie dolu a spinká narovnom a paplon odkope : 😀

vodnarky
1. nov 2011

my sme nasej kupili 1x vankusik(pre deti),ked mala 2,5 roka...vymenili sme ho za dudel.. 😉😀

hajanka
1. nov 2011

moj syn mal okolo 2-2,5 roka ked dostal svoju detsku izbu a zacal spat na velkej posteli. Kupili sme mu antialergicky vankusik plnitelny, s regulovatelnou vyplnou z duteho vlakna. Mal ho naplneny len malo, takmer uplne na plosko. Neskor vekom sme mu tu vypln pridavali, teraz ma vankus naplneny tak na 6cm vysku.
Tieto regulovatelne vankuse su fakt super!

sharmana
1. nov 2011

Malá mi spí na vankúši už dávno, možno aj od 7 mesiacov, už si ani nepamätám, ale je to taký tenký vankúš ako placka, takže tam sa jej hlavička ani nemôže zaboriť... Ale aj tak sa vrtí v postielke, takže velakrát ju nájdem na opačnej strane na paplone....
Ak by sa malo dieťa udusiť na vankúši, tak by sa muselo aj na paplone a 2 či 3 ročne deti pardon, to už sú fakt velké na to, aby sa pridusili na vankúši... Netreba to zas s tými novinkami ohľadne výchovy detí preháňať, lebo im zachvílu budeme utierať aj ako 18 ročným zadky 😀

lypka
1. nov 2011

my spinkáme na vankúšiku stále, do troch mesiacov som ju do vankúša balila lebo tak bola spokojná a potom začala spinkať v postielke tak som jej tam dala taký tenučký perový a ona sa prituľká a spinká 🙂

madamebutterfly
1. nov 2011

Vankus nie je nieco co by bolo pre zivot dietata nevyhnutne zbytocne sa nad takymto niecim zamyslat ze kedy je na to cas. Cim dlhsie spi bez neho tym lepsie.

minnie55
1. nov 2011

My máme malý vankúšik cca od 1,5 roku.

lji
1. nov 2011

mne malá spí na vankúšiku po prvom roku. ale nie je to ani tak vankúš, je to paplonik ktorý mala na zakrytie ale s tým sa odkrývala, tak spí pod dekou a paplonik ma zlozený pod hlavičkou ako vyvýšeninu. má to tak odkedy ju viac trápia zúbky ako idú stoličku a má dosť soplíky a velmi jej vyhovuje ked je vo vyvýšenej polohe 😉

jendralka
1. nov 2011

jakub mi spal bez vankusa skoro do roka, no lukasko ma vankusik od narodenia, lebo vela vygrcaval 🙂

barunka_1
1. nov 2011

Naše deti tak od 2 rokov

janka_pn
1. nov 2011

moja ma taku placku, ako keby ziaden nemala, ale aj keby mala, tak ona sa tak vrti, ze by som ju nasla iste uplne mimo vankusa. ked ma plny nos vyssie pod hlavu davam...

idris
1. nov 2011

Ahojte tak ja spím bez vankúša do teraz 😀 😀 a to mám 25 A moja Milka zatial nespí a ani si nepýta vankúš tak to nechám na ňu keď bude chcieť tak si vezme 😉

salma22
1. nov 2011

ja som malu davala na vankus az ked mala 1rok

pingu1
1. nov 2011

nasa mala tak od 1,5 roka, ale taky nizucky

jaaty
1. nov 2011

@mia27 -prečo chceš dávať dieťatku vankúš? Máš na to nejaký dôvod alebo si to len videla u iných. Osobne si myslím, že pokiaľ si ho dieťa nepýta samé, tak mu je zbytočný. Naša Hanka začala používať vankúš len nedávno okolo 4 rokov, pričom v lete vôbec, pretože sa zbytočne potila a lepšie sa jej spalo, keď ležala len na plachte. Netreba sa ponáhľať, myslím, že je zdravšie spať bez vankúša. 😉

katka3012
2. nov 2011

ja som este dcerke vankus nedala ,a ani tak skoro hadam nedam.Podla mna by sa jej mohla hadam dako poskodit aj chrbticka ,ked bude vacsia,je jasne ,ze bude mat 😉

iwusca
2. nov 2011

ja bez vankusa nezaspim ...ked lezim na boku tak mam pocit ze bez vankusa mam hlavu "z kopca" a v takej neprirodzenej polohe..
dcerka ma v postielke vankusik ale len taky tenky a asi je v tomto po mne lebo bez neho nezaspi a musime s nim aj cestovat 😅
cca v roku a pol si ho "vypytala" - zobrala z gauca v obyvacke a nechcela ho ani za svet pustit 😀 😀