Ach, tie poštolky...baliť alebo nebaliť novorodenca naširoko?

bajuss21
6. sep 2020

Ahojte mamičky. Balili ste alebo nebalili naširoko do kontroly v prvom mesiaci? Jeden lekár nám to prikázal, ďalší že netreba a úprimne už som z toho na prášky a najradšej by som celé poštolky vyhodila von oknom 🤦 malá sa mi v nich vôbec nevie vykakať a po tejto noci, keď som nevedela prečo je taká nervózna a dala dole poštolky a to chúďa začalo oduševnene hýbať nožičkami, prdieť a tri plienky mi prekakala...tak že to nejdem používať, lebo mi skoro srdce puklo keď som ju videla a ako sa jej potom uľavilo....tak ako teda s nimi? 🤷

dskjhfdlkdjhl
6. sep 2020

@bajuss21 Niektore dieta potrebuje byt balene nasiroko a niektore nie, rozhoduje o tom lekar-ortoped. Mam dve deti, jedno potrebovalo, druhe nie. Ak ma taketo problemy a ortoped rozhodol, ze musi byt takto balene, tak by som nebalila cely den, ale nechala nejaky cas aj bez. Inak neviem, ale dobre to balis? Ja som ziadny takyto problem totiz nemala.

daniela1911
6. sep 2020

@bajuss21
A na základe čoho balíš? Povedali ti to v pôrodnici ?
Lebo nám nič také neukázali. Po treťom ukončenom tyzdni sme šli na vyšetrenie - sono k ortopédovi. Povedal, že je všetko v poriadku, naširoko netreba baliť. A po 4. ukončenom mesiaci mame prísť na kotnrolu.

Keby mi on v 3t povedal že baliť, tak by som balila do tej kontroly po 4mes.

A rodila som pred rokom, tak nemohol sa zmeniť postup.

veronikaszabova
6. sep 2020

Pri ani jednom som nebalila na siroko - maju 11r a 6r a vsetko OK

lenka2710
6. sep 2020

@bajuss21 ja som prvú balila, lebo veď babka povedala 🤦‍♀️🤦‍♀️ teraz mam chlapca narodeného v lete, no nedalo mi to, aby som ho v takých horúčavách ešte balila! Bola som po 3 týždňoch u ortopéda, všetko v pohode a že baliť ani nemám, a ze mam zasa prísť po 4 mesiacoch, takže ani nebalím

jonnie
6. sep 2020

pokial viem..v Anglicku nik nebali nasiroko. Vies, z toho to vzniklo u nas? Bola to urcene pre deticky s problemamy..no a naraz z toho urobili plosny prikaz.

hennyinnsbruck
6. sep 2020

Moja mala prvú kontrolu kĺbov už v pôrodnici, všetko bolo ok.

Ak by nemala nie nebalila by som urcite, až po kontrole.

bbebe
6. sep 2020

Nam povedala pediatricka ze mame balit, ale preventivne, asi to hovori kazdemu. Nebalili sme a na sone v 3 tyzdnov bolo vsetko ok, ze netreba

simsalabim
6. sep 2020

@jonnie u nas to vzniklo preto, lebo Slovania maju geneticky predispoziciu na displaziu bedrovych klbov. Preto aj vsetky pomocky maju nazvy po slovanskych doktoroch - postolkove nohavicky, frejkova perinka... dnes vsak mame moznosti klbiky skontrolovat ultrazvukom, co pred par desatrociami nebolo. Preto vtedy siroke balenie odporucali vsetkym, aby to podchytili v zaciatkoch.

bajuss21
autor
6. sep 2020

V pôrodnici nám kázali že preventívne do prvej kontroly, sono ešte v rámci pôrodnice bolo v poriadku. Že do prvej kontroly baliť, nechápem význam, keď má všetko oukej a iba sa mi v tom trápi 😖 a ešte do toho celá staršia generácia okolo mňa len hustí do mňa, že to musí mať a už som z toho nervózna... takže dobre spravím si po svojom, však za dva týždne už máme to sono a dáme to preč

bajuss21
autor
6. sep 2020

@dskjhfdlkdjhl mám doma zdravotnú sestru, ktorá mi to ukázala, takže určite dobre, len ako si malinkú všímam, ona si potrebuje pri stolici úplne vystrieť nožičky a skrčiť a tak zatlačiť. A keď je naširoko sa jej ten pohyb spraviť nedá 🤷

sazumak
6. sep 2020

Prvé som balila, to bolo dávno 🙂 Potom tie ďalšie dve nie a majú všetko o.k. 🙂

margaretka_
6. sep 2020

Nam kazali, ale cisto iba preventivne, nemali ziadny nalez. Ale nebalili sme. Nosili sme ale v satke. Deti su ok

karmen118
6. sep 2020

Tiež mi pri obidvoch deťoch kázali preventívne baliť na široko, ale obe moje deti chytali v tom neskutočné nervy a plakali, nechceli mi poriadne jesť, nevedeli v tom zaspať ani sa poriadne vyprdkať, vykakať, takže som ich prestala baliť po pár pokusoch. Obe mali jeden kĺbik o trošku horšie ako druhý - ale sama dr na sone vravela, že je to stále oka. Pri staršej som to vyriešila nosením v manduci cez spánok počas dňa, malý bol drobný on ani v manduce nechcel byť. Obom deťom sa to upravilo samé do 2 kontroly kĺbikov.

erikaa09
6. sep 2020

Ja ako male dieta som mala problem s klbikmy takze som balila na siroko a ani to nepomohlo .prvy syn dostal remene :( neprajem nikomu .je to horsie ako postolky. Dcerku som balila asi cca tyzden u nej som videla ze dava nozicky k sebe ( nie ako syn ) tak som prestala a mala klbiky ok...

amelia000
6. sep 2020

@bajuss21 kazali, nebalila som a vsetko je ok.

bajuss21
autor
6. sep 2020

Ďakujem všetkým! Ja som ako dieťa mala kĺby v poriadku a tým že jej už robili prvé sono a bolo ok, tak pochybujem že by sa malo niečo stať. Dnes je bez nich a je to konečne spokojné bábo 🙏

hennyinnsbruck
6. sep 2020

@bajuss21 tak keď jej robili prve sono a bolo to ôk tak jej to vôbec nemusíš dávať. Načo.

ivangeline
6. sep 2020

Dávala som len jednu plienku a postolky. Pri malej som to vzdala rýchlo. Radšej sme sa nosili,to dieťa nevedelo a nevie spat.. Takže nasikoro bola v nosiči.

bluka2
6. sep 2020

Nebalila...

katty2012
6. sep 2020

@bajuss21 nikdy nebalili, nikto z lekarov ani nedoporucoval

jannka89
6. sep 2020

Aj podľa vrátnika MZ SR sa preventívne balenie naširoko neodporúča ;) ja som nebalila ani jedného syna a všetko v poriadku

kiki68
6. sep 2020

Nie nebalila, pytala som sa po sono v porodnici ci balit tu v Rakusku. Oni ze nie, klby boli na 98% v poriadku. Teraz v 8 tyzdni mal kontrolu u ortopedky a zase vsetko ok. Ale tak niekto odporuca to siroke balenie. Ja si to v 30tkach horucavach neviem predstavit

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bajuss21
autor
6. sep 2020

@viestta nekázal ortopéd, len sestričky v pôrodnici, že preventívne. Vyšetrenie kĺbov v pôrodnici mala v poriadku

lyci
6. sep 2020

@bajuss21 nam nekazali. balili sme, lebo ma frajer presvedcil. potom som to zacala flakat, bo to bolo otravne. na prvej kontrole mal hranicne hodnoty na jednej strane a museli sme zacat balit. na 2. kontrole uz ok.za mna radsej balit prvych par tyzdnov preventivne ako potom musiet balit niekolko mesiacov

betka233
6. sep 2020

@bajuss21 Ja som davala na bodycka iba jednu latkovu plienku medzi nozky a nic viac uz, ziadne postolky a zabalila som maleho takto do perinky... hlavne na noc na spanie po kupani...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz