Ako naučiť 13 mesačné dieťa prespať celú noc?

opatova
13. nov 2012

Nas maly ma 13 mesiacov cez den spi bude 1krat alebo niekedy 2 krat ked je unaveny o 6 mu dam veceru okupem ho a o 8 ho idem uspat dam mu flasu vypije 250ml mlieka a spi ale za nejake 2 hodinky je zase hore musim si ho dat k sebe a zase zaspi a potom sa budi este ale o 3 ako docielit aby prespal celu noc nejke rady lebo fakt uz neviem uz som vyskusala asi vsetko dakujem za kazdu radu

leam
13. nov 2012

To by aj mna zaujímalo🙂 Starsia dcera jedavala 2x za noc do 3 rokov+ obcasné mrncanie. Teraz mladsia má 15 mes a je kazdú hod az 2 hore a didkuje🙂

opatova
autor
13. nov 2012

@leam Kks nechapem to akym sposob by som ho to mohla naucit moje kamaratky maju ovela mladsie deti a tie prespaia celu noc a my este stale nic

leam
13. nov 2012

Kazde dieta je ine. Poznam baby, kt. od pol roka nechali dieta same v izbe a tam preplakalo pol noci a po 2 tyz. az mesiaci si zvyklo a odvtedy spi celu noc, ale na toto ja nemam. Radsej budem v noci vstavat🙂

mojbazarteodor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leam
13. nov 2012

Starsia mi prespi celú noc az od 4 rokov. Tak uvidime dokedy nebudem spavat teraz ☹

opatova
autor
13. nov 2012

@leam No tak na nieco take drasticke teda nemam ani ja !

opatova
autor
13. nov 2012

@mojbazarteodor No tak to vam teda gratulujem ale neviem ja som uz skusala vsetko uz mi asi zostava len cakat kedy pride ten vytuzeny okamih / noc

mojbazarteodor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silviatko
13. nov 2012

to nenaučíš..to príde samo 🙂 náš bobak prespal celú noc keď mal 15 mes. 🙂 pred tým bol hore aj 3x

opatova
autor
13. nov 2012

No nas krasne spaval do 8 mesiacov v postielku a jedneho dna ho napadlo ze on chce spat s nami tak ked ho uspim dam ho do posielky ale ked sa o tej 3 priblizne zobudi uz nechce spat v postielke tak spi s nami a ked sa zobudi v tej postielke pozno aj preto place neviem

hajajanka
13. nov 2012

Tak ked niekto vymysli, ako naucit dieta spat celu noc, navrhnem ho na Nobelovu cenu 😀

zigzag
13. nov 2012

nas ma 17 a neprespi celu noc , este si pockas, :D a pritom mlieko nepije od 8 mesiaca 😉
@opatova

lucina7
13. nov 2012

tiež ma vytáča, ako mi niektoré mamičky hovoria, že ich bábo prespí od 4 mesiacov celú noc. naša bude mať rok a stále sa budí 2-3v noci. už som skúšala všetko čo existuje na zasýtenie bruška a nič.

miskakyska
13. nov 2012

@lucina7
@zigzag
@hajajanka joooooooj to sa ešte načakáte, 🙂 🙂 moj prvák doteraz zle spáva 😀

hajajanka
13. nov 2012

@miskakyska Ja to poznam. Mam 4-rocneho a vcera v noci som s nim bola hore od 03.00 do 03.30, lebo mu bolo smutno 🙂

miskakyska
13. nov 2012

@hajajanka 😀 si možu ruky podať

matozazzo
13. nov 2012

@opatova kazde babo je ine, ja mam skoro 15m dcerku a ta ma kazdu noc inu :( Skusala som vsetko mozne, raz som mala pocit, ze sa dobre nenavecerala, raz, ze isla neskoro spat, potom som skusala mliecko v noci, potom krupicu na flasu... uz sa stalo, ze sa zobudila len raz, to bol uspech a potom -asi pred mesiacom jej sli zubky a 2t sme sa nevyspali, mrncala kazdu chvilu :( Jedine, co som vypozorovala (pokial nie je chora alebo jej neidu zubky) je to, ze ma rada pravidelnost... Myslela som, ze ked ju dam spat neskor, vstane neskor. Figu borovu, vstala skor :( Teraz ma zhruba rezim - vstava medzi 6 - 6,30, 1. spanok 8,15-8,30 a spi tak do 10-10,30, 2. spanok od 12,15-12,30 do 15 (dnes spala 3hodiny!) a od 18 je uz mrzuta... Snazili sme sa davat ju spat okolo 19, ale predvcerom to manzel nevydrzal, spapala o 18.15 veceru (zemiacky s kuracim maskom), o 18.30 vypila 250ml mlieka a dal ju spat. Spala od 18.40 do 4 hod vkuse... Mozno raz zamrncala. O 4hod som jej dala 200ml mlieka a spala do 6.10. Vcera tak isto. Poriadna vecera, mlieko a od 18.45 spala. Zobudila sa okolo pol 11, mrncala, dala som jej dopit mliecko, co vecer nevypila a vstala az rano o 6.10! Ja mam pocit, ze sa musi poriadne navecerat, uz sa mi stalo, ze rano o 3 sedela v postielke a vravela mnam mnam... to vravi, ked je hladna... Len mlieko jej nestaci. Mozno to je aj u vas tak, das mu veceru o 6 a on je o 8 hladny, ale mlieko mu uz nestaci. Skus posunut veceru na pol 7, mlieko o 7 a spat pred pol 8... Alebo pred tym mliekom este nieco zjest. Mne napr. po krupici je este viac hladna..

zuzanockamt
13. nov 2012

@opatova dat si ho k sebe do postele a nechat to na nom, kedy dozreje na taky dolezity krok ako je prespata cela noc ... cim viac riesis, tym je to horsie

zigzag
13. nov 2012

@miskakyska si ma potesila :D
ale uz som si aj zvykla

misela79
13. nov 2012

moje dve deti spali a spavaju same ...krmene boli raz v noci do 2 mesiacov ...potom sme spinkavali celu noc a tak je to aj do teraz....6 ročny chlapec zaspi o 20,30 a rano o 7 ho musim budiť do školky.....dcerka zaspi o 20,00 a vstava tiež kolo siedmej....takže ja som to mala vyborne....treba dieťatko unaviť nech sa vylieta...alebo neviem,,,nemam skusenosť s nespavostou... 😉

opatova
autor
15. nov 2012

@lucina7 No presne vsetkym maminkam v mojom okoli deti prespia celu noc a su mladsie od nasho normalne neviem co by som uz vymyslela uz som skusala asi vsetko

hamptonka
10. jan 2013

hladala som tu nieco co pouzijem ..hihi ale nic ...ale pridam nieco co tu nebolo...nas maly od 2 mesiaca prespal celu noc do 7 mesiacov pokial mu nesli zubky sem tam sa zobudil len si cucol mozno ani to nie len podudkal a spal dalej ..mame 15 mesiacov a uz padam co sa stale budi...zaspavanie nebol problem pokial nezacal chodit teraz pri kojeni nezaspi lebo musi este skakat aj ked oci ledva drzi ,ani v postielke ani na nasej proste musi padnut on aj ja co ho krotim a to rezim nam uz mesiac nic nehovori..ako som si myslela ze mame super ditko..no nie chodil spat s prvym zivnutim po8,teraz vcera bolo 11,predvcerom 12 ,ziadne jedlo honezasyti ..proste ked nechce neotvori usta mozem tlacit kolko chcem,ticho zidna hudba telka od 7 vsade ticho..aby nemal vzruchy ,a to uz raz o 21 isiel s muzom na 12 poschodie peso ze padne nie...proste teraz cakam kedy zacne hovorit aspon snat povie preco nechce spat

apoloma
10. jan 2013

boze baby ani nas nechce prespat celu noc ani za svet a to mame 1rok vecer zaspi dam ho do postielky o 2hodky je uz hore dam mu papat tym ho nejak uspim ale uz spi medzi nami do postielky uz nechce,,,no a potom sa este do rana ani nie ze zobudi ale mrvi vrti vidava zvuky tak mu zas vtlacim flasu potaha a spi dalej potom zas a tak dokola no strach.... keby mu nedam papat tak by sa zobudil uplne a to by sme mali po chlebe!!! 😒 😒

mimikas
10. jan 2013

@apoloma presne ako nas, do potielky nechce ist ani za nic, stale sa mrvi a rozprava zo sna, stale si nieco somle a zo spanku lozi raz k muzovi a potom ku mne. A to ked mal 4 mesiace prespal celu noc v pohode 😢

mimikas
10. jan 2013

@opatova no neviem ale ked najdes sposob ako to spravit, daj mi prosim vediet, my sme uz skusali vsetko, aj sme ho ignorovali, aj sme mu prestali davat v noci mlieko a dali vodu namiesto toho, po tom bol strasny skandal a rev 😝 a nic, mlady muz si ide tvrdo za svojim cielom 🙄 a teraz je este aj chorucky a to je este horsie

opatova
autor
10. jan 2013

@mimikas no my sme tiez chory uz sme minuly rok prekonali laringitidu a teraz mame nieco podobne tak je to tie zle ale sak musime dufat ze sa raz dockame 🙂

opatova
autor
10. jan 2013

@apoloma no to presne ako by si hovorila o mojom

kolinia
10. jan 2013

@matozazzo ale to ti cez den dobre vela spi, moja len raz hodinku a pol, druhy spanok som zrusila a ide spat vacsinou pravidelne o 20:00 a spi dorana do cca 8-9. Obcas si okolo 16-17 schrupla, no to potom isla spat neskoro a aj tak vstala skoro a bola mrzuta...

chrumka
10. jan 2013

My ked sme nasho davali spat do postielky a mal tiez okolo roka, tak sa budil. Asi tam mal na pocit malo miesta alebo co ja viem. Tak sme ho nakoniec zobrali medzi nas aj kef sme obaja zasadne boli proti tomu aby spal s nami. Nejak sme si zvykli a je to ok. Jasne ze neprespi kazdu noc celu, to by som klamala a naco budem prikraslovat ked to tak nie je a niektirmami to radi robia 🙂 Co sa tyka jedenia tak o osmej vypije mlieko ked ide spat, cca 210 ml. Potom o polnoci dostane mlieko este raz, prebalime ho a ideme spat uz aj my a tak spi az do rana (vacsinou,ak mu nejdu zuby alebo nie je chory). Stalo sa uz parkrat ze sa o tej polnoci prebral a on sa chcel hrat a my spat. Takze my sme lezali a ignorovali ho lebo v noci sa ma spat, ale poviem vam nie raz sa stalo ze zaspal az o stvrtej, piatej rano :( Takze je to individualne 🙂 Raz sa nam stalo ze sme spali az do pol desiatej rano 🙂 to bolo super 🙂

snopkulka
10. jan 2013

@opatova neporovnávať s kamarátkami, každé dieťa je úplne iné. Neboj, raz to príde 😉 ja som čakala 15 mesiacov