Ako naučiť 18 mesačného syna, aby spával sám v izbičke?

zuzka153
19. aug 2013

Mile mamicky potrebujem radu.Mam 18 mesac syna ktory spava s nami v spalni v postielke ale aj to zle v noci sa casto budi mrncanim a prehadzovanim v postielke tak si ho davame v noci k sebe obcas s nami spi dobre ale najnovsie ked si ho uz prelozime tak je ako keby vyspaty a je hore aj hodinu.A to najdolezitejsie cakame dalsie babo a do spalni sa uz nezmestime vsetci cize mali bude musiet ist spat do izby ideme mu uz kupovat postel len sa bojim ako to zvladne neviem, co robit .dakujem .

mima88
19. aug 2013

tak ho ukladaj rovno v postielke, aby si ho nemusela prekladat....alebo ako motivaciu mu skuste kupit detsku postel..mozno to pomoze...moja dcera doteraz nezaspava sama a urcite to este dlho potrva kym zaspi sama 🙂

maryah
19. aug 2013

môj malý keď spinkal s nami v postielke sa tiež často budieval, prehadzoval sa, mrnčal, neviem, ale možno som ho aj ja niekedy budievala lebo manžel hovorí, že občas chrápem 😅 . Asi pred mesiacom som mu presťahovala postieľku do svojej izbičky a spinkať som ho dávala tak ako vždy... sprcha, prsník a šup do postieľky no a začal mi spinkávať celú noc no teraz bol chorý tak sa to trošku pokazilo... dala som mu okolo postieľky nálepky ako mal aj v spálni a myslím si, že je spokojný. Používam elektronickú pestúnku aby som ho počula v noci a keď treba tak dobehnem. Tak sme to urobili my, prajem veľa šťastia 🙂

bbarboraa
19. aug 2013

nas spi sam od 1 roka... proste ho das do postielky povies dobru noc.. ked bol s nami v izbe sa v noci zobudil.. ked spi sam prespi celu noc... vobec neplace nic... ale zasada u nas.. ked ho nesiem do izbicky vzdy musi byt zaznute svetlo, dam ho tam, lezka zakryjem ho, dam dudku, poviem dobru noc, pa pa.... zhasnem odidem.. hotovo.. ziadne teatro...od zaciatku perfektne.... a ked bude plakat no tak ho troksu nechaj a ked to bude neznesitelne zbytocne nestresuj...ale ja neuspavam a ani nezostavam kym zaspi... zmena bola den odo dna ziadna priprava nic... este poobede spal v spalni a vecer vo vlastnej a no problemo..

kolinia
19. aug 2013

Moja tiez spava od roka sama v izbe v postielke, no sama este nikdy nezaspala, nejak sa nedokazeme donutit ju, aby sama zaspavala! No prespi celu noc, od kedy je sama v izbe. Pomohlo to urcite, no ked idu zuby, tak nepomoze ani svaty, takze mame este postel v jej izbe a tam bud spime jedne s nou, lebo ona sa dokaze prehadzovat, vstavat a vrtiet aj hodinu vkuse, dakedy aj dlhsie, takze to riesime takto, aspon jeden sa vzdy vyspi v klude, ja mam "sluzbu" cez tyzden a tato vikendy 😉

sharlotta
19. aug 2013

18 mesacne dietatko sa mi zda este prilis male na to,aby spalo samo.Mozes to vyskusat a uvidis,ako bude reagovat,no ja by som do nicohonicoho nenutila,aby to nebolo este horsie. Popripade sa mozete s muzom rozdelit a ty budes spat s babatkom a tvoj muz so synom.My budeme vsetci spolu,lebo moja dcera zle spava,mava casto nocne mory a napr. predvcerom som sa zobudila,pozrela na nu a mala paplon cez hlavu...Pre tie,ktore chcu polemizovat,spi v postielke...

palomka
19. aug 2013

nasa dcera ma 4,5r a nespi sama v izbe :D sme rozdelení. ja so synom v spalni a muz s dcerou v detskej 🙂