Ako naučiť bábätko zaspávať v postieľke?

adelka2710
8. dec 2011

Ahojte maminy,ako väcsina z vas,aj my mame problemy so spankom. Citala som si viacero diskusi a mnohe sa snazite naucit dietatko na vlastnu postielku. Moja malinka ma 6 tyzdnov a od zaciatku spava na mne. Je to sice nadherny pocit,ale uz zacinam byt nervozna z toho ze mozem lezat len na chrbte a celu noc sa nemozem pohnut. Postielku sme skusali,ale ako väcsine z vas,aj mne pukalo srdce pri tom placi,tak som to vzdala,na postielku mame este cas.. Malinka ale nechce spat ani vedla mna,len na mne. Parkrat som sa ju pokusila zo mna zlozit,dala som si ju vedla seba,ruku polozila na brusko aby ma citila,ale ona sa hned zacne pucit a natahovat a zacne plakat-teda to iste ako ked sme skusali postielku,tak si ju zas polozim na seba a bez pipnutia spi do rana. Cez den je to horsie. Nemozem s nou cely den prelezat a prespat v posteli, napriklad v lehatku mi zaspi ale len na 10 minut. Nasleduje pucenie,budenie,plakanie,kojenie,nosenie. Cely den. Uz je taka unavena ze len place,aj na rukach. A od unavy ani vecer zaspat nemoze. Zaspi mi az po polnoci(na mne)a spime do tej 12tej,medzitym sa 2-3 krat zobudi,napapa a spime dalej. Co mam robit aby sa naucila spinkat bezomna? Aby si aj cez den pospinkala a nie od unavy cely den az do noci preplakala.. Dufam mamicky ze mi poradite.. Nejde mi o to,dostat malinku z postele,ide mi o to,dostat malinku zo mna 🙂 .mamicky pomozte

bv_alexandra
8. dec 2011

Bábätko si môže aj trochu poplakat. V prvom rade treba prísť nato či ho neboli bruško náhodou. a pod
Ja odporúčam bábätko dávať do perinky má v nej pocit bezpečia. Skús to a uvidiš že to bude omnoho lepšie. My máme problémy s bruškom,takže sme uspávali na rôzne spôsoby, ale perinka sa najviac osvedčila. Zabaliť do perinky okolo hlávky dať plienkočku. Ja ani na rukách nenosim malého v perinke, nevládzem ho dlho držat. Polozim ho na postel, a trochu pohojdám a malý spínka.
Hlavne treba odpozorovať či ten plač nie je príčinou trebars bolesti bruška, a pod.
Tak ako citi pocit bezpečia na tvojom tele tak aj perinka jej ho zabezpeči. ak nemáš perinky tak ho zabal do deky. Priložim ti fotku ked máme perinky oprate ako ho balim. 😉

edita84
8. dec 2011

Ahoj skúšala si jej dať do postielky tričko ktoré si už mala na sebe? viem je to smiešne ale bude cítiť tvoju vôňu a možno bude kludnejšia moja malá tak spávala 🙂

mamabiba
8. dec 2011

@adelka2710 môžem sa opýtať? zaspáva na tebe na brušku? Ak áno, tak ja som si takto naučila správať prvú. Na mne a na brušku. Pri nej som to vyriešila tak, že som ju na tom brušku potom nechala spávať aj v postieľke...zaspala na mne a tou istou stranou som ju položila do postieľky. Viem, že by sa to nemalo, ale ona mi na chrbte nevedela spať až kým sa sama nezačala otáčať. Pani doktorke sme samozrejme hovorili, ako super spáva na boku...vtedy bola móda dávať deti na bok 😀 😀. mne zas mama hovorila, že keď som sa narodila ja, tak sa deti dávali na bruško a ja som tak nechcela spať ani za svet, čiže som spávala na chrbte. Ono sa to zase po čase zmení a vedci dojdu na to, že najlepšie je pre deti spať úplne v inej polohe 😀 😀 😀
Tak ako ti radí @bv_alexandra, skúsiť ju dať do perinky..u nás to síce nepomohlo, pretože prvá perinku absolútne neznášala, ale možno tebe to pomôže.

zuzikkaa
8. dec 2011

@adelka2710 no tak ju rychlo zacni ucit na postielku lebo sa len budes trapit a ako sama pises nemozes s nou cely den lezat kedze take babo vacsinu dna spi 😉
moj maly tiez radsej spaval na bruchu a cez den som ho kontrolovala ale krasne si od malinka otacal hlavu tak som sa nebala ze sa zadusi 🙂
ked sa da maj postielku co najblizsie pri posteli ak nie tesne vedla,,a ked mala zamrnci tak ju pohladkaj,chyt za ruku nech vie ze si blizko...urcite nedaj na plac lebo takto si ta iba vyscvici 😅

adelka2710
autor
8. dec 2011

@bv_alexandra Myslim ze brusko ju neboli, place skor unavene ako bolestivo, brusko nema tvrde, kaka kazdy den a cele dni si poprdkava.. Vcera mi v kocari prespala 3 hodiny a na vecer nebola vobec taka placliva ako ked nespinka..s tou perinkou to vyskusame, urcite na tom nieco bude.. a ked si cumle a lize rucicku, znamena to ze je hladna? pretoze ona to robi aj ked sa prave napapala(kojim), cumlik mi nechce..

adelka2710
autor
8. dec 2011

@edita84 nie, neskusala, skusala som to len s plienkou, ktoru mam cez seba prehodenu ked ju dam odgrgnut, ked mi zaspi, prelozim ju aj s plienkou do posielky, ale hned sa zacne pucit 🙂

edita84
8. dec 2011

@adelka2710 skús možno pomôže mne to tričko pomohlo 😀

adelka2710
autor
8. dec 2011

@mamabiba hej, presne tak. Aj mamina mi hovorila aby som ju dala do postielky na brusko, ale ked vsetci s tym tak strasia.. ale mas pravdu, kedysi tak deti spavali avstci si mysleli ze je to pre nich to najlepsie.. samozrejme ze to vyskusam, aj perinku vyskusam, nieco na nu hadam zabere 🙂 , len s tym placom nechcem experimentovat, na to je este moc malinka

mamabiba
9. dec 2011

@adelka2710 s plačom určite nie...také ako nechať vyplakať a podobne...to budeš mať iba nervózne babatko, lebo nevie, čo sa s ním deje. Keď mi staršia spávala na brušku, zo začiatku som bola možno nervóznejšia, ale potom som si zvykla a nebol problém. nerob nič na silu, malinká ti sama povie, čo sa jej páči a čo nie.

briketa
9. dec 2011

@adelka2710 takto sa to robi a takto to funguje, odskusane na troch detoch osobne ;) :

https://www.youtube.com/watch?v=W4SnaQ1DVJM

Postielka je pre novorodencov stres - velka a neutulna. Lepsi je kosik alebo vanicka z kocika

adelka2710
autor
9. dec 2011

Takze, tricko v postielke nepomohlo 🙂 , do deky som ju tiez zamotala, ale bola v nej nervozna a nakoniec sa z nej aj tak vymotala 🙂 , mozno keby som ju od zaciatku tak balila, teraz si uz asi zvykla ze moze rozhadzovat rucickami, ale vyskusam este parkrat.. 🙂 . Ale nieco sa predsa len osvedcilo, spanie na brusku 🙂 , pekne prespi, ani nemrnci, hlavicku si sama otaca, ale ja som sa moc nevyspala, stale som ju kontrolovala, takze neviem ci to je riesenie.. Vsetci tym spavanim na brusku tak strasia..(okrem nasich mam a babiek samozrejme 😀 )

31majka12
10. dec 2011

@adelka2710 ak mate monitor dychu tak nie je problem so spanim na brusku...ten to isti

adelka2710
autor
11. dec 2011

@31majka12 praveze nemame, ale rozmyslam o tom ze si ho zozeniem, da sa na to fakt spolahnut?

31majka12
12. dec 2011

@adelka2710 este ked mal 1 mesiac moj maly sa nam dvakrat rozpipal monitor a to raz lezal na brusku a raz bol na boku...prvykrat mi uz modrel a na druhykrat len tvrdsie zaspal...ale nechcem ani pomysliet na to co by sa stalo keby sme monitor nemali . ☹ 😢 ..ten prvy mesiac je najhorsi ..bola som viac unavena ako moj buclosko...ale monitor mi ho zachranil..dala som mu dychanie z ust do ust len tak jemnucko...este ze som absolvovala zopar predporodnych cviceni... 🙂
Nech si niekto hovori co chce ale ja na monitor dychu nedam dopustit...kto nezazil to co ja nepochopi.
Stretla som sa aj s negativnym ale aj pozitivnym postojom.

31majka12
12. dec 2011

@adelka2710 mne ked maly strci do ust skoro celu ruku...dava mi znamenie.."mama chcem spat!" 😀

mirka00
8. jan 2012

ahojte baby.aj my máme problém zo spaním v postielke,prvé dva týždne super ale teraz vobec.spáva s nami v posteli.teraz mi zaspal v posteli tak som ho dala do postielky,ale vidím že ten spánok nemá tak tuhý ako ked je v posteli.čítala som na nete od jedného amerického pediatra,že spanie detí s rodičmi nie je vobec na škodu a že dieta si do 6 mesiacov nesvojí zlé návyky ako je napr.nosenie na rukách.ale najradšej by som bola keby malý spinkal v postielke.skúsim aj ja to tričko,dobrý nápad 😉

akatka
9. jan 2012

Ahojte, presne tento problem sme mali aj my... Od minuleho stvrtka sme sa zacali riadit podla tejto knihy: Každé dítě může dobře spát od Annette Kast-Zahn; Hartmut Morgenroth. Musim sa obcas dost premahat, aby som neletela hned do izby, ale funguje to... 😉

hrdamamicka
10. jan 2012

Ahojte, aj my sme mali ten isty problem. Maly nema problem spat v cestovnej postielke cez den, ale v noci vo svojej velkej postielke nie a nie zaspat a tak sme ho museli nosit na rukach aj niekolko hodin. Niekedy pomohlo ked som si ho vzala k sebe do postele. Vcera som si precitala niektore vase komentare a skusila som ho dat na noc do perinky a zabralo to. Maly spinkal celu noc, zobudil sa len kazde 3 hodiny na krmenie a potom zasa sladko zaspal. Mozno len zhoda nahod ale urcite to takto urobim aj nabuduce. 😵

broskilinka
10. jan 2012

@adelka2710 aj nas maly zvykne zaspat na manzelovi a potom ho na brusku prelozime do postielky... mame monitor dychu takze sa nebojime o neho,,, nas monitor pipa aj ked maly v pohode dycha, takze tak 🙂
a inac spi s nami v posteli, som o neho opreta....ale uz som si za tie dva mesiace zvykla a vyspim sa aj ja....drzim palce

reiva
11. jan 2012

Ahojte. My sme mali ten problém, že manželova rodina neakceptovala to, že potrebujem nejaký čas po pôrode na zotavenie a dovalili sa v húfoch. Na druhý deň, ako som sa vrátila z nemocnice, mi došlo 11 hostí... malú len na rukách nosili a naťahovali si ju ako mača, keď som sa ohradila, bola som zlá, dokonca ani manžela nepočúvali. Potom sme mali za každou návštevou čo robiť, aby bola malá kľudná. Prvý mesiac sme mali problém so zaspávaním. Malá bola nekľudná, plačkala, hoci bola napapaná, odgrgnutá, okupkaná, nebola jej ani zima, ani teplo aj bruško sme kontrolovali, či nie je nafúknutá - proste si myslím, že to bolo z tých návštev. Od začiatku mala pravidelný režim, budila sa mi sama každé 3 hodiny (mimo dní návštev), napapala sa, prebalila som ju, trocha pomojkala a uložila búvať do postieľky. Spočiatku, ked som už fakt nevedela čo jej môže byť (pretože som už všetko vyskúšala), nechala som ju poplačkať. Nebolo to nejako dlho a nikdy som ju nenechávala plakávať tak, aby sa až zadúšala. Neviem ako, ale behom dvoch troch týždňov si zvykla na to, že keď je napapaná, okúpaná, odgrgnutá,...... a uložím ju do postieľky, tak je čas na búvanie. Od druhého mesiaca mi začala krásne spávať v postieľke. Dokonca teraz máme ten problém, že keď sme na víkend u babky, tak tam musí mať postieľku (ešteže je tam náhradná 🙂 ) keď sme ju skúšali dávať medzi nás do postele, tak nevedela zaspať. Takže my máme teraz momentálne opačný problém, lebo ked sme inde na návšteve, či na chalupe, tak v posteli nezaspí.

1lussy1
11. jan 2012

@akatka ahoj a kolko ti trvalo pokial sa naučila zaspať v tej postielke?lebo moja mala večer zaspí iba u mna v posteli na cicíku a chcela by som aby mi zaspala v postielke

akatka
11. jan 2012

@1lussy1 v tej knizke pisu, ze deti sa vedia naucit spaci rezim az od 6mesiacov... Zacali sme minuly stvrtok, t.j. 5.1. a uz zaspava pri papani pred planovanym spanim a poobede tiez to niekedy chvilku trva, ale do hodiny vzdy zaspi... Takze povedzme, ze to trvalo tyzden ale este to nie je uplne ono... V knihe pisu, ze to trva asi 2tyzdne... Kupila som si ju v pantharei a stala do 12€.. Su tam rozne tipy a aj rozne situacie... Ja si myslim, ze to soji za vyskusanie ;) Moj muz ju tiez cita a vravi, ze dobra kniha sa doma vzdy zide 🙂

katkanova
11. jan 2012

vidim ze uz ma niekto predbehol a poradil spanie na brsku - vobec sa toho neboj, sama som spavala ako babo na brusku a nas chlapcek prve 4 mesiace inak ani nezaspal - len potom prisla dalsia faza, prestal chciet spat na brusku - a vtedy som ho zacala zavinovat a zial spi len zavinuty doteraz (7mes) ... ale inak je pohyblivy, plny zivota a zdravy, takze ani to zavinovanie nejako zvlast neriesim - ako preslo spanie na brusku prejde aj toto - niekedy treba skusat vselico a daco sa najde co im pomoze zaspat ;)

pacica
4. jan 2013

@adelka2710 ty vole ty si napisala presne to iste co ja zazivam.prosim ta ako si to vyriesila?presne to iste mam aj ja.spi mi na hrudi celu noc ak ju dam do postielky pucisa vsetko ako si napisala 🙂

adelka2710
autor
4. jan 2013

ha ha, nevyriesila som to ziadno 😉. Mala ma uz 14 mesiacov,spi so mnou v posteli a este stale si sem tam lahne na mna a este si chce pri tom aj cicik cuckat😀. Kolko ma tvoja malinka? Ja som neskor prisla na to ze ona nevie spat na chrbatiku, tak som pockala kym na mne zaspinka a potom som ju v tej polohe len prelozila vedla mna(na brusku). tak sa nebudila a celkom pekne spinkala. vyskusaj to tak. alebo ju tak skus prelozit do postielky,lebo neskor to bude s postielkou horsie. drzim palce a daj vediet ci to pomohlo😉