Ako naučiť dieťa spať bez prítomnosti rodiča?

anahaha
21. apr 2023

ahojte, mam dcérku má za pár dní pol roka.... Od malička spí v kočiari, lenže uspavam ju tak že musim z celým kociarom triasť nastriasat voziť ju inak nezaspi , teraz sme kúpili postieľku a ked ju tam položím tak reve jak zblaznena, zaapi mi tam len ked zaspí pri papaní inak nie... Prosim poradte mi ako ju mam naučiť zaspávať samú lebo uz sa mi ledva zmesti do kocara ... Za každú radu budem vdacna

bejbypd
21. apr 2023

@anahaha no v prvom rade by ma zaujímalo, prečo ste ju naučili spat v kočiari? Ale tak každého vec..zoberte si ju k sebe do postele ,bude spinkať teraz si na postieľku len veľmi ťažko zvykne..alebo treba vydržať kým si zvykne..my sme pri troch deťoch mali postieľku na okrasu ,mam rada deti pri sebe aj v noci a oni skvelé spavali, keď nás mali pri sebe..takže je to len na rodičovi ako to cíti a ako potrebuje, o čom je presvedceny

babulkomale
21. apr 2023

@anahaha preco by malo male babo zaspavat samo ked sa.mu neda? Jasne ze take co polozis a spi, to je ine.
Ale ked ta potrebuje, tak je to prirodzene. Ja som mala postielku pri svojej strane postele a drzala som za rucicku alebo hladkala po chrbatiku.
Niektore dospele zeny nevedia zaspat samy alebo sa boja, tak preco to chceme od babatiek?

mamelka
21. apr 2023

Len nečítaj,že si si naučila, nenechaj si radiť, že máš nechať vyrevat 🤦‍♀️
áno áno, naučili sme si deti v kociku spat a potom tie co plaču v kočíku tak akože co? Naučila si matka spat len v postieľke? To neustále,,naučila si si,, no áno, naučila..
Treba si uvedomiť,že každé dieťa je iné. Maria najlepšie spala v kociku, spala kým som sa prechádzala, spala na mne,ako nahle som polozila bola hore... Každý má rád niečo iné
Do kočíka ešte zmestis ved ma len pol roka a keď takmer športový kočík.
Ešte skus,že budeš pri nej ležať, aj toto som robila.

zuzanka.zuzu
21. apr 2023

zase ďalšia čo si urobila hračku a nefunguje podľa predstáv? 🙄 kristušák, má pol roka, spi pri nej keď treba. či čo ti je prednejšie? však máš doma poklad, sama píšeš, že zaspinká sama pri papaní. jooooj môjho syna by ti bolo treba 😀 to by si videla nespavca 😀
PS: a ako sa POLROČNÁ LEDVA ZMESTÍ do kočíka? treba kúpiť kočík pre deti, nie pre bábiky 😉

simca06022011
21. apr 2023

no tak ak bola zvyknuta na natriasanie v kociku, tak necakaj, ze zaspi sama od seba ked ju polozis do postielky, v klude, bez pohybu. Moja na postielku naucena od mala, sovju, ziadne pri mame, ziadne natriasacky, tiez takto nezaspavala. Cize je to v poriadku, das flasu/nakrmis, zaspi, das do postielky. Ono bojovat so zaspavanim budete mozno este roky.. zbytocne si nerobi stresy kvoli tomu, proste to ber ako fakt 🙂 U nas sa v kociku spalo len ked sme isli von. Inokedy nie. A aj tak "sama" nic...

rachel36a
21. apr 2023

Do postielky, pohladkat , pomojkat a odist.. zvykne si...

stanislavicenka
21. apr 2023

@anahaha ma pol roka, a chcea, aby zaspavala sama? To nie. A vies, ako sa to ma polrocne babatko naucit? Mne toto hlava neberie. Ja som deti uspavala na prsniku, kolisanim na rukach, syna dlhsie ako do jeho 3tich narodenin, a nenapadlo ma, ze to musi vedirt sam. Mas babatko, takze pokial mu nebudes vediet vysvetlit, preco to tak chces, a ono to nepochopi, tak prestan riesit veci, ktore ma robit bez teba, ale zmier a uzi aj si to, ze ta k tomu potrebuje. Ten zoznam sa bude rokmi stensovat

veroonr
21. apr 2023

@rachel36a tak toto je jedna z rad, ktoru nikdy nepochopim. Mame tu 21.storocie, milion studii o tom, ako funguje vyvoj babatka ale my sa tu stale ohaname metodami spred 100 rokov... 🤦

rk123
21. apr 2023

ak ju nechces nechat vyplakat tak nijako.
ja uspavam moju stale a ma 1,5roka . take male dieta od teba nechce byt odlucene, chce byt pri tebe, je malinka. nechapem preco chces od takeho maleho dietata aby bolo samostatne. nema vyvinuty poriadne mozog a nervovu sustavu, nevie sa regulovat a ukludnit same, na to potrebuje tvoju pomoc.
to ze zaspi “iba v kociku” je tiez normalne, take male babatka preferuju uspavanie v pohybe.
a ona neprotestuje proti postielke, protestuje a place kvoli odluceniu od teba.
inak tebe sa tiez lepsie zaspava vedla partnera ako samej? asi ano, tak preco chces aby ona zaspavala sama..

babulkomale
21. apr 2023

@rachel36a nezvykne, rezignuje. A ponesie si to so sebou do celeho zivota.

rebekamarcusko
21. apr 2023

Mne napríklad najmenší v kociku nezaspí,iba naozaj keď už je veľmi unavený a iná možnosť není. Vždy zaspáva sám v postieľke. Ale samozrejme sú dni kedy ma potrebuje a zaspí len pri mne na posteli. Každé dieťa je iné,môj najstarší zaspal len pri mne na posteli a musela som ho uspavat do 4rokov. Každé dieťa je iné a ma iné potreby. Musíš zistiť co na tvoju platí,najprv skus dávať k sebe do postele,klepkaj po zadočku. Keď už budete takto,tak iba pri nej lež a keď prejdete aj toto,tak ju polož do postieľky a lahni si vedľa nej do postele...

beata_k
21. apr 2023

@rachel36a Nezvykne. Len ju psychicky zlomis. To sa robi väznom, nie vlastnym detom.

tosomja
21. apr 2023

@anahaha keď nedáš hneď od začiatku do postieľky, potom už nečakaj zázraky. Ja som si deti naučila spať pri mne v posteli, máme dve postieľky a len na výstavu, lebo tam ani raz nespali. 🤣 Ale vyslovene uspavat v kočíku by ma nenapadlo. Najmladšia spí v hojdacom kresle čo sa dá dať do úplného ľahu.

rachel36a
21. apr 2023

@beata_k tvoj nazor...nic zle sa dietatu nedeje...dieta musi pochopit ze ma spat...

rachel36a
21. apr 2023

@babulkomale obe moje deti spali v postielke...a nic ich nezlomilo...

beata_k
21. apr 2023

@rachel36a Deju sa mu fyzicke zmeny v mozgu. Par minut googlenia a budes nemilo prekvapena, co sa mu deje

rachel36a
21. apr 2023

@veroonr normalne zdrave metody...ja zas nepochopim uspavanie na rukach, kocikoch a pod...dieta spi v postielke...prisla som k nemu aj 10 krat ked bolo treba...

rachel36a
21. apr 2023

@beata_k jasne...poslem ti 26 rocneho syna, aj 8 rocneho...mozes skumat ich zmeny ...

beata_k
21. apr 2023

@rachel36a Nemusis. Za mna to urobili vedci a prisli s dokazmi

rachel36a
21. apr 2023

@beata_k vtipne...kazda ma pravo si vychova at deti ako chce...

beata_k
21. apr 2023

@rachel36a To samozrejme mas.

terry658
21. apr 2023

@anahaha kúp libertu tam sa zmestí aj dvojročné. Alebo uspi na fitlopte a prelož do postieľky. Niektoré deti bez nosenia, hojdania a podobných vecí nezaspia. Ja som mala také dve. Prosto je to temperament. Doteraz trvá kým zaspia a to sú už veľkáči.

stanislavicenka
22. apr 2023

@rachel36a hrozne predpotopne nazory ktore boli doteraz niekolkokrat vyvratene. Ako chces naucit nieco nevmluvna, ked niektori dospeli ludia nie su schopni pochopit, a ty si toho prikladom. Dieta nema co chapat, ze ma spat, ze ma, ci nema nieco robit preto je to dieta, nema na to kapacitu v mozgu, preto ma rodica, ktori je za neho zodpovedny do 18tky, podla zakona. To je akoby si povedala, ze 5 rocny musi vediet, ze nema zjest pol kila cokolady, alebo nieco podobne. Ale ty sa dokonca vyjadrujes o babatku. A nie, nie je to tvoj nazor, to je fakt, holy, potvrdeny, neevyvratitepny fakt, ze to, co si myslis ty, babatkam skodi. Iba, ze by si mala niekolkorocny vyskum, ktory vyvracia to, co vsetci ostatni, aj laici uz vedia

rachel36a
22. apr 2023

@stanislavicenka no vidis a ja som citala uplne ine clanky...mne pridu scestne tie vaše ..dietatu sa venujem, ale nebudem ho hodinu uspavat kdekolvek...nenecham ho revat, ale ani nebudem hodinu natriasat...ty su rob ako chces...ja vychovavam ako chcem ja.. ja sa tiez nestaram do veci ked niekto uspava dieta n cicke, alebo mu strka v dvoch rokoch cumel, pripadne koji v 2-3 rokoch a pod...je to kazdeho odobna vec ..

stanislavicenka
22. apr 2023

@rachel36a vravim, toto nie je nazor, ale fakt. Clanky, o ktorych hovoris ty, su asi niekolmo drsiatok rokov stare. A uz aj vtedy sa objavovali spravy o tom, aku velku traumu moze toto sposobit