Ako obliecť bábo?

oksanka1
7. jan 2022

Baby ahojte, prosim Vas mate aj vy problem obliect babo? Syn ma 2,5 mesiaca a snad niesom jedina matka co ma problem s obliekanim..😩 bojim sa ze ho obliekam prilis a ze mu hrozi prehriatie alebo ze mu drbem imunitu..ked ho obleciem menej tak sa bojim ci mi neprechladne..ja sa obliekam ako cibula, mne je zima stale a asi preto mam tento problem..najprv som ani netusila ze sa babo da prehriat, myslela som si ze babatka sa maju teplo obliekat ale ked som si zacala o tom citat, zhrozila som sa, ci som mu neublizila tym obliekanim..teraz sa snazim ho obliekat menej..lebo menej je vraj viac ale aj tak mam strach ci som mu nejak neublizila tym ze som ho nasupkala predtym ako cibulu. Inak ruky ma vzdy ako ladovce, nohy mava tiez chladne aj nostek ale podla toho sa riadit vraj nema..telo maval teple az horuce..preto myslim ze som to prehnala parkrat

nikolka1992
7. jan 2022

@oksanka1 ja som deti babuchala...plienka pancusky dupacky s dlhym rukavom..mikinka.. overal zatepleny ..huňave papucky..rukavicky ..tepla ciapka..nozky do deky a tak fusak ..a na fusak este z kocika ten vrch latkovy pripla

marianarem
7. jan 2022

@oksanka1 Poznam, zo zaciatku som tiez tapala v tomto. No postupne som si vsimla, ze ked bol moj naobliekany, tak jednak sa zapotil a jednak bolo vidiet, ze je nespokojny. Mrvil sa, nevedel ukludnit, niekedy sa aj rozplakal. Postupne som mu uberala oblecenie, potreboval coraz menej. Ci mu nie je zima, to som kontrolovala na zatylku a na nose. No spoliehala som sa aj na to, ze by sa ozval. Take male babatka davaju najavo nepohodu.

simkids
7. jan 2022

@oksanka1 vzdy som kontrolovala vzadu na zatylku, ci nie su spotene. Mam dve dievcata, kazda je ina. Jedna ma vonku furt cerveny nos, ale zima jej nie je, ale viem ze ju musim viac obliekat ako druhu, ktorej je zase furt teplo. Babatka mas obliekat o jednu vrstvu viac ako seba, ale neprehanaj to, ked tebe je furt zima 🙂 Je kopec mamiciek co to s obliekanim prehanaju a deti to zvladli, takze netreba robit paniku. Normalne primerane oblec babatko, rataj ale vonku s tym, ze dieta sa nehybe v kociku. Ja som napr do fusaku dnu uz deku nedavala, tie fusaky su podla mna priserne teple, ale to je zas moj len nazor, ani mikinku pod hunaty overal som nedavala. Kazdy oblieka uplne inac, najdes si system a hlavne tak, aby to vyhovovalo babatku

barbie1981
7. jan 2022

Ja som zasa opačný prípad, ja som nikdy deti nebabusila. V tom čo boli oblečené doma som ich zapla do overalu , do fusaku a do kočíka. Mala som v kočiku deku a v prípade veľkej zimy som ju deťom dala

kaciatko321
7. jan 2022

Netreba to preháňať, aj moja mala ma ručičky stále ľadové aj noštek ale podľa toho sa neriad, daj jej max vrstvu navyše ako je doma, overal a keď tak vonku prikrmy dekou, keď jej bude zima ozve sa ti samo, ja takto malú obliekam a to som tiež zamrznutá a spokojne mi v kočíku spinká

oksanka1
autor
7. jan 2022

Myslite ze by sa mi ozval keby mu je horuco? Bohaca teraz mam vycitky ako som si precitala o tom prehriati..

petamich
7. jan 2022

ked je nasmu teplo reve ako tur 🤷‍♀️ urcite by dal najavo nespokojnost, obcas ho proste skontroluj, ja nasho obliekam menej, donedavna sme mali v noci okno otvorene na vetracku, lebo od mala nema rad teplo - ziadna zavinovacka, spaci vak nic - takze napr. dnes -3 stupne a mal iba body, pancusky, overal (nie najhrubsi) a fusak (hruby fusak ala Zopa, Elodie atd. som este ani nevytiahla tuto zimu), na to tu krytku hlbokeho kocika, tenke rukavicky a je mu akurat

kaciatko321
7. jan 2022

@oksanka1 určite by sa ozval, by si videla že je nespokojný a bol by spotený, vôbec si nerob výčitky

ibajaanikiny
7. jan 2022

@oksanka1 doma ju mam v bodycku a pancuskach+ponozky,v tom,v com je doma ju obleciem do overalu,taky teplejsi,co zakryje aj nozky a rucky miesto rukavic,fusak a na fusak deka ak je ozaj kosa…ale tiez som najprv zo 3 dni vrstvila viac,no bola spotena a nespokojna,tak som s tym prestala…

katika1984
8. jan 2022

@oksanka1 určite by dal vedieť aj keby mu je zima aj keby mu bolo teplo. Bol by nepokojný, plakal by... Ja davam tak ako je doma (body+teplaky +ponožky) na to overal (teplakovy) a bavlnená ciapka a do fusaku. Ak fúka prehodím vrch kočíka. Ma 3,5 mesiaca 😊 starší je narodený v novembri a obliekala som ho rovnako 😀 nemam hrubé zimne overaly ani hrubé teplé čiapky, príde mi to zbytočné 🤗

tianna
8. jan 2022

@oksanka1 to je veľmi individuálne. Bývame v BA, najmladší drobec má 18 mesiacov, vonku je zatiaľ len v kočíku. Dávam mu body, ponožky, pančušky, zateplené nohavice, fleecovu mikinu, zimnú bundu, čiapku, na nôžky liliputi čižmičky, fusak Elodie. Keď je pod 0 tak aj rukavicky a šál. No on musí byť v teplucku kvôli obličke. Stredný syn mával vo veku tvojho body, poldupacky, ponožky, mikinu, vatovany overal, čiapku. Fuska stredne teplý avšak jeho netrebalo toľko chrániť pred chladom.

enoula
8. jan 2022

Super je mat spodnu vrstvu termoregulacnu- merino ci outlast, je to drahsie, ale su rastúce, kupis aj bazarove a staci jeden kus pri tak malom dietati...
A určite by ti dieta dalo vedieť, ze nie je spokojne, bolo by spotené, nervozne. Zatylok je vraj najlepšie kontrolovat pri malom babu..
A nemaj ziadne vycitky, urcite mu nic nehrozi, pri uplne mini babu myslim, ze radsej teplejsie obliecť ako menej.