Ako obliecť novorodenca narodeného na jeseň?

evkakozickova
2. okt 2020

Ahojte, poraďte mi ako mám obliecť vonku aj dnu novorodenca narodeného na jeseň. Termín mám 1 novembra, čiže o mesiac a ja vôbec neviem ako mám to malé stvorenie obliecť tak aby mu nebolo ani zima ani teplo. Poraďte mi prosím.

silviazlat
2. okt 2020

@evkakozickova Radšej mu daj viac tenších vrstiev. Bodíčko, tenšie punčošky, tenšiu trigošku, tepláky. Plus von k tomu bundičku, pripadne tenšiu deku. Novorodenec nedokáže sam regulovať telesnú teplotu. Treba mu skúšať chrbátik, či nie je spotené..

renatka1985
2. okt 2020

@evkakozickova ahoj, zavisi aj od toho, aku doma udrziavate teplotu. Ja mam neskore Septembrovca. prvu jesen/zimu bol doma pri 21°na termostate obleceny v bavlnenych overaloch, alebo teplaky a body s dlhym rukavom. Nikdy nemal chladny chrbat ci ruky.
Na von (Juh Slovenska) sme chodili pancuhy a body a na to hruby zimny overal - nedavala som uz do fusaku, len pod deku.

tosomja
2. okt 2020

Na vonku dlhé body , pančušky, overalik flísovy, fusak, ciapocku. Alebo ak budeš dávať do zavinovačky, tak bez overaliku.
Na doma podľa toho, ako máte teplo a či bude tiež v zavinovačke.
Takže dlhé body, pančušky a zavinovačka. A ja by som to riešila teplejšim pyzamkovym overalom, či ako sa to volá. Body s nohami 😁