Ako odnaučiť 20-mesačného od spánku s rodičmi?

klaudia_kaja
4. sep 2019

Ahojte maminky. Prosím za každú radu, ako odnaučiť 20-mesačné dieťa spať s rodičmi? Velmi pekne ďakujem za každú radu.

zuzka565
4. sep 2019

My máme taký istý problém. Malý 23mes. A tiež s nami spi. Večer ho dám do postieľky a v noci sa zobudí a už ho musím dať k nám lebo mrnci a prehaczuje sa.

dracikdrahosko
4. sep 2019

Ahojte,
u nás doma je to takisto. Malý spí so mnou od roku a pol. V tom období mal obdobie tzv. separačnej úzkosti a odrazu začal odmietať postieľku, chcel ísť ku mne. Samozrejme som mu hneď nevyhovela, no bol to boj. Potom som to riešila tak, že som ho uspala u seba a keď zaspal, tak šup ho do postieľky. On si to však všimol a v noci sa často budil s plačom a domáhal sa spania vo veľkej posteli. Takto to šlo nejaký ten čas, no potom som to vzdala a doteraz spí teda u mňa. Teraz má 3,5 roka a ja neviem, kedy sa "odsťahuje", takže táto téma zaujíma veru aj mňa.

nikusiak9
4. sep 2019

@zuzka565 to je preto ze sa zobudininde ako bol ulozeny tak ma spankpvu asociaciu ze spi s vami

medovka14
4. sep 2019

@klaudia_kaja mam tri baby 🙂 najmladšia ma 3 a spi zatiaľ s nami 🙂 ak ti môžem poradiť, vydrz to chvíľku 🙂 ja mam rada ako sa ku mne tuli 🙂 za chvíľu bude chcieť ísť sama do svojej izby a bude mi to chýbať 😍 staršie dve majú 13 a 12 rokov, tie som dala do ich izieb dosť skoro, mali okolo roku a pol.. Začali však chodiť k nám v noci, lebo chceli byť s nami 🙂 nakoniec si zvykli, ale obe ešte donedávna prosili večer tata alebo mňa, aby sme si k nim šli ľahnúť na chvíľu 🙂
Jeden známy, psychológ (už je dôchodca), mi vravel, že je to normálne, že dieťa chce byť s rodičmi v noci, koli pocitu bezpečia, a ze aj jeho dcéra, ktorá sa bála búrky, si chodila k nim ľahnúť ešte v 13-14tich 🙂

prihlassa
4. sep 2019

Náš malý spával pri nás do dvoch rokov ak som ho preložila mrnkal stále chcel byť s nami na druhé narodeniny sme mu do jeho izby kúpili posteľ namiesto postieľky a odvtedy baby úžas nádhera dieťa samo vie kam patrí a spí lepšie ako s nami 😀sám pochopil že to je jeho postieľka narodil si do naj päť plysakov a odvtedy sa našej prítomnosti v posteli nedozaduje

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vilma7
4. sep 2019

Moj 2.5 r.donedavna spal so mnou v spalni, potom sa zacal s dvojmes.navzajom budit, tak sme mu kupili velku postel do izby, s bocnicou. Nezaspava sam, vecer citame knizky, ale automaticky ide do svojej zby. Na zemi mame matrac, kde v noci podla potreby pospime, teda zatial este kazdu. Zaspava pri nas, bud zaspim s nim v jeho posteli, alebo uniknem, zatiahnem bocnicu a idem.
Zial ale nespava lepsie, mozno skor o nieco horsie ako ked spal pri mne. Mozno to chce len cas.
V noci ked sa zobudi krici na mna, kym tam nepridem. Tiez sa neviem dockat noci, kedy ich uz prespi. Este zatial vo svojej izbe ani jednu, celkovo asi 10.

maciatkolulu
4. sep 2019

@klaudia_kaja dve staršie so mnou správali veľmi dlho, neskôr, už iba keď bol nejaký problém. Takže celkovo do takých šesť. A úplne najradšej obidve😂sú dospelé a správajú dávno samé a poviem ti, ze som sa tešila keď po 13,
.rokoch pribudol ďalší adept na miesto v mojej posteli a spi so mnou a ja viem, že sa ani nenazdam a bude vo svojej posteli. Vôbec nerozumiem, že sa niekto naťahuje a prenáša dieťa v noci. Ale fakt každému vyhovuje niečo iné. Ja nepoznám po troch deťoch, že extra nevyspata. Dieťa potrebuje istotu a ja zase to malé telíčko, čo mi rýchlo vyrastie😉

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliska13
4. sep 2019

@medovka14 teším sa, že si to napísala väčšinou som tu za úzkostlivu mamu.podla mňa je to úplne normálne bežné a pekne, deťom to dáva istotu Ak to niekoho obťažuje buď prirazit postieľky k posteli, kúpiť väčšiu či teda celú noc prehadzovať dieťa hore dole😉

ajka0207
4. sep 2019

@klaudia_kaja moja dva a pol rocna ma svoju postel v nasej izbe. Uspavam tak ze lezim pri nej a v noci ak sa.zobudi, tiez si ku nej lahnem. Do svojej postele sla ked mala dva roky a vysvetlili sme jej, ze ja a ocko sa nevyspime ked lezime spolu v nasej posteli. Po dvoch nociach uz si ani nechcela lahnut k nam, lebo vsak "ocko sa nevyspi" :D

klaudia_kaja
autor
4. sep 2019

Ono keby som neni tehotná mi to ani nevadí, ale som ráno dolámaná pomaly na zemi čo ma vytlačí z posteľe. Ja si ho tiež rada mojkám, ale neviem, čo to bude keď príde druhé bábo :( manžel uvažoval, že sa mu kúpi posteľ do izby, tak zvažujeme ešte tu možnosť, len chodí na nočné a to bude boj

laska201
4. sep 2019

Ja mam v posteli 3deti.muz ma ale nocne.posledny tyzden prazdnin sme deti rozhodili do izieb.no aj tak skoncili u nas v posteli ale aspon ten vecer ma clovek postel len pre seba.a najstarsi uz ma 11 a ten zas od 2rokov spi s babku.aj teraz cakal kym stredny zaspi a sup babke do postele.

evkamotka
4. sep 2019

@prihlassa dakujem za tip

galioska
4. sep 2019

@klaudia_kaja keď si nenaučili od malinká bude to ťažké, naši ani jeden v postieľke, len s nami a potom až vo ,,veľkej ,, svojej posteli

eru331
4. sep 2019

Ono proste netreba povoliť a aj keď sa bude mrviť, proste musí ostať vo svojej postielke. Tam ako iná možnosť ani nie je len to celé nejako vydržať

drsmolinka
4. sep 2019

Ja mam 3 rocneho syna ktory s nami nikdy nespal a vzdy spaval v postielke. Teraz mesiac dozadu zacal spavat s nami a nechce do svojej posteley. Jediny sposob ako ho z postele odlakam je ze mu do tej jeho postele polozim flasu s mliekom