Ako odplienkovať bez nočníka?

15. máj 2022

Ahojte, môj dvojročný si ani za svet nechce sadnúť na nočník, ale už ho načim odplienkovať. Prosím, ako ho mám teda odplienkovať? Redukciou na wc, alebo nejakým plastovým pisoárom, alebo ako postupovať? Ďakujem za každú radu.

viestta
15. máj 2022

Náš chodil rovno na WC, bez redukcie ale mal stupienok

autor
15. máj 2022

@viestta dakujem.

elizabet173
15. máj 2022

existuje aj detský pisoár, možno by sa mu to zapáčilo https://www.dampo.sk/Detsky-pisoar-zaba-d1722.h...

autor
15. máj 2022

@elizabet173 dakujem, toto som msla na mysli tiez. Len dufam, ze to nebude dalsia plastova haraburda, ktoru bude mat v nemilosti 😀

elizabet173
15. máj 2022

možno by som počkala ešte mesiac, dva a potom skúsila zobrať plienku

viestta
15. máj 2022

A už si uvedomuje, že cura a treba mu kakat? Pretože kým si to neuvedomuje, tak zbytočne začínať. My sme odsledovali, že sa pred písaním zasekol alebo odchádzal niekde stranou, tak sa vyhlásili preteky kto bude prvý na záchode. Samozrejme, že vždy vyhral on, keď už tam bol tak aj vybavil co bo treba, do týždňa už vyhlasoval preteky on a zrušili sme plienky úplne, aj na noc. Ale ten týždeň sa nič iné neriešilo len sa sledovalo kedy to na neho prichadza.

andrejka1974
15. máj 2022

A aký má vek v prvom rade musí dozrieť a uvedomovať si to ináč to nemá zmysel

beata_k
15. máj 2022
inana11
15. máj 2022

My sme mali pisoar a za každé vypišanie si mohol nalepiť nálepku niekam vedla,mali sme ho na skrinke lebo mame mozaiku v celej kúpeľni a tam nedržal a malému sa to veľmi pacilo,dlho ho tam aj mal,vyše roka,kým nedorástol tak že nemusel mal schodík pri zachode a vedel sa tam vycurat. Za mna je to pohodlnejsie pre chalanov ako schodík pri wcku a aj lepsie trafia😃🤷‍♀️

autor
15. máj 2022

@elizabet173 dakujem. Cize myslis neorientovat sa na nocnik, ale proste nech sa citi pocikany a potom ho to skor presvedci?

autor
15. máj 2022

@andrejka1974 na 25 mesiacov.

autor
15. máj 2022

@viestta , vobec to vizualne nespoznam, kedy cika alebo kaka do plienky. Pravda ale je, ze som furt v galope, takze ho nepozorujem az tak casto. Neviem teda, ci si to sam uz uvedomuje.

autor
15. máj 2022

@beata_k dakujem. Neurobi tu istu funkciu bezna detska redukcia?

autor
15. máj 2022

@inana11 dakujem. Prosim a pisoar ste mali normalny, ci ten plastovy detsky znizeny?

akvi
15. máj 2022

Vie už chodiť hore dole po schodoch bez držania sa zábradlia? Vyskúšaj. Ak to zvládne, telo je pripravené. Oznamuje ti aspoň občas, že cikam, kakam? U nás bol toto prvý signál, že si to uvedomuje. Potom začal oznamovať tesne predtým, ale ozaj veľmi tesne, nestihala som davat dole gate 😅 A vtedy som mu dala dole plienku, pocikal sa párkrát, ale zároveň zistil, že musí skôr vravieť. A potom to uz slo. Cikať nikdy nechodil na nočník, hned na WC. Nikdy som ho nenutila sedieť na nočníku, ani ho tam neusadzala cielene. Mal ho k dispozícii, vedel, čo sa tam robí. Na malú chodil na WC a na veľkú na nočník a takto to mal ešte aj ako 3 ročný. A potom už začal na WC, nechcel ani redukciu, len som ho držať musela 😅

autor
15. máj 2022

@akvi dakujem pekne za tvoje rady. Po schodoch sa este pridrza zabradlia, fuuu, tak to este potrva. Vobec nijako nesignalizuje potrebu, podla mna si to ani neuvedomuje. Skusim s tym odstranenim plienky a do nocniku ho uz teda nebudem nutit.

beata_k
15. máj 2022

Toto je o dost pohodlnejsie. Redukciu som skusila. A je to otrava. Stale hore dole davat.

inana11
16. máj 2022

Ten len detsky plastový čo sa na prisavkach prilepené na dlažbu alebo niekde v kúpeľni,takú zelenú zabku

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. máj 2022

@stvura dakujem pekne za tvoju skusenost.

autor
16. máj 2022

@inana11 dakujem

autor
16. máj 2022

@beata_k dakujem