Ako odučiť dieťa od fľašky?

sestrickapg
27. mar 2012

Ahojte neviete mi niekto poradiť ako mám 2 ročného synceka oducit od fľašky s cajom? Fľašu nosí cely den pri sebe a ked ide spať tak bez fľašky si to nevieme ani predstaviť, kedy spi cez den tak trosku pocucka a spí ale v noci sa aj 5xzobudi s placom že chce čaj ....od septembra by mal ísť do škôlky a tam flasku nemôže mat ☹

desmodka
27. mar 2012

jedine mu ho nedat a vydrzat par noci

mummy01
27. mar 2012

No to uz je o zlozvyku takze ak mu flasu vezmes musis ocakavat ze bude mat abstak 😉 ale podla mna to inak nepojde.Skus mu kupit nejaky pekny poharik a flasu nemilosrdne vyhodit.Mozno bude 3 dni z toho nestastny ale potom si zvykne.Pevne nervy prajem 😉

sestrickapg
autor
27. mar 2012

No jasne že bude mat abstak od doslova dost ane historicky zachvad a bude proste revat a otravovat dokym nedosiahne svoje, ja viem že robím chybu že mi je ho ľúto a dám mu ten čaj ale niekedy uz človek nemá na to ani sil ani nervy. ....on má aj pohariky svoje od vymysla sveta aj fľašky napr. z jupika ale akonáhle ide spať tak musi byt jeho vankusik a čaj... Ale vďaka za rady 🙂 Snáď to dako do septembra zvládnete

mummy01
27. mar 2012

Alebo sam pochopi ze flasa do skolky nepatri.U nas to bolo tak s dudlom,dcerka bola zavislacka ale prisla do skolky a pochopila hned ze tam sa dudel nenosi a doma sme ho akoze nevedeli najst.Tak sme 3 dni hladali a potom zabudla..... 😀

andrealisy
27. mar 2012

neviem ake flasky pouzivas, my avent a jedneho dna som dcerke vymenila ten cumel za taky ten sosacik ci ako sa to vola a bolo. Ona nic, pije z toho mlieko, na caj ma inu flasku a tam ma ten sosacik odzaciatku, vobec jej to nevadi. Mozno skus aj ty ci si zvykne na to a prestane len tak cuckat ten cumel, on to asi robi v noci nie? Ze cucka tu flasku s cumlom?

xenicka13
27. mar 2012

ved to neni tragedia ked pojde do skolky oduci sa apropo moja 5 rocna slecna rano pred odchodom do skolky pije mlieko z flase v pohodli svojej postele