Ako spinká vaše dvojmesačné bábo?

luckalucka5718
30. máj 2021

Dobrý, tie čo máte 1-2-3 mesačné bábätko koľko spáva cez deň? Moja má mesiac aj pol a poriadne cez den nespí max pol hodinu niekedy hodinu vždy sa budí no v noci spí od 8-9 do 4.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
30. máj 2021

@viestta no v poriadku to teda nie je... Zly spanok na negativny dopad na dietatko v buducnosti...
@luckalucka5718 skus uspavat v ergonomickom nosici, alebo satke, mozno ta potrebuje mat pri sebe

calmmeadow
30. máj 2021

@viestta ja si nemyslím,že jej spáva dosť.Môj 3,5 ročný spáva viac ako jej bábätko.Mám teraz aj druhé 2,5 mesačné a v noci spí od cca 20:30 do 06:30, s tým,že raz väčsinou okolo 04:00 sa zobudí na papanie a spí ďalej.Cez deň spí doobedu cca 2,5 hodiny, potom cez obed ďalšie 2 hodiny a podvečer už väčšinou len 0,5 hodiny.Ale každopádne viem o tom,že existujú aj také bábätká ako tvoje,ktoré cez deň takmer nespia a nehovorím,že to je alebo nie je v poriadku,len to,že podľa mňa je to málo.Možno je to geneticky dané,že mu to takto stačí,ale možno ho bolí bruško a nedá sa mu viac spať.Môj malý prvé týždne spával počas dňa menej a horšie práve kvôli brušku,ale teraz už ho nebolí,takže je spokojný a pekne spinká.
@luckalucka5718 takže aj tebe možno bude spinkať o pár týždňov lepšie než teraz.Skús ho inak ukladať,napr.v perinke/bez perinky,biely šum,cumlík,mojkáčik a pod.Vyskúšať,či niečo z toho nepomôže.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckalucka5718
autor
30. máj 2021

@calmmeadow to aj moja sa zobudi okolo 4 ked sa napapa zaspi niekedy 2-3-4 hodiny no a potom uz zaspi len na rukach pri prsniku a to ked ho dam do postielky tak sa zobudi. Dnes som skusala aj na sebe ju nechat buvat a po cca 15 minutach sa zobudila

colanna
1. jún 2021

@luckalucka5718 akurat to zazivam...mala ma 5 tyzdnov a nie je problem ju uspat len ked ju polozim hned je hore,ked je uz fakt unavena,tak vydrzi asi pol hodinj spat...tak sa snazim aspon v kociku ju vlacit cez den ale aj tam sa stale mrvi a musim jej davat priebezne flasu aby sa ukludnila alebo stale chodit s kocikom a hupat,inak je hned hore,ale aj prvy syn bol taky a casom sa to zlepsilo,tak dufam,ze aj teraz

bashee
18. jún 2021

Moj ma 7 tyzdnov a proste prestava spat cez den. Velmi kratko a malicko. A to byval dobry spac. V kociku pospi polhodku a potom je nespokojny. V nosici vydrzi pospat ale ja som unavena z noci a chcem si cez den pospat s nim..moc sa neda. Od unavy neviem zaspat…v nosici sa navyse dost poti aj on aj ja, aj v kociku vonka chodime len rano ale proste uz rano je horuco a place. Neviem co je toto za obdobie. Uz sa nam tento tyzden stalo aj take ze prespal len s 1 zobudenim raz dokonca aj takmer bez zobudenia. V noci neplace ale zacne sa mevit a vydavat take hlasne zvuky vzdychave…ja by som bola stastna keby v noci spal a cez den nech je pre mna za mna aj hore, ale nech mam nanho energiu. Je plne dojceny, to tiez nvm ci nestratim mlieko ak by prespal celu noc…no proste len cakam na spsenie co sa zmeni. Inak prospieva krasne…takze ta chapem.

thoughtfulweirdo
18. jún 2021

Môj má 6 týždňov a nevydrží spať ani v nosiči, ani v kočíku, ani v postieľke, ani vedľa mňa v posteli, ani na rukách. Spí za deň veľmi málo, mal by viac, tak sa veľmi rada nechám poučiť, ako ešte inak môže spať, lebo mam pocit, že som už vyskúšala všetky možnosti 😅 také uspávanie, onaké uspávanie, chvíľu po jedle, dlho po jedle, prebaleny, neprebaleny, v perinke, v plienke, bez ničoho, holý, oblečený, v jednej izbe, v druhej izbe, potichu, pri rozhovore, pri telke, pri šume... Všetko jedno, proste je hneď hore a hotovo 🤷

bashee
18. jún 2021

@thoughtfulweirdo inak ja som dnes s nasim bola rano v parku, schvalne ze nebude este upek…ale bolo mi to prd platne o 10 uz bolo napriek tienu v parku take teplo a moj maly ako jediny plakal v kociari, tak som to vzdala a sla som dom. Podla mna mu bolo proste teplo. V aute som dala jemnu klimu tak aby nebol velky teplotny sok a maly tuhy. Tak som ho este povozila. Aj doma mame klimu, a vsimam si ze sice nebyva spoteny ale riadne teply az horuci po spankoch (teplotu nema, premeriam raz za cas) ani ho nebabusim. Cize mozno ked bude vonka 10stupnov budu aj v tom kociari na cerstvom vzduchu lepsie spat. Viem ze toto ti momentalne prd pomoze, sme na tom podobne, ja len tak na margo toho ze co by im mohlo tolko vadit a preco sa tolko budia a nespia 🤷‍♀️ A mozno som uplne mimo uz 💁‍♀️😅 cas nam ukaze. Takisto ak ma niekto dobry tip sem s nim. 😅

luckalucka5718
autor
18. jún 2021

@thoughtfulweirdo zvuk vysavaca sa mi osvecil, alebo na rukach aktualne

thoughtfulweirdo
19. jún 2021

@bashee Teplo je skvelý tip, lenže môj taký je od narodenia a to ešte také teplo nebolo 😅 ale tiež sa spolieham, že keď skončí leto, bude to lepšie 😁

bashee
19. jún 2021

@thoughtfulweirdo hej presne. Ja som sa uplne tesila ze heheeej letne babo budem mat parada ruka hore. A potom postupne ako rastie a teplota vonka sa stupnuje si uvedomujem ze aaach do rici 😅 vsetko ma svoje uskalia a pozitiva. no neva v polroku uz bude vonka prijemne 🤣 haha