Ako ste prešli na jeden spánok?

12. jún 2022

Ahojte.

Zaujimalo by ma kolko mesiacov mali vaše deti ked presli na jeden spanok. Naša ročná veľmi vymýšľa, čo sa týka spánku. Vstáva okolo 8 mej, spať chodíme až okolo 22.00. Posledné dni, ako je teplo, tak občas aj neskôr. Keď vstala o 8 mej ukladala som ju o 11.00-11.30. Spala do 13:00cca. No a druhy spanok mavala okolo 16.00-17:00 niekedy aj dlhsie. Dnes nam nezaspala ešte prvý spánok, tak rozmýšlam kedy ju uložiť. Stále je plná energie 😅 A este by som chcela vediet kolko casu bdenia im nechavate ked ukladate na 1 spanok, lebo dnes budeme urcite na jednom🙂 vecer by som ju chcela ulozit okolo pol 9 tej.

Dakujem🙂

gabika42252
12. jún 2022

Asi od 10 m mozno aj skor mame 1 spanok, nasa vseobecne nikdy vela cez den nespala, mala ti klasicke 30 min spanky. Tak som zacala postupne ucit na 1... Vtedy sme spali v noci od 19 do 7, to dava krasne prespime celu noc s obcasnymi vynimkami. Ked vstavala o 7mej sla spat o 11 a naucila sa pospat 2 hod. Cca... Poobede uz nespala, nechcela a ja som na silu nikdy neuspavala, nerobi to dobrotu, zbytocny stres pre obe, o 18tej bola vecera, vana trosku hra este u nas vzdy bez TV, o 19tej mliecko a sama zaspala. Terza ma 15m a asi 2m uz chodime spinkat na obed okolo 12.30 az 13 ale nocny spanok sme posunuli na 20tu pomalicky postupne lebo rano sa uz budila skoro a vecer robila minimalne hodinu cirkus v postielke... Ked sme to posunili na 20tu do polhodinky si zaspi...
Takze si myslim ze jej postupne ten prvy spanok posuvaj... O 11tej, potom 11.30 potom 11. 40 ak pospi 2 hod a viac tak poobedny uz nie a potom o 19tej hajat... Tolko moja rada... 😊 😊 😊

evica17
12. jún 2022

Náš okolo 13 mesiacov prešiel n jeden spánok. Vstával okolo 6-8 a späť ide o 11-12 a spí ako kedy 1,5-3 hodiny. Večer spať 19-20. Cez deň ale sa snažím ho unaviť. Malo sa vozí vkociku a nechávam ho čo najviac chodiť, aj keď nevedel poriadne. Keď mal dva spánky tak spal 45 minút ten druhý, inak večer nechcel späť. A ranný cca 1,5 hodinky

marzuz89
12. jún 2022

Je stale plne energie, lebo nema rezim a predpokladam, ze ani ani spankovy ritual 🤗 deti na unavu reaguju zvysenim stresoveho hormonu, ktory nadopuje telicko energiou. Preto ti chodi spat tak neskoro, nie ze by nebola unavena, ale pre to, ze je ta unava uz za ciarou a pracuje stresovy hormon, ktory nedovoli zaspat. 12m dieta musi byt uz o 13 hotove. Ona urcite aj je. Stanovte si plus minus presny cas ukladania na denny aj nocny spanok, zavedte rutinu (hodina pred spanim kludova aktivita - kocky, knizky, bez blaznenia, ziadna telka), po kludovej aktivite predspankovu aktivitu - cokolvek, my mame citanie knizky uz dlhodobo. Navnadi ju to, ukludni. Ved nemozed cakat, kedy si dietatko lahne same, od toho tu sme, aby sme ich ulozili my 🤗

Nas presiel na 1 spanok cca v 13m, tak je dost mozne, ze uz sa bude aj tvoja dcerka prestavovat na jeden. No nie je to zo dna na den, este na prechodne obdobie moze jeden den spinkat 2x a dalsi iba raz. Alebo mat 2 spanky kazdy stvrty den. No aby mi 12m dietatko chodilo spinkat po 22, nehrozi. Ona spanok potrebuje ako sol, co najviac hodin pred polnocou. Nas ma 3roky a o 20 je v posteli. Mame rezim od narodenia.

ivangeline
12. jún 2022

13m ale bola narocna,tak preto... ale potom od 18 uz doma a 19ej vecierka. Spavala hodinu a pol az dve na obed. V noci sa stale casto budila. Starsi chlapec vsak neskor 18/19m a presiel pohodlne na 11tu a postupne na pol 12 a uz ma 3 a pol a spava od tej 12:15 hpdinu az hodinu a pol.
Ja si myslim,ze ma bud prilis vela podnetov alebo prilis malo a preto je problem zaspat. Chodit spat o 22hej na noc..by aom nedovolila ani skolakovi...

stannkal
12. jún 2022

Naša začala okolo 11 mes prestupovať na 1 denný spánok, vyšlo to od nej. Čas toho prvého spánku presúvala na neskôr až z toho ostal len 1 spánok. Tiež v noci chodila spávať až okolo 22h, aj pri dvoch aj pri jednom spánku. Vstávala medzi 7:30 a 8:30 a denný spánok bol okolo 13.30- 14.30.

nikdenikto
12. jún 2022

Náš vstával ráno o 7, spal potom 10-12 a 15-17, večerný spánok o 21. Je narodený v septembri. No po roku keď sa menil čas na zimný v októbri/novembri sa z druhého spánku už budil do tmy a to nám nevyhovovalo, takže sme dali 1 spánok, bol úplne v pohode od prvého dňa.

jaskolka
12. jún 2022

Syn prechádzal plynule zo všetkých spánkov, len som sledovala, ale režim si v podstate nastavoval sam. Na jeden spánok prešiel v 16 mesiacoch, predtým už cca od 13 mesiacov "naznačoval"teda prvy spánok skracoval, ťažšie zaspal, ale definitívne až v tých 16 prešiel na jeden 2-2,5 hodinový spánok na deň.
Tetaz zaspáva okolo 19.00 a vstane ráno o 6.00. Je jedno, čo sa deje, proste on ide spať, a jemu jedno, kde je a čo sa robí, je schopný zaspať aj na zemi, alebo kresle.