Ako to zvládate mamičky s troma deťmi?

dadusa23
26. nov 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, mám dve detičky a strašne túžim po treťom dieťatku, (nedarí sa a nedarí ),ako to zvládate mamičky,ktoré máte už 3 detičky? Prosím,napíšte mi ako to je s 3 deťmi... 😀 ...ĎAKUJEM,D.

dadusa23
autor
30. nov 2012

@bets .... no to je hrozné, čo už v takom veku treba vysvetľovať,...ja osobne sa toho obávam,... no čo, musia vedieť, o čo ide a máš pravdu, postupne im to treba hovoriť... len voľako všetky deti rýchlo dospievajú ... aj puberta voľako skoro ide na tie deti ... nie som ešte taká stará, ale fakt moja mama ináč riešila a v inom veku, čo počúvam iných, ako musia riešiť s deťmi... 😀 ... no ale je taká doba a presne, ako si napísala ... bude dôležité v akom prostredí sa bude pohybovať...to veľa urobí 😅

bets
30. nov 2012

@dadusa23 o to viac by dobre padlo mat doma zase take male nevinne stvorenie 🙂 ak vsetko dobre pojde, pokusime sa od januara.

dadusa23
autor
30. nov 2012

@bets ... veľká pravda,... držím palce 😀 ... my sa už 4.mesiac 😀

malki
30. nov 2012

@bodka70 Ahoj, som na tom podobne ako ty, mám 41 rokov, 13 ročnú dcéru, 9-ročného syna a malého trojmesačného benjamínka. Tiež sa nejak udarilo, žiadne deti sme už neplánovali. Je to u nás nejak podobne ako u vás, problém je ale ešte v tom, že popri tom, že mám malého, musím aj pracovať, ale našťastie z domu ako prekladateľka, keďže sponzora na hypotéku sme nenašli ☹ .
Ale zvládam to celkom v pohode, malý je zlatý, kľudný, aj v noci spí - budí sa len na kojenie a v momente hneď zaspí. Je naše slniečko, staršie deti ho milujú, aj keď je pravda, že dcéra najprv neprekvitala nadšením. Teraz je to ale už z jej strany ok, teší sa zo svojho malého bračeka. Starší syn bol rád novému bratovi hneď, ako sa to dozvedel, aj teraz ho ľúbi, len musím dávať pozor, aby mu zo samej lásky neublížil - je to typický chalan - taký hromotĺk.
Manželík sa tiež snaží, keď ho vidím, s akou láskou ho berie na ruky, tak si poviem, že naozaj to stálo za to, aj keď mám ešte stále pred očami ten jeho vydesený výraz, keď uvidel na teste 2 čiarky.
Takže si užívame ako päťčlenná rodinka + pes, našťastie sme v rodinnom dome (preto tá hypotéka), každý má svoju vlastnú izbu, aj malý bude mať - ocko sa dobrovoľne vzdal svojej pracovne.
Ja za seba môžem povedať, že neľutujem, som šťastná, že mám ešte raz bábätko a doslova si ho užívam.

bodka70
30. nov 2012

@malki , no aj tie ďalšie veci máme podobne, tiež popri malom pracujem, robím pár hodín týždenne účtovníctvo v mojej firme - doklady som zaučila jednu pracovníčku tam, ja chodím kontrolovať účtovanie, robím DPH, výplaty a výkazy.
a aj psíka tiež máme 🙂

bodka70
30. nov 2012

@malki a aj sa podobajú naši drobci 😀

malki
30. nov 2012

No, zlatý je aj Tvoj malý, kedy sa narodil a ako sa volá?

malki
30. nov 2012

@bodka70 Takže naozaj je to podobné u teba, ako aj u mňa, až teraz zisťujem, čo sa dá všetko naraz zvládnuť, pri najstaršej som mala pocit, že nezvládam domácnosť a dieťa a teraz zvládam okrem toho kopec ďalších vecí vrátane práce. (ak si odmyslím tie večne nevyžehlené kopy oblečenia).

bodka70
30. nov 2012

@malki , ja neviem kde mám žehličku, lebo nežehlíííííííím 😀 😀 😀 😀 😀 , o bordeli v našom byte radšej pomlčím a o tom, aká bordelárka je tá najstaršia puberťáčka ani nehovoriac 😉 😎 😎 😎

a ešte sa občas snažím niečo aj tvoriť (mám v albume), teraz pred Vianocami mám čo robiť 😉

malý je Radoslav, 2.8. sa narodil 🙂

malki
1. dec 2012

@bodka70 Ahoj, môj Jurko sa narodil 19.8., takže sú naši chlapci takmer rovnako starí. Čo sa týka bordelu, to je aj u nás večne, ale raz do týždňa majú moje staršie deti na starosti upratanie domu - nakoľko to už by bolo nad moje sily. Ja mám na starosti malého, svoju prácu, varenie, nakupovanie a občas robím deťom taxikárku, keďže bývame na dedine pri Košiciach. Cez týždeň mi deti pomáhať nestíhajú, lebo obaja aktívne športujú a tak ledva stíhajú školu a tréningy. To žehlenie je kapitola sama o sebe. Ale už sa chystám, ak budú peniažky, kúpiť sušičku, tak sa žehlenie minimalizuje. Moja najstaršia si poriadok udržiava ako tak, ale synátor je neskutočný bordelár. Ale s tým nič nenarobím, môžem aj nervy zrušiť. Manželík ten je zas poriadkumilovný až až (má to po mamičke), ale aj on nič nestíha, keďže stále je ešte na dokončovačkách okolo domu spústu práce. Takže stále to nejako látame, plátame, riešime veci, ktoré horia, tie menej akútne počkajú.

bets
3. dec 2012

@dadusa23 ja som uz 2x otehotnela hned, len to nedoslo do dobreho konca, takze znova cakam, ze budem ok a skusime posledny pokus...

marcelasandrika
3. dec 2012

Ahojte.Ja mam doma 15.ťročnu slečnu druha ma 13 a tretia 11rokou a akosi sanam zadarilo mame 4meačne dievčatko.ked boli dievčata male tak tobolo super, lebo som mala system a baby bolo dobre sice druha bola ako čertik zla hyperaktivna ale dalo sato v pohode,teras ked je štrte tu tak sa tešim a všetko stiham uplne v pohodičke.ked sme prisly domou s porodnice tak baby sice prve 2mes pomahali ajked to nebolo treba ale teras jeto ine sato zmenilo,ale v pohode mam system sise.ale dasato v ohode zvladat domacnost nakupi varenie žehlenia atd .

dadusa23
autor
3. dec 2012

@marcelasandrika .... tak to potom klobúk dole ... 😀 ... no je niečo na tom, no systém musí byť 😀 ... Tak ja aj teraz už mám systém, len je strach, či budem stíhať aj deti ( Denka mi chodí do 2.triedy a Alex by šiel do škôlky), aj domácnosť, aj okolo toho všetkého a hlavne aj mangela 😀 ....A čo sa týka financií? Dá sa to zvládnuť? ďakujem,... 😀

dadusa23
autor
3. dec 2012

@bets ... ešte raz držím palce ... 😀

bets
3. dec 2012

@dadusa23 dakujem, aj ja tebe drzim place

dadusa23
autor
3. dec 2012

@bets ... ďakujem,... 😀 ... DAJ potom info 🙂

bets
3. dec 2012

@dadusa23 aj ty 🙂

marcelasandrika
3. dec 2012

@dadusa23 No s financiami mam problem lebo nam to nevychadza toje pravda.ale čo už mam robit modlime sa aby sme vyhrali aspon trošku v lote hehh inak nevieme sme trocha chudobnejši ale nie kašdy je s bohatej rod vieš.

sisa2010
19. dec 2012

ahojte vzdy som chcela mat velku rodinu.no dockala som sa jej az po 8 rokoch snazenia a behania po lekaroch som konecne otehotnela IVF metodou a na moje prekvapenie hned dvojicky.s manzelom nas to velmi prekvapilo,ale aj vystrasilo ako to zvladneme s dvoma malymi detmi.na prekvapenie vsetko islo ako po masle.chlapci boli velmi dobrucky,skoro vobec neplakali,no po pol roku som zistila ze som opat tehotna.nastal velky sok,preplakala som niekolko dni,co budeme robit,manzel sa na prekvapenie z novej situacie tesil a uistoval ma ze to bude isto dievcatko,cim sa nemylil.po narodeni dcerky sa to este dalo zvladnut mala som na pomoc jedine 65rocnu svokru, kedze manzel pracuje az do vecera.vacsie problemi s detmi nastali asi okolo 3roku ako nastupili do skolky.surodenecke spory,nevyhli sme sa ani obdobiam vzdoru ktore este pretrvavaju,niekedy mam pocit ze ich uz vychovu nezvladam,aj ked mi ostatny tvrdia ze ked vyrastu bude to lepsie,ale zatial to ide z kopca.tento rok bol pre nas velmi tazkou skuskou vo februari dcerke operovali oblicku koli vrodenej chybe,v marci chlapci absolvovali vybratie nosnych mandli a zaciatkom leta som skoncila so syncekom na onkologii diagnostikovali mu lymfom.cele leto na onkologii,dcerka so synom to velmi zle znasali,take dlhe odlucenie ale vdaka bohu sme to uspesne zvladli opat sme vsetci doma a tesime sa ze sme zdravi a vsetko je v najlepsom poriadku. Az po tom vsetkom cim sme si presli som si uvedomila ake poklady mam doma a nemenila by som.neviem si predstavit ze by som mala iba jedno dieta,vkuse by som sa o nho strachovala co ak by........aj ked je u nas casto blazinec a chaos a musim si vela veci odopriet, som vdacna ze su zdravi a ze ich mam.