Bábätko nevie zaspať

alzbeta222
14. júl 2018

Ahojte, máme skoro trojmesačné bábätko a nechce spávať. Teda zaspať zaspí, ale aj to na rukách pri natrasani a spievaní alebo v nosiči. Keď ho položíme tak sa zobudí do 10 minút alebo aj hneď. Môžem ho mať na rukách aj polhodinu alebo hodiny. Je to jedno akonáhle položím zobudí sa s plačom. A aj keď ho chcem uspať tak plače veľmi plače. Neviem čo mám robiť. Celé dni len na rukách. Kočík, hojdatko, viazanie nic nezaberá. Skúšali sme všeličo už neviem čo ďalej. Aj autom sme vozili, občas to zaberie ale keď vypnem motor tak je hore.ani hladkanie alebo spanie v našej posteli pri mne. Metóda vyplakania neúčinkuje, plače až tak že je fialový. A slzičky tečú :( :( poraďte ak viete niečo čo zaberá. Ďakujem

pribinak
14. júl 2018

Šatka?

alzbeta222
autor
14. júl 2018

@pribinak to sme tiež skúšali. Zaspí ale musím ho mať stále na sebe. Nemôžem vyklopiť. Do hodinky je hore. Ale tak aspoň tú hodinku tam spí...len tiež musím natrasat a spievať a neviem čo lebo reve ako o dušu :(

simmsi
14. júl 2018

@alzbeta222
Nebolia ho uška? Naša je tiez taky spac ako tvoje babatko ale jeden tyzden hrozne plackavala ked som ju vylozila zo satky. Nakoniec sme prisli na to ze ju uska bolia.

alzbeta222
autor
14. júl 2018

@simmsi a ako to zistím ?

meggyinka
14. júl 2018

Nemam radu co ucinne zaberie pri detoch treba skusat co im bude vyhovovat a byt hlavne trpezlivym . To si stale hovor a neboj urcite to prejde. Naozaj. Ja mam 6t dcerku a tiez vy spala no mam aj 2 rocnu a ta srkieka ziarli ale obrnila som sa trpezlivostou. Uzivaj si aj tie chvilky co ju hodiny nosis. Ona z toho fakt vyrastie a co den bude lepsie. Babetinka tak rychlo rastu ze o mesuac z nicoho nic moze aj sama zaspat. Bude dobre

hrmiona
14. júl 2018

Úplne ťa chápem,tiež mám take dieťa,čo nevie spať od malička.Jedine vydržať,postupne sa to začne zlepšovať.
Prvé mesiace som nič iné nerobila,iba uspala malého,položila a zobudil sa.Potom som pochopila,že nemá zmysel s tým bojovať a nechala som ho spat na sebe.Niekde medzi 3-4 mesiacom som sa ho naučila uspať v nosiči alebo šatke a pomaly ho vyklopiť.Najskor rozviazali šatku,nechala chvíľu ležať na sebe a potom pomaličky položila ak sa začal moc mrvit,ešte zobrala a nechala chvíľu na sebe a skúsila znova.Zaspaval cez deň výlučne v tej šatke a nepomohlo klasické natriasanie.Bud hneď ísť von alebo ho uspať chodením po schodoch.Blby šport,ti poviem a koľkokrát som ho položila,ešte som sa nestihla prestať potiť a maly už zobudeny,ja unavená,tma pred očami.
Teraz bude mať za pár dni 6 mesiacov a už na zaspatie stačí dať do nosiča a ponosiť a trochu ponatriasať po byte.Uz ho môžem aj položiť jed zaspi,ale spanie má take 30-minútové,čo rozhodne nestačí,takže väčšinou si ho uložím cez deň do postele a ležím pri ňom a keď sa začne budiť dám ešte prso /kojím/.Nie vždy to pomôže.A už celkom aj pomohlo zredukovať jeho spánky.Takto mi vedel spat 4 za deň po 30 minút.Zrusila som mu zatiaľ 1 spánok a ponaťahovala časi medzi tými 3 a maly si celkom rozmyslel, či sa zobudí po 30 minútach,keď išiel spat totál unaveny.

mischelin89
14. júl 2018

Aj moj synko od narodenia spal len na mne. Prvych osem mesiacov celu dlzku kazdeho spanku aj v noci. Tak to tak potreboval. Teraz uspim a spinka sam, ma desat mesiacov. Naplnena potreba odoznie. Uvolni sa, nestresuj sa a uzivaj si tie chvile s nim. Skoncia. Mne vcera prvykrat zaspal sam v aute a az mi smutno bolo... Ja som sa s tym stavom zmierila... Je to prve dieta takze som si mohla dovolit byt pri nom, ked spi.

saslavka73
14. júl 2018

Baby ja viem že to je blbé, ja som nosila na rukách obe moje deti, zaspávali len na rukách a chodením, alebo v kočíku, ktorý sa musel hýbať. Ja som obehla 5 krát mesto aj parkami a všetkými možnými cestami aj necestami. A bola som unavená ako prasa, ale mala som najlepšiu postavu.🙂

Keď bolia bába uši, plače a dáva si ručičky k nim, k hlavičke, šúcha si hlavičku, uši, oči, aspoň moje to tak robili.
Hľadaj kde je najspokojnejší, skúšaj. Inak toto 3 mesiace je taký zlomový bod, už je väčší, už nezaspí pri papaní a nevie čo robiť tak plače. To prejde, len trpezlivosť. Odpočívaj veľa,a by si bola kľudná, vyser sa na všetko, požiadaj o pomoc koho sa dá, spi aj s malým na sebe, my sme tak spávali na mne bruškom a hladkala po chrbátiku, po riťke. Nie je smädný? Ak je teplo skús mu prevariť vodu a daj mu napiť, cumeľ.

lulica
14. júl 2018

@alzbeta222 tak si daj spravit odliatok sadrovy takej kvazy vanicky..aby si to dieta myslelo ze je stale na rukach tak odliatok tvaru polohy v ktorej bude rovnako ako ked je na rukach...znie to divne ale videla som to citala niekde a ako krajnu moznost by som to skusila ☺

simmsi
14. júl 2018

@alzbeta222 my sme boli vtedy v poradni a ja som sa stazovala ze len place alebo spi. Doktorka vravi ze v tom bude nieco ine. Nejak jej zatlacila pri uskach neviem presne a zacala velmi plakat. Predpisala nam usne kvapky a po troch dnoch bolo po probleme.

petrapod
14. júl 2018

Ja som si uz zvykla . Beriem to tak že je moja malá nespavec a zostava mi dúfať že sa to zmení. Keď zaspáva bojuje ako levica len aby nemusela spať. Spí tak 3x po pol hodine cez deň. V noci spinká niekedy lepšie niekedy horšie. Má 8 mesiacov. Hlavne stále v kľude lebo keď sme mami nervózne o to je to horšie.

lulica
14. júl 2018

@petrapod toto je svata pravda ked nieje v pohode matka tak moze aj modre z neba zniest ale dieta v pohode nebude

marvin1234
14. júl 2018

My veru tiez tak, a tak ho nosim. Cely den, kazdy den. Satka, nosic. Zvykla som si. Nevyklapam nikdy, az ked je hore. A nesmiem si ani sadnut. Stale sa hybeme. V noci chvalabohu v posteli pri mne. Beriem to tak ze raz to prejde...

sasunka
14. júl 2018

@alzbeta222 My sme najskor byvali v jednoizbaku a pri vareni ked som pustala digestor som zistila, ze dcera super zaspi. Akonahle som ho ale vypla, zobudila sa. Tak som ho pocas denneho spanku nechavala zapnuty a spala super. Zacala som o tom hladat informacie a tak som sa dostala k bielemu sumu - "zvuk maternice". Kupili sme sumiaci strojcek, zapne sa sam na plac dietata, dieta samo zaspi, po 3 minutach sa to vypne. Mne to zachranilo psychicke aj fyzicke zdravie 🙂)) Citala som o tom viacero americkych studii od lekarov, ci je to bezpecne a dokonca to odporucali.
Vec cislo 2 na ktoru nedam dopustit, je ulitka. Vela info o tom najdes na ulitka.sk
A 3. vec je hojdacka hacka. Mala som ju zavesenu zo stropu nad postelou, ked boli zle noci tak dcera spala tam. Ked sa zacala budit, len som v polospanku rozhojdala a spali sme dalej.
Neviem ci Ti nieco z toho pomoze, kazde dieta je ine no ja by som kvoli spanku vyskusala vsetko 🙂 Drzim palce!

dzukeles
14. júl 2018

Je to normalne na toto obdobie. Rychlo prislo, rychlo odide. Aj moj v tom case spaval iba nosenim. A ano, bolo to narocne sem tam. Teraz ma rok a zaspi do 5min, cez den spava 2x skoro pp 2hod a vecer tiez chodi v normalnu hodinu 🙂 niekedt mi to nosenie chyba, tak si jo vezmem a nosim jak babo a on mamz toho zabavu

tani2
14. júl 2018

ja mam 3mes chlapceka, od narodenia tiez plakaval, koliky, tazko spal, ale zaspal aspon na 2hod v kuse hocikde kde sa polozil. teraz uz mame rezim, vydrzi bdiet aj hodinu a pol, ked zacne mrnkat ideme sa uspavat-na fitlopte na rukach, alebo v satke, ci v nosici. S prelozenim mame tiez problem, zobudi sa niekedy do 5min, niekedy vydrzi 1/2 hod ale to je max, spusti plac, ani prso nepomaha na opatovne uspatie. Niekedy ani nevyklapame zo satky, nosica, nechame spat na nas, vtedy mam aspon istotu ze po prebudeni je este sanca ze zaspi. Je velmi zvedavy, obzera sa na strany ked je v satke, niekedy to trva aj cez polhodinku ho uspat, ked si sadnem za 5,10 min zaciti ze sedim, tak opat sa musim postavit.Ale nie vzdy to tak je... Tiez to beriem ako jednu etapu ktora sa raz skonci a snazim sa uzivat si ho, lebo vidim ako rastie zo dna na den...
Mna skor trapi ze ani v kociku nevie zaspat, vydrzi do chvili pokym nechce spat. potom spusti silny plac, a nie je sanca ani s dudlom, ani hrbole. Obcas ho tam dam po zaspati a rychlo von, ale tiez vydrzi tak polhodinku. Uvidime ako dalej, ale ak to pojde takto dalej, po 6mes by som skusila vyplakavanie...

luckadec
14. júl 2018

Nám na spanie pomohol občas program White Noise Lite . Je to apka do mobilu....je tam veľa zvukov... náš spal pri bielom šume 🙂

alzbeta222
autor
15. júl 2018

Ďakujem 🙂 vyskúšame

sveta157
15. júl 2018

@alzbeta222 neviem či je to rada skôr moja skúsenosť s dcérou. Jej spánok bol odmalička hrozný už ako bábätko skoro nič nespala a keď už tak vždy len na rukách keď sme s ňou natriasali v zavinovacke. Keď už bola väčšia a nezmestila sa tam koľko krát som ju položila tak hneď otvorila oči. Skúsila som pod hlavičku dať jemnu decku ako som ju ukladala aby hneď necítila že nie je pri mne. To zabralo. Keď som sa ju snažila uspať samu trvalo to pár týždňov ležala pri mne ale zaspala. Už som si myslela že je zo Ok (trvalo to asi 3 týždne)ale potom zrazu akokeby si zmyslela že zaspí zase len na rukách a takto to teraz pokračuje. Asi má take obdobie ale dúfam že sa zasa nauci. Skus to nechať na pár dni tak, aby si bola kľudne ty aj babo a potom to možno zaberie. U nás to fungovalo tak že keď som tomu nechala prirodzený priebeh išlo to ľahšie ako nejaké silenie.

tami2014
17. júl 2018

Nas maly spaval len v satke a vacsinou som pri tom sedela na fit lopte. Ja som v tom problem nevidela. Precitala som si knizku, oddychla som si. Pri dalsich spankoch bol tiez v satke a tak som varila, zehlila, upratovala.

lacibo
20. júl 2018

@alzbeta222 zmení sa to, uvidíš, prvé tri mesiace môže mať aj koliku - nevysvetliteľný plač..ja som od začiatku naučila na postieľku , na samostatné zaspávanie, a určitý "režim", to sa mi najlepšie osvedčilo..vždy v tom istom čase približne uklada´t, dieťa si dobre zvyká na stereotypy, má to rado..vyplakať to určite nie!!!.. skús postupne uklada´t tak, aby ti to vyhovovalo..ja mám trošku iný názor ako možno niektoré maminy.a som v niektorých veciach "lenivá mamina"., bábo sa má prispôsobiť rodičom a nie naopak v režime dňa, čiže ja mám od narodenia v pohode " pekné večery" od ôsmej večer- s manželom, pri Tv- filme, rozhovory, venujem sa starším deťom..odkedy nekojím aj pri poháriku vínka..poobede takisto - malá ide spať vždy po obede, ak náhodou nezaspí - spieva si v postieľke´ˇlke..a ja oddychujem- dá sa to, len treba na to malé privyknú´t..už asi od 10 mesiacov spí dcérka len raz cez deň a v noci celú noc prakticky od narodenia..mne toto veĺmi pomáha..inak by som už asi od únavy padala a celý rodinný a manželský život by bol narušený..🙂

lacibo
20. júl 2018

@lacibo to vínko samozrejme nie poobede..som si prečítala ešte raz po sebe a musím sa smia´t, ako to vyznieva😉

12jarka13
7. jún 2019

@alzbeta222 ahoj mi sme tiez tak isto na tom.
U nas ani auto nezabera😢tam este viacej place ako hocikde inde.
Ako ste to riesili ?

alzbeta222
autor
7. jún 2019

@12jarka13 kojis? Riešili sme to nosičom na fitlopte...a hlavne tým že ja som sa skludnila ľahla si vedľa neho a tak po ležiacky kojila kým nezaspal...zo začiatku to išlo iba občas a teraz tak stale uspávam. A vyrástol z toho. Bude to dobre treba skúšať všetko 🙂 je to ťažké a vyčerpávajuce...ja to poznám. Ale zvládli sme tých pár mesiacov...a problém bol aj teplo. Kým mu bolo veľmi teplo nevedel sa uložiť.

luluncek
18. sep 2019

@saslavka73 presne môj prípad ako aj pri prvej dcere teraz to mám prvý synovi. Nie anie spať nemôže sa dostať ešte aj do spánku už mám všetko odskúšané všetko ho ukľudní len na chvíľu ..chvíľu spí o chvíľku sa zobudí ako vyspatý ...pak zas plače omgggg)))dnes uspavame už dve hodky zatiiim)))no len trpezlivosť všetko časom prejde presne tak)))))

ivangeline
13. aug 2020

@alzbeta222 ...hah,moja má teraz 6m a to isté. 4m rev,koliky. Bolesti bruška estelen teraz odznievaju ale spat to nevie. Žiaden režim. Len nosič a fitlopta alebo prsko ale len doobeda,keď nie je taká unavena,že sa vie ukludnit. Keď nespi,ani jesť nechce. :( A to mám ďalšie malé dieťa. Je to o drzku. Nechať ju trápit sa alebo udávať pol hodinu a nechať malého samého na tak dlho? Niekedy spi 2h ale to je výnimočne. Zvyčajne 45min až hodinu. :( Nepomaha prsko pri prebudeni a uhopkanie je zas zdĺhavé.. niekedy ani nechce.. Len som sa asi chcela vypísať. Som z toho už zničená. :( Nervy roztekane.

alzbeta222
autor
13. aug 2020

@ivangeline to prejde 🙂 všetko raz skončí, každé obdobie a bude ti chýbať že ti spala na rukách. Ja by som ju nenechala trápiť sa...radšej uspavat...pomohol mi kočík, taký retro v ktorom som ju hojdala vnútri. Možno jej je teraz aj teplo alebo idú zúbky...treba len vydržať.
Ja som to mala iné lebo som mala jedno dieťa, tak som mu mohla venovať všetku energiu a čas. Už keď máš staršie neviem ako to riešiť... Držím palce.

tehulka2011
13. aug 2020

Moja tiež spala len v kočíku, kúpili sme si automaticky hojdac kočíka lolaloo a to nás zachránilo 🙂

mizu89
11. jan 2021

Ahojte maminky poraďte mi.mam 5mes chlapca a poobedne zaspávanie v postieľke je katastrofa.
Ráno vstávame medzi 6-6:30 do kočíka ukladám o 8:30.zaspi v celku rýchlo stačí len pár krát pohybat kočíkom.potom vstáva o 11:00 ale začína sa nám to voláko kaziť že z 2,5h čo pospal v kočíku pospi v ňom len 1,5h-2h.sem tam sa ešte podarí tie 2,5h.
Na poobedny spánok ukladám o 13:15 čiže po 2h a drobec nie a nie zaspať.ani si očká nesucha až potom začne keď sa blížia 3h a viac.cize zaspí až po vyše 3h.nehojdam ho, nehľadkam, cumel nemá.zaspava sám.co nám robiť aby zaspal o niečo skôr a nie až po vyše 3h.a to pospi 1,5h. ku večeru ide ešte na 15-20 min do kočíka.
Za celý deň pospi cca 3,5h.nie je to málo alebo je to normálne pre 5mes. dieťa?

mada888
24. aug 2021

@lacibo súhlasím.nase mamy.neskakali jak opice na lopte, nenosili šatky ani nosiče, kočík používali lebo išli nakúpiť a sme tu a nie sme psychicky narušené, že...neviem odkiaľ sa to berie že matky musia trpieť jak kone, deti nám nespia. Niečo.robime proste zle.