Budenie každé 2 až 3 hodiny v noci u polročného, čo s tým robiť?

kristenbel
28. nov 2018

Dobrý deň prajem, prišla som si sem po radu.
Mám 6 mesačného synčeka. Do dvoch mesiacov som ho kojila, po dvoch mesiacoch som mu začala dávať umelú výživu, mliečko Bebu. Máme problém zo spaním v noci. Každé 2 až 3 hodiny sa budí. Každú noc. Od narodenia som ho mala naučného každé tri hodiny papať, či dojčiť alebo papať umelé mliečko. Dávam ho spávať večer o 19:00 hod. Neviem čo mám spraviť aby
sa mi každé 2-3 hodiny v noci nebudil. Keď sa zobudí po troch hodinách dám mu papať, tým že už má pol roka dávam mu menšie dávky aby sa začal odnaúčať v noci toľko papať. Stalo sa aj to že sa v noci zobudil ale hladný nebol. Mám pocit že sa budí už kvôli tomu že je na to zvyknutí. Prosím vás ak mi viete poradiť čo v takomto prípade spraviť aby sa mi tak často v noci nebudil, bola by som veľmi vďačná 🤗

veronika7995
17. dec 2019

@lucinka1988 ako prosim robievate krupicovu kasu?ja som skusala dat ale nepomohlo za 2 hodiny bol hore.Som uplne vycerpana mam choré srdiecko,preto hladam kazdu radu ktora by pomohla.

dadus_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka1988
17. dec 2019

@veronika7995 nalejem trochu mlieka do hrnca, nechám prejsť varom, ďalšiu časť mlieka dám do hrnceka, kde primiešam krupicu, nepamätám už, koľko lyžíc sme davali pred rokom, teraz ma 20 mesiacov a dávame cca 7-8 lyžičiek na 210ml mlieka. Keď sa v hrnci začne variť mlieko, primiesam to rozmiešane mlieko s krupicou z hrnčeka a po chvíľke odstavim, dám chladiť a hotovo.

veronika7995
18. dec 2019

@lucinka1988 dakujem Vam

jkinderko
29. jan 2021

@kristenbel dobry den, citam vas prispevok a uplne ako u nas cez kopirak 🙂 Mame polrocneho drobca a v noci sa budi kazde 2 hodiny (to je ten lepsi pripad) niekedy aj kazdu polhodinu a potom hodinu uspavam. A takto dookola. Nemyslim si, ze je to hladom ,cez den uz mame zavedene prikrmy, zeleninu, ovocie, masko, na veceru kase +mlieko samozrejme. Aj som skusila dat viac mlieka v noci, ale spanok sa nezlepsil. Jedine sa zmenilo to, ze bol nasyteny z toho nocneho mlieka a cele doobedie nezjedol nic 😒 takze kolotoc.
Chcem sa spytat kedy a ci sa to u vas zlepsilo. Lebo uz som z toho na nervy. Mame este 2,5 rocnu dcerku ta bola v spani uplny opak. V 9. mesiaci spavala celu noc bez zobudenia a zostalo jej to do teraz. Tak preto neviem ci robim ja nieco zle, alebo proste je to taky "nespac" a musi z toho vyrast a my len cakat, ze bude lepsie.
Dakujem za odpoved 🙂

kissinka111
29. jan 2021

Ja synovi zarabala mlieko a do toho odmerku kase aby to bolo hustejsie a bol nasytenejsi a spal mi od 21 alebo aj skor ako kedy a spal do rana do 6. Ale isto bych neznizovala davku je este maly jemine. Radsej robit hustejsiu veceru kludne urob aj kasu uz ma 6 mesiacov to uz moze. Z mlieka sa uz velmi nenaje bude len starsi a bude pytat viac.

kristenbel
autor
29. jan 2021

@jkinderko dobrý deň 🙂 no môj drobec má už dnes dva a pol roka, v máji 3 🙈 spomínam na to obdobie a bola to naozaj fuška 😅 začal to robiť keď mal cca 5-6 mesiacov a trvalo to ešte dva či tri mesiace na to.
Riešili sme to aj s Dr. Poradila nám či by nebolo dobre skúsiť dať dieťa do inej izby, možno mu vadila prítomnosť, keď sme sa v posteli prehadzovali. Skúsili sme to, spravili sme mu samostatnú izbičku a od cca 10mes sme ho nechávali samého a podarilo sa 🙃 nebolo to v tom že by bol v noci hladný alebo malo napapaný, proste potreboval mat kľud a byt sám 🙂 dodnes takto fungujeme. Spinka sám a veľmi nám to pomohlo. Toto bol náš prípad. Ja viem že niektoré mamičky si nevedia predstaviť dať dieťa spat v takom malom veku mimo nej, boja sa. Aj ja som sa bála, každú chvíľu sme ho chodili s manželom kontrolovať ale dobre sme spravili 🙂 neľutujem to.

luccija
29. jan 2021

@jkinderko pojdu mu zuby vtedy sa detom zhorsi spanok

jkinderko
29. jan 2021

@kristenbel dakujem za odpoved 🙂

jkinderko
29. jan 2021

@luccija aj to je mozne. Dakujem

leeo
29. jan 2021

@kristenbel vdaka, ze ste sa podelili v com vlastne bola pricina. Tato skusenost sa mi zide, kedze nas takmer 6 mesacny sa zacina spravat podobne 😁

m_o_n_c_a_k
30. máj 2021

@kristenbelahoj kedy sa vám to prosím upravilo? Hneď ako ste ho dali zvlášť do izby, alebo to trvalo nejakú dobu? Máme ten istá problém. Spával prvý spánok aj 5 h, ešte pred 2oma týždňami 4h a dnes už len max 3h

m_o_n_c_a_k
30. máj 2021

@jkinderko, ahoj ako ste vyriešili vy? Ďakujem.

danusa63
30. máj 2021

@kristenbel môj synček má 2,5r. A vstáva 2x v noci lebo je hladný.

kristenbel
autor
30. máj 2021

@m_o_n_c_a_k samozrejme že to nebolo hneď 🙂 pár dní to ešte trvalo a potom sa to upravilo samé, malý si zvykol rýchlo a nechávali sme mu otvorené dvere a chodili sme ho často pozerať v noci 🙂

m_o_n_c_a_k
30. máj 2021

@danusa63 a dávaš umelé?

m_o_n_c_a_k
30. máj 2021

@kristenbel fuha, žeby to ze manžel chrape? Alebo to môže b, tým ze mu dám cumel a to ho prebudí?

dada0902
30. máj 2021

S tým nič veru nespravíš môj sa budil nehorázne veľa x v noci niekedy aj 3x za hodinu noci boli že aj niekedy 20x sa zobudil bol aj kojeny proste bol taky ze furt co ja by som v tedy dala za 2-3hodiny keby pospal trvalo to dlho keď mal rok tak sa budieval možno 10x za noc keď mal 2 tak zas menej a menej je to všetko asik na dieťati koľko spi kedy sa zobudí

danusa63
30. máj 2021

@m_o_n_c_a_k áno umelé. A keď ide spať tak sa poriadne naje kaše, aby bol sýty.

mabenn
30. máj 2021

@kristenbel je normalne ze take male dieta sa budi, ci je kojene alebo na UM..budi sa z roznych dovodov, neskor sa bude budit na zuby, spankovu regresiu, vyvoj mozgu, separacnu uzkost,...syn bude mat 3 roky a budi sa este vacsinou 2x za noc

kristenbel
autor
31. máj 2021

@mabenn každé dieťa je iné. U nás zabralo že sme ho dali do druhej izby. Náš mal teraz 3 roky a spí sám v izbe a za celú noc sa nezobudí iba keď potrebuje cikať.

mabenn
31. máj 2021

@kristenbel dieta si zvykne na podmienky ake sa mu daju...ja byt 3rocne dieta a moct si vybrat ci chcem spat pri mame alebo sama, mam jasno

m_o_n_c_a_k
31. máj 2021

@danusa63 počuj, vraj je to bežné, prečítala som plno stránok. Ono by sa to mohlo do nejakých 5-6tyzdnov upraviť. Dieťa sa musí naučiť spájať spankove cykly. V 4mes spankove regresia je to preto ťažšie, lebo ide dieťatko z 2och cyklov na 5 cyklov co už je podobne dospelým. Dospelý sa zobudí v noci aj 9x ale nevieme o tom, je hore iba naše podvedomie. Bábätku sa to mení a nevie to tak spracovať. Čiže zakazdym cyklom je potrebné aby sa uspalo zvycajnym spôsobom. Výhodu majú detičky co zaspáva ju samé bez pomoci. Tie čo zaspáva ju na prsníku budú chcieť prsník, tie co na rukách, budú chcieť ruky. Môj ma cumel, chce cumel. Ono spinkať chce, ale neviem sa samo uspať. Musíme im pomôcť. Ono sa z toho dostane. Hneď ako sa naučí spájať spankove cykly. A bude sa budiť už iba na hlad.

1mina
31. máj 2021

Neviem ci sa s tim.da nieco robit ...ja mam 3 mesacneho co spi od 11/12 do 8/9 vkuse bez budenia a 3rocnu ktora sa vacsinou aspon 2 razy v noci zobudi a robi bengal a mozem sa rozkrajat neviem s tim.nic spravit aby normalne spala 😂

jkinderko
1. jún 2021

@m_o_n_c_a_k dobry den. Neriesila som to, nejak sa to vyriesilo same.
Ked sa zobudil castejsie ako 2 hodiny tak som ho ponosila a uspala, mliecko som dala az po 3 hodinach. Niekedy si chcel len odgrgnut aj dvakrat, mal reflux od narodenia.
Teraz ma maly uz skoro 11 mesiacov. Uz vie prespat aj celu noc bez zobudenia. Niekedy sa vie zobudit 1x za noc, dam mliecko a spinka dalej. Reflux sa mu zlepsil ako sa naucil sam sediet a stvornozkovat. A odvtedy aj lepsie spinka v noci. Takze ja to pripisujem tomu refluxu a mozno to boli aj zubky. No ktovie, treba to len nejako vydrzat a verit ,ze bude lepsie. Drzim palce