Časté budenie v noci

slsp
7. okt 2011

Už si neviem rady. Moja dcérka má 3 roky a od malička sa mi v noci budí vydesená s plačom, kope nohami a prehadzuje sa, akoby sa jej niečo zlé snívalo. Niekedy sa ju podarí skôr utíšiť, niekedy to trvá aj pár minút, niekedy ju treba zobudiť, aby sa ukľudnila. Stáva sa to v noci 7-8x. Skúšala som už všetko. Premiestniť postieľku, vymeniť ju za posteľ, zmeniť izbu... spím pri nej. Skúšala som ju aj nechať samú v izbičke, ale ani to nepomáha. Malinká si vôbec nepamätá, že v noci plačkala/kričala. Poradili mi medovku na večer, homeopatický liek... ale nič nezabralo. Skúste mi prosím niečo poradiť, lebo neustála vyčerpanosť ma ubíja.
Ďakujem.

mata2
7. okt 2011

Ahoj,
ja som mala podobne problemy s jakubom,tiez od 3r maval nocne desy.bola som s nim u psychologicky,ale ta nam vobec nepomohla,povedala ze je to u deti dost caste a ze z toho vyrastie..
lenze kubo z toho nevyrastol,este viac sa to zhorsovalo a tak som minuly rok s nim navstivila detsku psychiatricku,odvtedy berie atarax,a mame pokoj s nocnymi desmi.. 😉
atarax nie je navykovy a nijak neovplyvnuje jeho spravanie,ale je len na predpis,takze ak mozem poradit,navstiv odbornika.

denduska
7. okt 2011

@slsp nemala problemy pri porode? Mne toto robila mladsia - ma rok a pol a homeopatia nam velmi dobre zabrala...neviem co ste brali vy, ale kedze uz mate 3 roky, na tvojom mieste by som to riesila uz s profesionalnym homeopatom. Ja som dovtedy bola velmi skepticka ale musim povedat ze doteraz neverim vlastnym ociam ako to mohlo zabrat...upravili sa aj ine veci, takze nahoda to nebola 😉

martinka05
20. aug 2013

@mata2 ahoj, nám práve dnes predpísala neurologička atarax, 1/4 tabletky večer. Mám z toho trochu obavy. Ak sa môžem spýtať ako dlho ste ho užívali a či Vám pomohol a ešte či ste nemali nejaké vedľajšie účinky keď ste ho brali. Ďakujem 🙂