Celodenné koliky u mesačného dieťaťa

kwetinka12
11. aug 2019

Ahojte, nema niekto skusenost a kolikami u mesacneho dietata, ktore trvaju takmer cely den? Ked je hore aj spi ma krce v bruchu, puci sa, posledne 2 dni uz prdi minimalne. Je kojeny,obcas ma nutrilon. Skusila som sab simplex aj espumisan a nepomohlo, biogaja krce zhorsila. Neviem ci ide o koliky,alebo v tom moze byt aj nieco ine. Nemate skusenost?

janapeterjana
11. aug 2019

@kwetinka12 tie krce - cely sa kruti alebo ako sa to prejavuje, co robi?

kwetinka12
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kwetinka12
autor
11. aug 2019

@janapeterjana ocervenie, prehne sa, nohy dava k bruchu aj ich vystieraz stona a ked je najhorsie place, to iste aj v noci. Nema to permanentne, ale ked ma 30 min bez krcu, tak to sme radi

zuzu1304
11. aug 2019

Pises ze je kojeny, stravu dodrzujes taku aby ho nenaduvalo, nezapekalo?

dadka36
11. aug 2019

Toto dobre poznám, malý mal koliky od 3 týždňov az do konca 3 mesiaca. 8-12 hodin denne. Kvapky pomohli az infacol, no pomohli... Bolo to o niečo lepšie. Plus pri každom prebalovani masaz bruška krémom. Bol čisto kojeny

fridi96
11. aug 2019

Koliky nemame ale na prdiky nám pomohol čaj svatojansky detský od agrokarpat 🙂

janynyna
11. aug 2019

Píšeš, že občas mu dáš nutrilon. Môže to byť aj tým. Moj malý mal z nutrilonu koliky. Skus si kontrolovať aj stravu.

kwetinka12
autor
11. aug 2019

@zuzu1304 snazim sa, 2 dni som vysadila aj mliecne vyrobky. Ja som chcelanj vediet ci je mozne aby tie koliky trvali takuto velku cast dna aj noci, ked vsade citam ze to byva par hodin vecer alebo v noci

bibistec
11. aug 2019

@kwetinka12 skus coliprev mozno ma inzoleranciu laktozy pri kazdom kojeni. Nutrilon nedavaj radsej ty pi caj na.rozbehnutie.laktacie. Este ma napadol d vitamin vigantol skus jeden den vynechat ci nebude z toho. Ak by neprestalo smer gastro ci nema alergiu na mliecnu bielkovinu

miriss18
11. aug 2019

Ahoj,neviem presne co su koliky ale mali sme toto iste trapenie noci nespali den nespali ked aj maly zaspal len na chvilku..a budil sa s placo...po dcerke mam skusenost ak babo nespi dobre par dni nieco sa deje idem ku dr..ale idem k veci nam zistili v stolici plesen-candidu nikdy by ma nenapadlo ze to moze mat babatko..su z toho krce v brusku tak by som skusila hned rano zaniest ku dr z odobratej stolice alebo v plienke,sestricka si odoberie

fridi96
11. aug 2019

Áno ešte aj od vigantolu môže byt ja som jej vysadila teraz aj tak sme veľa vonku a potom jej začnem dávať na jeseň moja ma 2 mesiace...po 2 dňoch ako som jej začala dávať strašne jej bolelo brucho plakala cely deň od vtedy som nedala 🙂

vmatuscinova
11. aug 2019

@kwetinka12 malsme to podobne, az casom som prisla na to, ze reaguje na laktozu, bkm aj lepok a soju.... cize moje dietne pokusy neboli dostatocne dosledne a spravne. Pokial chcete kojit skuste eliminacnu dietu, najskor lepok a vsetko mliecne von. Nielen bezlaktozove a pozor na mlueko skryte v pecive atd plus coliprev, verim, ze velmi rychlo sa polepsi. Ak to nejde bez prikrmovania nutrilon colics s coliprevom by tiez mal fungovat

malinajahoda
11. aug 2019

@kwetinka12 moja dcérka mala koliky. Ale strašne. Veľké problémy jej robil Nutrilon. Skus zmeniť mlieko a všetkými 10 ti odporúčam Coliprev. Určite skus. Nám pomohol. A to som všetky kvapky skúsila co existujú.

zuzu1304
12. aug 2019

@fridi96 aj mojej malej vigantol robil zle. Presli sme na D vitamin od jamiensonu.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kwetinka12
autor
12. aug 2019

@veronika4495 a mozem sa spytat ze ci vam robili nejake vysetrenie na intoleranciu alebo gastro. Neviem ci to nechat tak alebo sa domahat u dr aj tychto vysetreni

luciagrochalova
12. aug 2019

@kwetinka12 To iste som mala s teraz uz 4mesacnou. Nepomahal ani espumisan, sab simplex, coliprev, ani pupik, ani rekt.rurka... Bola som zufala. Nakoniec som sa v jednom clanku citala o "bezplienkovej metode" a tam pisali ze to pomaha pri kolikach kedze sa lahsie babatko vyprazdni. Mala asi nieco cez mesiac, dala som ju nad umyvadlo v polohe klbko ako odporucali a hned na prvy krat sa mi vykakala a vyprdkala. Funguje to na principe tom, ze dieta ma volny konecnik, polohu prirodzenu pre crievka. Aj dospelemu je tazko kadit po leziacky 🙃. Teraz ma 4mesiace a fungujeme takto s kakanim stale uz mi dava sama vediet ze potrebuje. Samozrejme cikame do plienocky normalne lebo na uplnu bezplienkovu metodu nemam cas.... Prikladam ilustracne foto stiahnute z netu 😉 Ja ju drzim trocha vyssie pod zadockom koli tomu aby sa jej moc neodkrvili mozicky.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozkosnica1
12. aug 2019

Mojmu syncekovi pomohla aj mast Pupik

vmatuscinova
13. aug 2019

@kwetinka12 tak ako sa dari, nejaky pokrok?

kwetinka12
autor
13. aug 2019

@vmatuscinova zatial nie. Skusila som coliprev-z toho zacal zvracat opakovane za sebou, probiotika som od vcera skusila dat Biopron namiesto biogaje, ja nejem mliecne vyrobky (len treti den). Pri najblizsej poradni chcem dr presvedcit,nech mu zoberie krv aby sa vylucilo aspon nieco,co sa odbermi da

luciagrochalova
13. aug 2019

@kwetinka12 skusila si to klbko? Za pokud nic nedas....

vmatuscinova
13. aug 2019

@kwetinka12 biopron znie ako dobra volba, aj um ste menili? V akej miere je prikrmovany? Lebo to zvracanie skor byva reakcia na bkm, z coliprevu som sa nestretla. Nedali ste mu tie kvtpky do flase obyc nutrilonu? Inak neviete si odsavat a cievkovat, aby ste riesili problem len cez Vase mliecko, ze by nemusel byt prikrmovany? Dieta musi byt ale naozaj dosledna aj bez bezlaktozovych vyrobkov ci skryteho mlieka v hotovych vyrobkoch. Inak to nema zial zmysel.. nie je to jednoduche no drzim palce, verim, ze najdete recept aby bolo lepsie. A inak to klbko ozaj znie ako dobra poloha, urcite stoji za vyskusanie;)

kwetinka12
autor
13. aug 2019

@vmatuscinova prikrmovany je podla mna minimalne- kazde 2-3 dni cca 40 ml, zatial som nepostrehla ze by bol rozdiel po tom co vypije nutrilon alebo moje mlieko. UM som menila z Kendamil na nutrilon hypoalergenny,ten mal este v porodnici a toleroval ho. Po coliprev zacal viac prdiet na druhej strane zvracal ten den o dost viac a lahsie ako bezne. Ved preto by som chcela odber krvi, ak by tam nahodou nieco vyslo, aby som vedela na co sa zamerat co sa tyka mojej diety, takto budem stracat cas metodou pokus-omyl, aspon si myslim. A dakujem

vmatuscinova
13. aug 2019

@kwetinka12 rozumiem, niekedy aj kombinacia um a mm robi sarapatu. Necham este 1 vec na zvazenie, ja som to zial urobila az v 3m. 3 dni som ho dala len na um a coliprev, moje mlieko som si odsavala, aby som onho neprila. Syn mal v tom case hipp ha a tirz bol v malj miere prikrmovany. Uz na druhy den som videla rozdiel, o noci nehovorim, spokojny a neplaclivy. Pre mna maly zazrak, zial s mojim mliekom coliprev nefungoval. Az casom sme dosli na to, ze reagoval na laktozu, lepok aj soju, cize vlastne cokolvek co som zjedla bolo zle. Na hipp ha a colipreve fungoval do 6m, bol spokojny, pekne priberal. Prveho syna som kojila do 1 a pol r takze som mala dost velky vnutorny boj, ze bude druhy syn na umelom, no on mal aj pruh v slabinach a nesmel plakat, cakal na operaciu, tak jeho spokojnost mi bola prednejsia. Mozno skuste aj to, ci svojmu dietatku nepomozete z kratsej cesty a potom sa treba s pediatrom.poradit co dalej

kwetinka12
autor
13. aug 2019

@vmatuscinova presne nad tymto som rozmyslala aj ja, ze by som ho skusila dat len na nutrilon hypoalergenny, aby som vedela ci je pricina v zlozeni mlieka alebo je to v niecom inom. Vo stvrtok ma mesiac tak skusim este baby calm (nedavam tomu velke nadeje) a ked nic, vyskusam asi tuto moznost odsavania+ um. Dakujem za radu

vmatuscinova
13. aug 2019

@kwetinka12 to znie rozumne, zial, je rozdiel, ci ma dietatko len prdiky alebo nedokaze mliecko stravit. Tie ha mlieka funguju u malych babatiek dobre prave kvoli zlozeniu a nastiepenym bielkovinam, niektorym babatkam stacia a nepotrebuju ine specilne mliecka. Urcite je lepsie teraz mu prisposobit mliecko tak, aby ho vedelo stravit, ako mu zahlcovat brusko niecim, s cim si nevie poradit a co mu stenu criev moze este viac rozdrazdit ci poskodit. Dajte potom vediet ako sa dari, vsetko dobre

ivka1223
26. mar 2024

Dobrý deň, @kwetinka12 prišli ste prosím na to čo bolo problémom? Máme rovnaké prejavy u nášho bábätka. Ďakujem 🙂

kwetinka12
autor
1. apr 2024

@ivka1223 abkm. Sama som si zohnala neocate, objednala sa na gastro a do 3r neprijmal vobec mlieko. Vsetci ma odbijali ze vsak deti koliky mavaju, mrzi ma, ze som to neriesila skor, nevedela som. Teraz uz mlieko pit moze.