Chlapec (2roky 8mesiacov) prestal piť akúkoľvek vodu

nanajanka2311
9. jún 2019

Mamičky, poraďte mi už som zúfalá, moje dieťa po odložení fľašky s cumľom sa zaťalo a prestalo piť vodu. Mile iba mlieko s pohárika. Je uz vonku veľmi teplo a mlieko sa uz von brať nedá. Fľašku naspäť už nechce, zo ziadbej cucakovej fľašky a s pohára sa nenapije vody, uz som zúfalá. Trvá to už skoro 4mesiace. Nie mi niekto poradiť? Ďakujem

ceresnovci
9. jún 2019

2r 8 mesacny pil z flase?? uf.. drzim palce...

selecka1991
9. jún 2019

@nanajanka2311 Dobrý deň sú tak fľaše so slamkou za vyskúšanie nič nedáte. Alebo ho zoberte do obchodu aby si vybral sám fľaštičku z ktorej bude piť. Možno pomôže 🙂

nanajanka2311
autor
9. jún 2019

@selecka1991 skusali sme aj obchod pokupili sme x flasiek a poharikov žiadny uspech.😞

nanajanka2311
autor
9. jún 2019

@ceresnovci áno pil s fľaše, bohužiaľ nie každé dieťa je dokonalé, máme kopec aj iných problémov len tento ma hnevá najviac. Doktorka ani nikto nám nevie poradiť, preto som skusila tu.

dzulli1980
9. jún 2019

No a čo, že pije z fľaše? ... naša má 3 roky a ráno a večer pije kakao z fľašky ... skús kúpiť fľašku so slamkou, u nás boli desiatky pohárov, fľašiek, zbytočne vyhodené peniaze - chytila sa na fľašku so slamkou ... ak ani tak nie, lyžičkou, so striekačky ... už je teplo, piť musí.
@ceresnovci
@nanajanka2311

patka06
9. jún 2019

skúste vodu trocha ochutiť, napr. teraz je bazový sirup, prípadne iná ovocná šťava. Ovocný čaj by tiež stál za pokus....podávať z pohárika. Možno mu to zachutí viac ako čistá voda

nanajanka2311
autor
9. jún 2019

@patka06 skúšame aj sirup domaci on ani neprilozi k ustam keď vidí že to nieje mlieko😞

nanajanka2311
autor
9. jún 2019

@dzulli1980 mame aj fľašku so slamkou iba sa s nou hrá, otvara a zatvára ani neprilozi k ustam.

amelia000
9. jún 2019

@nanajanka2311 skus nejaku neprisvitnu flasu kde mu budes davat mlieko par dni a potom tam daj vodu. Alebo krabicka od mlieka a daj mu tam vodu. Pripadne ak to nezaberie tak uz iba pasivna agresia :D poloz pred dieta flasu z vodou a dokial nezacne pit zakaz mu vsetko. Nech sedi a pozera na tu vodu toto u mna zaberalo naviac. Hoc obcas to trvalo aj par hodin.Este ked tak psychologicky postup. Zober oblubene hracky a urob divadlo ake je mlieko ze len pre male deticky ale oni su uz velky a budu pit najuzasnejsiu vodu na svete 🙂

slavka173
9. jún 2019

Moja dcera pila z fľaše ako päťročná. Ja som bola rada, lebo takto vypila rano aj vecer mlieko, ktore ja nepijem cely zivot. Teraz je dospela a vyštudovala s červeným diplomom UK v BA 😂

jenny333
9. jún 2019

@nanajanka2311 zaliat mlieko vodou. Dzus s vodou, skusat tie flase co ste pokupili.

lindusss2016
9. jún 2019

No tak ja by som robila vsetky jedla co najvodnatejsie a zakazala by som asi mlieko uplne, len nesmies ustupit. Nakup melon, uhorku, vela sviezeho ovocia, rob polievky a skuste to nejak prelomit, toto ozaj nie je v poriadku. A kolko toho mlieka denne vypije? Ja mam trojrocnu a mam vycitky, ked jej davam pit deci mlieka kazdy den, takze sa snazim vzdy zahovorit, ked mlieko spomenie, aby som jej ho nemusela dat

slavka173
9. jún 2019

Pitie mlieka v detskom veku je dôležité ako prevencia osteoporózy.

nanajanka2311
autor
9. jún 2019

@lindusss2016 keď mu sropnem mlieko uplne zatne sa ešte viac a nebude piť nič. On ani ovocie nechce max. Kus jablka, polievky prestal jesť vodnate, celkovo mi málo je keďže mlieko ho zasyti. Vypije teraz keď je teplo niekedy skoro aj liter aj pol mlieka, záleží ako behá akolko sme vonku.

nanajanka2311
autor
9. jún 2019

@slavka173 ja mu ho zakazovať ani nechcem, len chcem aby vonku alebo niekde keď ideme mimo domu aby pil vodu. Takto nemozme chodiť ani k vode ani nikde keď je teplo.😞

jankaovecka
9. jún 2019

Mna napadlo, nech pije z flasky, ved nebude vecne z tej flasky🙂
Ale pekne, pomaly a postupne! to mlieko zrieduj s vodou. Najprv ulpne malo, neskor coraz viac vody pridavat a nakoniec len hola voda zafarbena mliekom. Sama uvidis kolko treba zriedit aby pil. To urcite pomoze.
Nasim som takto zriedovaka aj mlieko aj sladke vody, ked uz sa nedalo inak, len aby nieco pili.
A vyskusaj krabicove vymenit za mlieko co najkvalitnejsie, naj bio. Bezne dostanes kupit.
Drzim palce, vydrz, to prejde;)

slavka173
9. jún 2019

@nanajanka2311 chapem. Ťažko radiť, ale asi by som na to isla radikálne, je uz dost velky na to, aby to pochopil. Treba mu vysvetlit, ze mlieko musi byt v chladničke q vonku sa pokazí a bude ho boliet bruško.

christie11
9. jún 2019

Moja ma dva a pol a z nicoho nic prestala pit vodu z pohara.raz sa poriadne oliala a zatala sa,ze chce iba flasu.nepomahalo nic.ani po dobrom,ani po zlom,kopec poharov som vyskusala,s oblubenymi postavickami.nakoniec pomohla asi kombinacia dvoch veci.1. Neriesit to pred nou.potrebovala som vrla sebazaprenia,nervy mi sli prasknut,ale proste som jej to prestala pripominat.2. Velmi rada sa hra s vodou.hrala sa so svojim detskym riadom,prelievala vodu z poharikov do hrncov a tak.a v zapale hry raz zacala jednoducho z tych mini poharikov pit vodu.
Drzim palce,viem,ze v tychto horucavach je pitny rezim dolezity a dokaze poriadne potrapit

janulik2008
9. jún 2019

Ja to tu zabijem ... mala neter ma o mesiac 4 pije vecer a rano z flase a co? ... zuby ma ok 😁

maciatkolulu
9. jún 2019

@ceresnovci môj 5ricny si v pohode večer a v noci potiahne z fľaše a? 😂 Prostredna pila do 9-10rokov doma a je to normálna dospelá slečna so zdravimi zubami

katrin21
9. jún 2019

@nanajanka2311 nedat mlieko..natvrdo.. pozor na to,lebo mlieko nie je napoj a nepocita sa do pitneho rezimu!! Je to jedlo..
Nedat a neustupit..2,8r uz dobre vie, co robi...tomu ver...cvici s tebou a ty ustupujes.

katrin21
9. jún 2019

A baby, nerieste flasku.😂aj tak to nesuvisi s tym..
Ja som pila vecer mlieko z flase do 6r😂😂😂, do predskolskej, proste som to milovala a tu som... ved to nepotrvs do svadby
Radsej do 6r flasa,ako do 6r prsnik😂/ minule som taky pripad kdesi fakt videla🙈🙈🙈/

lindusss2016
9. jún 2019

@slavka173 ale prosim ta, staci zaradir do stravy mak ci kapustu, vapnika obsahuju omnoho viac nez mlieko a je to ovela lepsie, nez zatazovat travenie laktozou 🙄

lindusss2016
9. jún 2019

Len tu nie flasa je problem, ale jej obsah 🤔

lindusss2016
9. jún 2019

@nanajanka2311 no ja ti teda nechcem davat rozumy, ved ty musis vediet, co je pre tvoje dieta najlepsie, ale pit denne 1,5 l mlieka a okrem toho neprijimat ziadnu tekutinu... to je ozaj velmi velmi zly navyk. Tske mnozstvo mlieka je extrem aj na dospeleho, nieto take male telo. Kravske mlieko obsahuje vela bielkovin, pozor na oblicky, je to ozaj nebezpecne. Ja na tvojom mieste by som to utala okamzite, je dost velky, urcite pochopi, ked mu vysvwtlis, ze mlieko len napr.na uspavanie alebo akp vam najviac vyhovuje, 2 deci a dost, okrem toho vodu (ja nie som za sladene napoje, ale vo vasom pripade by bolo asi vsetko lepsie ako toto, takze kludne spravit citronadu, domaci sirup, caj s medom, hocico).

tiumen
9. jún 2019

@nanajanka2311 môj pil denno denne len z kojeneckej fľaše skoro 5rokov, žiadne iba ráno a večer :D v škôlke mal Equa fľašu v pohode ale ako prišiel domov musel mať svoju savičkovú MAM fľašu 🙈

fkata
9. jún 2019

V prvom rade musíš chcieť Ty.
Jednoducho dám do fľaše niečo iné, ako mlieko, ponúknem mu a ak nechce, zoberiem. Po čase skúsim znova, ale doma. Takisto záleží, čo piješ Ty, môžete piť vodu spolu. Pokiaľ bude prijímať dostatok tekutín v inej forme, nie je problém. Hoci aj ovocné šťavy, mlieko sa do pitného režimu ani nepočíta.
Tu musíš začať Ty.

larisalarisa
10. jún 2019

Sú aj také krabickove mliečka v DM . Tie by mohli vydržať aj v teple, teda pár hodín. Ja osobne by som ho nenutila piť vodu ak nechce. Možno sa to zmení z minúty na minútu. A piť vodu bude. Viem si predstaviť vaše zúfalstvo, my máme tiež kopec starosti , niekedy ani nvm , ktorú riešiť ako prvú.

lindusss2016
10. jún 2019

@larisalarisa
Lenze to dieta neprijima ziadne tekutiny, ved si moze nahnat dost vazne poskodenie obliciek

larisalarisa
10. jún 2019

@lindusss2016 zelenina a ovocie ma v sebe 70 %vody. Takže ak papa niečo takéto, tak to tu vodu možno nahradí.