Čo môžu byť neustupujúce červené vyrážky?

angi07
4. feb 2020

Ahoj moja mala ma cervene vyrazky tak 2 dni a mne sa zda ze sa to rozsiruje.pediatricka na kazala holtov krem a ked sa nezlepsi na kozne...ma lica cele cervene s tymi drobnymi vyrazkami....mate skusenost ? dakujem

angi07
autor
4. feb 2020
zuzkalujza
4. feb 2020

mojej malej takto začal atop. Išla by som ku kožnej. Nechcem strašiť, ale riešila by som to s odborníkom.

katusska84
4. feb 2020

@angi07 dobrý deň,ťažko podĺa fotky hodnotiť, syn mal ale podobný problém, brala som to ako tzv."novorod.akné". Môže sa objaviť hneď po narodení ale aj 2 či 3týždne neskôr. Mne sa osvdčilo tváričku umývať v prevarenej vode a niekoĺko krát denne pretrieť čiernym čajom(namočila som vat.tampónik do uvareného vychadnutého čier.čaju), raz denne na suchšie miesta som dávala detský krém weledu, v úvode sa to tiež mierne zhoršilo, ale do 2týždňov už mal čistú tváričku.

angi07
autor
4. feb 2020

@zuzkalujza
@katusska84 dakujem za odpoved....mala ma mesiac akurat ....tak dufam ze to nebude nic vazne zas na druhej strane ten holtov krem je na ekzem 🤔

heidy222
4. feb 2020

@angi07 moj 6 tyzdnovy ma podobne, zistila som ze ho drazdi velurovy povrch vankusa na dojcenie a grcky/ mlieko mu to zhorsuju, Tak som to Len umyvala a natierala linolla Fett kremom. Ale moze to byt aj atopicky ekzem ako tu uz bolo povedane, z fotiek tazko povedat

monro
4. feb 2020

moja dcerka toto iste mala priblizne vo veku vasej. lekarka mi predpisala krem s kyselinou mliecnou a velmi rychlo to zmizlo. drzim palce.

zuzkalujza
4. feb 2020

@angi07 skús modrú indulónu, nám robila veľmi dobre a aj kožná povedala, že na začiatok ju určite treba skúsiť. Veľmi dobre premastí kožu a nie je plná chémií. Možno skús vymeniť na pár dní a uvidíš. A tak ako píše katusska84, skús umývať čistou vodou, prípadne tým čajíkom. A tiež neviem ako perieš, ale nepoužívaj aviváž a daj 2 x pláchať prádlo. Uvidíš či nastane zmena nejaká.

nika898
4. feb 2020

@angi07 vidím že je dojcena atopicky ekzém by to nemal byt. Aspoň mne bolo tak povedané že dieťa je chránené mliekom. Ak však máte v rodine išla by som za koznou. Holtov krém nie je len na ekzém. Staršieho synčeka som ho ním natierala a atopycky ekzém nemá a ani nikdy nemal. Mladšiemu sa vyhodil keď som prestala dojčiť keď mal rok aj 4 mesiace. Najprv sme riešili krémami voľne dostupnými zaberali najlepšie biofarmára. Pred nedávnom sme zistili že je alergicky na psov a ekzém sa mu tak zhoršil že už kozna musela dať hormonálnu masť žiaľ. Skúste ten holtov krém pripadne u nás pomáhal aj sudokrem.

angi07
autor
4. feb 2020

@nika898 v rodine mame psoriazu .( moja mama) ekzem nie... repik mam doma tak som spravila odvar skusim s tym .psa mame v byte dufam ze to nebude alergia ale ako som s tym kremom dnes natrela tak tvaricka sa jej vycistila skoro uplne. teraz ked spinka vobec to nema cervene...tak neviem

angi07
autor
4. feb 2020

@zuzkalujza avivaz nepouzivam skusim cajik uvidim ...

zuzkalujza
4. feb 2020

@nika898 ja som kojila malú a aj tak ho dostala.

nika898
4. feb 2020

@zuzkalujza netvrdím že nemôže mat atopicky ekzém počas kojenia ale mne bolo povedané keď som sa pýtala že prečo sa objavil až tak neskoro bolo že mal z mlieka protilátky.

dextella14
4. feb 2020

@angi07 ako stare je dieta? Vyzera to ako baby acne

Dr derm

dextella14
4. feb 2020

Uz som videla, ze mesiac

Bude to baby acne. Tato diagnoza zmizne zo dna na den sama bez liecby. Pre pokoj v dusi mozte robit obklady z cierneho caju. Holtov krem by som nedavala

blumie
4. feb 2020

Tak ako baby vyssie, u mojej tiez podobne v 2mesiacoch trvalo mesiac sa zbavit. Bolo to novorodenecke akne, ale to nemusi byt vas pripad, lebo clovek nikdy nevie. Davala som kyselinu mliecnu. Zasla by som sa ukazat s babatkom ku koznej, za to nic nedas a najlepsie poradi ako experimentovat. My sme teda skusali milion masticiek (lebo kazdy poradil nieco ine, paradoxne veci od pediatricky vobec nefungovali) a po kombinacii od koznej ma pokozku ako deti z magazinu a to som bola v strese, ci to tiez nie je atopicky, lebo neskor mala flaky aj po hrudniku. Drzim palce.

angi07
autor
4. feb 2020

@dextella14 teraz ma mesiac

dextella14
4. feb 2020

@angi07 ako prislo tak odide. Pokial je dieta kludne a pekne pribera, prospieva nerieste

angi07
autor
4. feb 2020

@dextella14 dakujem za radu

dextella14
4. feb 2020

@angi07 ak dojcite vylucte z potravy alergeny, a dietatku davajte len blede farby- oblecko z bavlny aby ste este viac neiritovali kozu

angi07
autor
5. feb 2020

dnes som uvarila repik a tak isto pomaha ako ten krem... pekne zmizlo zacervenanie 🙏🙏🙏takze pokracujem s repikom

napraforgo
24. máj 2021

@angi07 Dobry vecer prajem. Môžem sa opytat, ako ste dopadli? Čo Vám pomohlo? Veľmi pekne dakujem ☺️

angi07
autor
25. máj 2021

@napraforgo holtov krem. A cas....😌preslo to potom mala coraz menej.ked to bolo velmi skarede tak som natrela natenko kremom