Dá bábätko najavo, že je mu zima?

14. jan 2022

Ahojte, dá vedieť malé bábätko že je mu zima? Alebo sa mám riadiť len zatylkom? Čo by ste obliekli dieťatku pri 21 stupňoch? Ja dávam len body s dlhým rukávom, ponozky, tepláky a rukavicky, tenkú čiapku a dávam buď do zavinovačky takej voľnejšej alebo prikrývam dekou.. mne sa to zdá malo, ale zatylok ma teplý a je spokojná ..

anjelicek26
14. jan 2022

Malo to nie je a keby je zima, tak bude kychat.

iwka1984
14. jan 2022

Myslím že dobre obliekaš 😊 ja som tiež obliekala podobne 😉

natalala
14. jan 2022

Vidis mne sa to zda zas vela 🤷🏼‍♀️ Ked je 21st a ste vnutri dieta naozaj nepotrebuje ciapku a rukavicky aj ked je male babatko. Tenku ciapocku som davala mozno na von ak fukalo. Skor by som sledovala, aby dieta nebolo zbytocne prehriate a ano kontroluje sa na zatylku. Babatka mozu mat studene ruky alebo nohy kvoli prekrveniu, ale neznamena to, ze ich treba viac naobliekat.

rubinka
14. jan 2022

Načo čiapku dovnútra?

pribinak
14. jan 2022

Vo vnútri netreba ani čiapku ani rukavičky

zuzka102
14. jan 2022

Vnútri pri 21 st. určite netreba čiapku ani rukavičky.

hennyinnsbruck
14. jan 2022

Moja mala gatuse body a max prikryta dekou(novembrova) tiez myslim ze ciapka a rukavice doma je az moc😁

autor
14. jan 2022

@natalala
@pribinak
@zuzka102
Rukavičky jej dávam kvôli tomu aby sa nepoškriabala 🙂 .. a čiapku som jej najskôr nedavala, ale každý z rodiny mi hovoril že malo obliekam.. tak ja už neviem, prvorodička 😅

pribinak
14. jan 2022

Ešte som nepočula, že by niekto niekedy mamičke povedal že bábätko je dosť oblečené
Starší ľudia sú proste vždy zamrznutí

autor
14. jan 2022

@pribinak len ja sa potom bojím, aby neprechladla alebo nedostala soplíky.. a ja keď som nevyspata som tiež zamrznutá a v 21 stupňoch si dám aj dlhy rukáv a na to mikinu a ešte sa aj dekou zakryjem, potom neviem ako malú obliecť ..

pribinak
14. jan 2022

Potom môže byt bábätko aj prehriate a to tiež nie je dobre

cubo2
14. jan 2022

ako prvorodicka si budes musiet zvyknut, ze kazdy jeden clovek z rodiny a kamosov sa ti bude snazit nieco "poradit" ako to mas robit a samozrejme kazdy inak.. toto uz k tomu patri 😀

marcellka32
14. jan 2022

Ak je bábo spokojné, tak je to ok, stačí odsledovať zátylok, aby sa nepotilo

sandyan
14. jan 2022

Aj do mna hucala vzdy stara mama, ze je maly slabo obleceny, dala mu na dnuka ciapocku, perinku a plus deku😂😂 samozrejme ho tak nebabusim ale to su starke

rk123
14. jan 2022

ja davam body s dlhym rukavom, leginy a ponozky a to je vsetko 😂 ked spinka cez den tak prikryjem dekou iba

sirka9
14. jan 2022

Tiež dávam len body s dlhým rukávom a tepláky, ponožky(alebo overal s dlhým rukavom), prikryjem dekou. Rukavice ani von nedávam, lebo ma ruky pichnute vo fusaku. Zatiaľ vyzerá, že jej to takto stačí. Tiež som prvorodicka 😁 a keby sa mam riadiť tým co sa hovorí, že dieťa jednu vrstvu viac ako mam ja, tak by sa uvarila, lebo ja som zmrzlina

patka06
14. jan 2022

Podľa mňa je to veľa, čiapka vo vnútri zbytočná, rukavičky ok ak sa škrabe, inak nie.
Ak má tepláčiky, prikryť dekou, len ak spinká, ak je v zavinovačke tak bez teplákov. Body dlhý rukáv je ok.
Ak má teplý zátylok nie je zima, riaď sa len týmto, nie napr. rukami alebo nohami. Ak by bola dieťatku zima, bude kýchať a prejaví nespokojnosť.
Je lepšie obliekať menej a budovať imunitu.

michaela789
14. jan 2022

Aj ja som za to, že je to príliš. Ja dávam len body, ponožky, tepláky, v noci deku na spanie a koniec (cez deň mi spí v šatke) . Ak má overal s dlhými nohami aj rukami tak tepláky ani nedávam.
Samozrejme, že obe babky obchádza smrť pri pohľade na moje uzimene dieťa 🤣 moja mama ho do kočíka zakrutila do toľkých vrstiev, že sa tam ledva zmestil 🤦‍♀️ ale to je rovnako zle ako keby bol oblečený málo.

ivanka12311
14. jan 2022

Ja som dávala pančušky, tepláky body z dlhým rukávom a aj bola veľmi zima tensiu mikinku alebo hrubšie tričko

lorin29
14. jan 2022

Ja som do 1 mesiaca dávala aj rukavicky aj ciapku.. Veľmi záleží aj od toho aká je hrubá zavinovacka a hlavne som to dávala po kupani... Keď som zmenila za hrubšiu zavinovacku tak jej bolo moc teplo a vyhádzala sa.. Pri 21 stupňoch bola naša studená preto som ju do nej dávala... Ale už po 1 mesiaci som jej nedávala ani rukavice ani ciapku a od mesiaca a pol bola aj bez zavinovacky 🙂🙂a spinkala na deke a bola zakryta tenkým paplonom

zuzanka.zuzu
14. jan 2022

"len"? 😲 čiapku úplne preč a rukavičky - strihaj nechty a nepoškriabe sa, strašný nezmysel toto "preventívne poškriabanie" 🙄 však to je viac škodlivé, než prospešné, dieťa si musí začať uvedomovať ruky, pohyb rúk, začne si ožužlávať pršteky...

slavussik1
15. jan 2022

Môj malý stikutal, ale to už mu bola riadna zima.

eeffka
15. jan 2022

Dcera je februarova a mavala body s dlhym rukavom a dole pancusky na nich ponozky. Koniec.

simona99687
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dancul87
15. jan 2022

ja mam januárové dieťa....tiež som nevedela ako obliecť, hlavne von keď sme išli...čo jej obliekaš to stačí, pokiaľ pekne spí a neni mrzuta... ja som bábätku dávala čiapočku len po kúpaní na chvíľku na hod. a keď som ju viacej obliekla, tak už bola vyhádzana a keď zas zima tak štikútka...

jackie_1992
15. jan 2022

Ja nášho, v dome, kde je 21 st. Tiež, body s dlhým rukávom, tepláky a ponožky. Kycha permanentne, ale kvôli baktérií čo sa mu furt vracia a má zelené sople 😀 mne tiež všetci pindali, že čiapočku, svetrík, debiliny. Odkedy mám krpca, je zo mňa cholericka 😀😀 kedysi to tak bolo, že bábätko bolo asi naobliekane, neviem... Ale aj v pôrodnici, v októbri, kde nešlo kúrenie dávali len plienku, tričko a zavinovačku. Ani čiapočku nedávali 😀😀😀 doma mi to nechceli veriť. Bábätká majú tzv. Hnedý tuk, ktorý im reguluje teplotu a len tak sa nenachladia.

janette2021
16. jan 2022

Takisto som obliekala aj ja, v dome okolo 21 - 22 stupnov. Áno, aj ciapocku tenkú, pri novorodencovi a potom asi do 2-3 mesiacov. Keď sa malá trosku zagulatila a vedela držať lepšie telesnú teplotu, ciapocku som odložila 🙂