Dieťa vo vlastnej izbe

emma2510
1. jan 2013

Uz tu asi taka diskusia aj mozno je ale chcem sa opytat ako ste to zvladli dat svoje dieta do vlastnej izby. Nasa mala ma sice len 10 tyzdnov ale uz prespi celu noc sama teda viac menej a ma svoju izbicku prichystanu hned vedla nas. Manzel by ju aj dal vedla ale ja ju tam nedokazem dat, mne idu stale slzy do oci akoby som ju mala niekam daleko dat. Neviem ako pojde do jasliciek ked ju neviem dat do vedlajsej izby. A zase nechcem aby bola u nas do 3 ci 4 rokov to sa mi nezda moc spravne

soldi
1. jan 2013

@emma2510 super. a nemusis to teraz riesit. v pol roku bude uplne ina situacia, pri detickach sa to rychlo menii 🙂
a to je normalne, ze ju chces mat pri sebe, vsak je malicka 🙂

ja som to robila tak, ze v noci spaval maly s nami, ale na denny spanok som ho davala aspon obcas do jeho izbicky, aby si tam postupne zvykal 🙂

emma2510
autor
1. jan 2013

@soldi no len ja s nou nemozem vecer spat ona musi byt vo svojej postielke ja by som ju zalahla alebo mala dost kope tak by som sa zobudzala asi kazde rano s modrinami 🙂

matozazzo
1. jan 2013

Ak sa na to necitis, nechaj ju pri sebe, tvoj vnutorny pocit ti vravi, co je spravne... Myslim tym, vedla do izby. Co sa tyka spania v posteli, aj ja som obcas dcerky vzala k sebe, ale len obcas, spia kazda v svojej posteli (mala v postielke). moj nazor - ak kojis, nosis malu po rukach, mas s nou kontaktu dost, davas jej lasky dost. A postel? Pre mna aj manzela je to nase "miestecko", ktore patri len nam. Je krasne pritulit si malicku k sebe, ale ak spinka, ja sa chcem pritulit k manzelovi a to s babatkom v posteli nejde. A tiez ide o neruseny spanok, nielen vas - dospelych, ale aj dietatka...

zuzanockamt
1. jan 2013

@emma2510 10-tyzdnove dieta by som do samostatnej izby urcite nedala ... urob, ako myslis, take male dieta patri k matke ... moj syn ma 2 roky a teda nedala by som ho na noc mimo seba ... vec nazoru ... ono sa to casom niekde odzrkadli

lencika
1. jan 2013

ani ja by som nedala dieta od seba, moja dcerka ma 22 mesiacov a stale je s nami a to doslova, v nasej posteli, postielku mozem predat, to tiez nie je dobre, ale neviem ani ako sa to stalo a zrazu dieta stale spi sa nami

soldi
2. jan 2013

@emma2510 moj maly tiez vzdy spaval vo vlastnej postielke, myslela som s vami v izbe, nie s vami v posteli 😉

mimi21mimi
2. jan 2013

Nasa mala vzdy spala v postielke a od pol roka je sama v izbe. Ked ju chcem vziat k sebe (ked nemoze spat a pod.) chvilu sa tesi a potom mi povie, nech ju dam radsej do jej izbicky do postielky.

valentyne
2. jan 2013

@emma2510
ahoj. Prepac ale riesit ani nie v 3mes.dietata,ze bude s tebou v izbe do 4 rrokov,sa mi zda kus mimo... A neboj,coskoro prestane spat celu noc - zuby, cokolvek... a ocenis,ze nemusis utekat do inej izby... Vidim to teraz. Mala ma 3roky,ale ked je problem,spi na noc-dve u nas, a potom id zas do izbicky. Pre klud a spanok vsetkych je to najlepsie.
Neboj,nauci sa spat sama,ale riesit to teraz sa mi zda velmi skoro. Este si uzivajte pritomnost,je prilis malicka...

ducci
25. feb 2013

no my sme malu dali do vlastnej izby v 13 mesiacoch a spi od vtedy ovela lepsie... budila sa mi aj 8x v noci a od vtedy je to naozaj lepsie.. ano ked idu zuby je to horsie, vtedy ju neviem v noci ani uspat, tak ju rovno suplnem k nam do postele a manzela poslem prec, aby sa vyspal aspon on...ale to sa stalo tak 5x mozno.. ale inak vo svojej postielke spi uplne krasne a to mame uz 2 roky 🙂

kamispublic
26. feb 2013

@emma2510 neviem preco by uz 10tyzdnove babatko malo spat separe. Nas ma 4 mesiace a vlastnu izbu nema este ani zariadenu. Neviem si ani predstavit ze by uz nebol s nami. Ved to je super pocit, otvorit oci a vidiet hned to male ako sa na vas usmieva. Tym ze ho prelozite iba statite. Urcite ma babatko na to este cas.