Dvojročná dcéra neprespí celú noc

katherine24
14. okt 2020

Baby dajte prosim nejaku radu lebo ma uz porazi asi....moja dcera dvojrocna neprespi celu noc...kazdu noc sa okolo 1 rano zobudi a musim jej spravit mlieko aby zaspala ...a kazdu druhu noc sa zobudi 2x z coho 1x je hore aj 3hodiny...ja uz neviem co robit ...ma to tak od narodenia....mozno dokop 15x za ten cas presoala celu noc...cez den je hore od 7 na obed chodi spavat. Okolo 12 spi 2 hodinky a vecer ide o 8. Spat ...skusala som hpcico aj nechat vecer dlhsie hore ale vysledok ten isty...🙄 Kedy sa to upravi...nepoznam nikoho v okoli komu sa deti takto budia a nechapem ...🙄dakujem

alikal
14. okt 2020

my to iste, dcerka od narodenia byvala aj 15x hore za noc. u nas pomohlo ked mala rok a stvrt dat ju do svojej postielky, kusok od nas v spalni, vziat dudlik a nocne pitie (nasa nemala mlieko ale vodu pytala v noci). mala tam plysakov, naucili sme ju zaspavat tam v podstate samu, ze som iba bola pri nej ale nedrzala ju, nic. dva tyzdne revu, ale vyrazne sa to zlepsilo. dalej sme dodrziavali zasady ze vodu dostane raz za noc iba cucnut - dvojrocne dieta naozaj vydrzi v noci ani nepit ani nejest, ani by nemalo. preberie ho to, nastartuje mu to travenie. ked sa zobudi, ziadne vytahovanie z postielky ze pod sa teda pohrat, proste sme ju tam uspavali aj hodinu v noci zas kym nezaspala. stale opakovat v noci sa spinka, nam pomohlo jej povedat ze aj havinkovia spinkaju, aj koniky vonku a tak. je to dlhsi proces ale teraz sa zobudi max 2x ale to kvoli ekzemu ma ho zly tak ju svrbia ruky, inak prespi pekne celu noc. jaj a pomohlo ju naobed zobudit, normalne po hodine maximalne. niekedy ju necham prespat len pol hodku. je v pohode, neplace a v noci spi milionkrat lepsie. akonahle sa stane ze kvoli vyletu alebo tak spi dve hodiny cez den, v noci je to katastrofa, lebo je proste prespata. svagrina uplne dvojrocnej zrusila denny spanok, zistili ze im vydrzi hore a v noci spi 12-13 hodin v kuse potom. nasa tak 9-10

krisbar
14. okt 2020

Nemate teplo v izbe?.

zuzuliennka1
14. okt 2020

2h poobed. spanku su pre 2r dieta vela... Je “prespata”, hoci aj zaspi o 20:00, poobednym 2h spankom naberie energiu... syn ma takmer 3r a zhruba ked mal dva, som poobed. spanok skratila tiez z cca 2h (je uzasny spac od narodenia) na hodinu, potom aj radikalne ze na pol hodiny ale to sme zistili, ze nema zmysel, lebo sme ho dlhoo budili a v konecnom dosledku spal aj tak hodinu, a tak sme pri tej hodine aj ostali... samozrejme zavisi, kedy zaspi, vacsinou je to cca okolo 14:00, takze max. do 15:00, ak je to neskor, tak 45min maximalne....
skratila by som ten dvojhodinovy spanok urcite, bude to lepsie

jullietka
14. okt 2020

@katherine24 no moja ma tiez 2 roky a neprespi celu noc....place dost zo sna prehadzuje sa. A cez den nespi uz asi 3 mesiace. Mala rozne obdobia...treba vydrzat a poobesny spanok urcite skratit

katherine24
autor
14. okt 2020

@zuzuliennka1 aj to sme skusali ju zobudit ani to nepomaha napr vcera spala od 12 do 13:05 sama sa zobudila..a vecer isla spat o 8 a o pol 1 hore to len mrnkala a potom zaspala a o pol 4 rano vyspata zas do 6 hore pot este zaspala do 8 naozaj sme skusali uz vsetko 🙄

srnkaknm1
14. okt 2020

@katherine24 môjho to bavilo do 3 rokov nepomôže nič len vydržať. Môj aj dva krát za noc pil mlieko potom jeden krát, potom keď už nemal mlieko tak chodil na wcko dva krát za noc ale už ma 4 a vie konečne prespať noc. Ú nás všetko chce čas.

katherine24
autor
14. okt 2020

@jullietka tak zas ja sa odrazam od toho ze dieta cez den by asi malo spat kedze aj v skolke budu spavat chcela by som aby aspon tu hodku spavala na obed ...len ja uz neviem co mam skusit vsetci okolo co maju rovnako stare deti sa chvalia ako im deti prespia celu noc a nebudia sa a aj cez den spia pekne a mam pocit ze niekde ja robim chybu🙄

katherine24
autor
14. okt 2020

@srnkaknm1 no dufam ze aj ja sa raz dockam 🤗my to s nasou mame tazsie odmalinka...ked bola mala koliky do 5 mesiaca to bola hroza potom zubky a teraz ked uz nic tak uz asi len tak preventivne nespava😁

srnkaknm1
14. okt 2020

@katherine24 to majú všetky deti môj nepotreboval spat a ani nepotrebuje doteraz od nejakých 2,5 vydržal v pohode celý deň behať ísť spať o desiatej v noci vymýšľať a ráno o šiestej siedmej už bol hore. S tým nič neurobíš oni to majú zakódované. A čokoľvek budeš chcieť zmeniť bude dlho trvať kým si na to zvyknete a už ju to potom prejde aj same

jullietka
14. okt 2020

@katherine24 tak ako aj ja si myslim zeby este malo spat cez den,ale jednoducho moja spat nechce a mozem sa aj pokrajat...mala obdobie ze spala na obed aj 3-4 hodiny a vecer o 9 uz spala zas...a potom spavala uz len hodinu na obed a potom vecer zaspavala o 11-12 tej...a teraz ju mozem uspavat aj 2 hodiny a nezaspi,mozem ja chciet 😁😁niektore deti su proste take. V skolke je iny rezim,tam sa viac unavi ako doma,ale ked nebude chciet spat v skolke tak ani ucitelky ju nedonutia aby spala 🙂 ja som nikdy nespala v skolke,ucitelky to rychlo pochopili a bud som si citala knizky alebo bokom sa hrala sama a vsetci boli spokojny 🙂 vela deti ma zly spanok este veeeelmi dlho aj do 6-7-8 rokov. Moja zaspi vecer o 8 a vstavame o pol8 a staci jej to. Cez den si lahneme a oddychujeme pri rozpravkach ale nespi nic cez den ani keby neviem co som urobila. A ostatne deti neries absolutne,to je najhorsie co moze byt,,to sa ti iba zda ze vsetky ostatne su super Len to tvoje neni 😁😁oni maju ine problemy len o tom nehovoria. Prisposob sa svojmu dietatu a hotovo ine neries

zuzikak
14. okt 2020

je to tazke a rozumiem, ze uz po 2 rokoch by si uvitala pokojny spanok celu noc. Ale 2 roky na budenie sa v noci to zas nie je az taka strasna tragedia. Ked jej date hodinovy spanok cez den a date ju normalne spat, je bezne, ze deti sa takto budia. Na noc jej skus nedavat uz mlieko. Podla mojho nazoru 2 roky je na mlieko uz dost. Skus dat vody, hladna nie je. Mrnkat alebo plakat bude - treba opakovat, "je noc, v noci nepapame, v noci spinkame". Ano zobudi sa - treba ju ponechat v nocnom rezime. Bud sa ju snazit ulozit alebo si ju pritulit. Rozhodne s nou nerobit cinnosti ako pocas dna - cize sa hrat a pod. Ak nevie zaspat, skus pri nej len lezat. Ano bude hore ale neskor pochopi, ze je stale noc. Ma 2 rocky a je na svete kratko. Deti sa ucia od zaciatku uplne vsetko, co nam uz pride normalne. Neboj sa, co sa tyka skolky, to sa cele vyvinie uplne inak. Bude vstavat skor, uz len interakcia s tolkymi detmi a program v skolke ju unavia, ze bude spavat ovela viac. Aj tam si zdriemne a aj doma bude spavat lepsie. Kolektiv, rezim, vela novych veci ju unavia. U teba asi len trpezlivost a pevne nervy. Neboj sa, urcite nerobis nikde chybu. Mas len dietatko, co sa nocnemu spanku prisposobuje horsie. Syn od 2 rokov spaval celu noc uplne krasne. Dcera sa aj v 3 rokoch vedela budit (len aby sa napila, hladala ma, prekrutila sa na posteli a pod. - neboj, casom bude dobre a neporovnavaj svoje dieta s inymi..... 😉

ckatka
14. okt 2020

@katherine24 malý ma skoro 4 roky. Na obed spáva, v škôlke tu hodku...ale doma aj dve a pokiaľ zaspím pri nom tak potiahneme koľkokrát aj tri hodiny.
V noci sa zvykne zobudiť cikat a potom pripadne napiť. Ale to aj ja. A čo?
Sú to potreby.
Určite by som dieťaťu neznasilnovala spánok podľa toho ako ja to chcem...nie ešte ho budiť nasilu...dosť čo ho budim rano do škôlky.
Večer chodíme spať všetci spolu okolo 9, lebo prvý budík manželov je o 5.
Malý do roka a pol bol aj osemkrát v noci hore. A osemkrát pýtal mlieko a rucal kým ho nedostal. Každé dieťa je iné a robte ako vám vyhovuje.
Škôlku ma ešte ďaleko a tam sa prispôsobí ostatným deťom neboj sa.

katherine24
autor
14. okt 2020

@ckatka mne nevadi ze sa budi na mlieko alebo sa napit to je vsetko ok ale to ked sa jej nechce spat kazdu
Druhu noc 2 hodky hore uplne vysmiata čulá ako keby je den na to som sa pytala ci ma niekto skusenost alebo nejaku radu pripadne ...lebo uz niekedy som aj ja k.o. ja muza nemam zijeme s dcerkou u rodicov tak je to vsetko na mne iba a niekedy padam aj ja na hubu uz🙄

zuzuliennka1
14. okt 2020

@ckatka kebyze sa preberie na chvilku, napit vody a spat.. ale autorka pise, ze sa jej normalne preberie a hore je dve hodiny! to je privela... poobede proste zobudit, ten 2h spanok je proste evidente poobede pre nu “nadbytocny” a potom je cula v noci, ked ma spat

zuzuliennka1
14. okt 2020

@katherine24 aj tak skusat, nechat ju pospat hodinku a budit, skusat, budenie bude trvat dlhsie ale narusis jej spanok (ktory v tomto case pre nu uz nie je nevyhnutny) a nakoniec vstane.. ale nechat dve hodiny a v noci budes zas rozbita - to ti za to urcite nestoji

ivi1808
14. okt 2020

U nas tiez podobne, mala ma 2 roky a 2 mesiace a budi sa na mlieko raz ale vacsinou aj 2krat, sice ho vypije a spi ale nie a nie ju oducit od toho mlieka. Ked jej nedam a snazim sa jej to vysvetlit alebo ju nejak prehovorit spusti taky plac ze nakoniec jej to mlieko aj tak dam 🤦

zuzuliennka1
14. okt 2020

@ivi1808 za mna - tak jej ho daj, skus postupne riedit... a ono to prejde, syn bude mat 3r v zime, skusala som pomaly od minuleho roka aj cistu vodu - rev jak svet, ani za nic vodu,.. potom som zacala mlieko riedit - o odmerku menej vzdy,... a teraz zhruba od 2,5roka (2 a trištvrte) sa z ničoho nic budit prestal..

taga
14. okt 2020

Podla mna to nema nic s poobednym spankom, skor s tym nocnym mliekom. Zrusila by som to mlieko. Pripada mi to, ako ked kojene deti velakrat prespia noc az po odstaveni. Mlieko je sladke, moze ju to kludne prebrat a nabudit

zuzuliennka1
14. okt 2020

@taga to si nemyslim, lebo na 3hodiny ju trochu mlieka nepreberie... syn mi aj kojeny prespal noc, budil sa semtam ked prisiel nejaky vyvojovy milnik a ked sme ho este poobede nechali pridlho spat... mlieko v noci pil este donedavna, skor uz take brutalne riedke ale nebol v noci 3h hore.... alebo je to kombinacia mlieka a pridlheho spanku poobede, 2rocne dieta nepotrebuje poobedny dvojhodinovy spanok, ked to navyse robi takuto sarapatu

taga
14. okt 2020

@zuzuliennka1 podla mna dvojhodinový spanok pre 2rocne dieta absolutne nie je vela! Ja by som teda urcite dieta nebudila po 2 hodinach ani skor. Teda, ja by som nikdy dieta nebudila nasilu 😂 moj starsi donedavna spaval aj 3 hodiny, to uz mal cez 3 roky a v noci sa kvoli tomu nebudil 🤷‍♀️

katherine24
autor
14. okt 2020

@taga moja mala ked spi hodinu tak v noci je viac x hore alebo teda castejsie sa stava ze je vyspata v noci ako kednpotiahne poobede dlhsie...ja uz neviem uz som z toho jelen ..budem dufat ze to prejde ...dakujem kazdej za nazor naozaj si to cenim 🤗🤗🤗🤗

karmen118
14. okt 2020

@katherine24 Moja malá cez deň už spať nechcela od tých 2 rokov, a celý deň ona behá je v pohybe, vonku alebo aj doma, je akčné dieťa, takže večer padala o 7 do postele, neskor o pol 8 a teraz ako 3 a pol ročná max vydrží do 8 hore a aj sama sa pýta spať večer, kedy už cíti únavu. Jedine skúsiť tvojej malej spánok cez deň postupne zrušiť, ak by jej to nevadilo - v tom prípade potom skorej ju dať večer spať, alebo viac unaviť cez deň, iné ti poradiť neviem.

katherine24
autor
14. okt 2020

@karmen118 dakujem vyskusam ..par x sa stalo ze nespala na obed ale o 4 pol 5 potom zalomila aj tak na pol hodku a v noci to bolo tp iste 🙄

ivi1808
14. okt 2020

@zuzuliennka1 dakujem za radu, prosim ta, a mam aj znizovat ml mlieka? Lebo ked dojdem casom na 180 ml a 1 odmerku mlieka tak to asi nebude dobre. Davam jej 180 ml v noci stale

silver33
14. okt 2020

Nespavost ale moze suvisiet s epilepsiou a vtedy to dieta potrebuje dospat. Je vela spustacov epi zachvatov, ale hlavne su : nedostatok spanku, unava, stres, vycerpanost a horucka. Ak z neurologickeho hladiska je dieta v poriadku, tak potom vyssie uvedene neplati.

silver33
14. okt 2020

Ale dieta sa tiez moze budit ked je hladne.

zuzuliennka1
16. okt 2020

@taga tak je to evidentne velmi individualne 🙂 syn spi poobede ale max. hodinu, ja ho musim zobudit, zacne sa aj mrvit, ale kym by vstal, ubehla by dalsia hodina...
ak by som ho fakt nechala 2h, resp. ako vo vasom pripade 3 - to by sme s nim boli vecer hore minimalne do polnoci 🤦🏼‍♀️ a to uz aspon hodinu spime aj my...

zuzuliennka1
16. okt 2020

@ivi1808 ano, skus len 150ml teraz.. a znizuj mlieko - ja nam napr. 5 odmeriek na 150ml napisane na skatuli - takze som najprv davala len 4, teraz take necele 3... dnes v noci sa ale (na mlieko) nezobudil vobec, ked vyzaduje a s vodou vrieska (bol nas pripad), davajte mlieko, riedke, ono to nebude trvat vecnost

zuzuliennka1
16. okt 2020

@katherine24 vidis sama pises - ked ti poobede spi, je to v noci horsie ako ked nie... kazde dieta je unikat, urcite dve hodiny poobed. spanku su uz celkom dost pre 2rocne dieta, za tym si stojim... ALE co plati na jedneho, neplati na druheho... v obd. kojenia som kojila ako kazda zena - cez den na poziadanie, ina strava nebola, takze bol v istom obdobi rovnako ako ine deti na tom - a prespal mi noc, kamoske sa budil aj 20x.. preco? 🤷🏼‍♀️ to je jednoducho vysostne indiviualne... niektore dieta aj 3,5r moze matka poobede nechat spat aj 3h a v noci problem nie je -
co ale nie je vas pripad, takze tym sa riadit nemozes...

skus ten poobedny spanok skratit, ak nie este zrusit uplne

taga
16. okt 2020

@zuzuliennka1 vidis a mne aj napriek 2-3 hodinovom spanku zaspava medzi pol 9 - 9. Inak, hovori sa, ze cim lepsi denny spanok, tym lepsi aj nocny spanok... ze ked dieťa spi malo / nekvalitne cez den, tak paradoxne nespi v noci viac, ale menej a zle.