Dvojročná dcérka je na mne veľmi naviazaná

25. feb 2021

Ahojte, mám dcérku, ma 2,4 rokov a dosť je na mna nadviazana, ked ju uspávam chce sa držať za ruku, privoniava si k nej stále,aj počas dňa, ked papa tak stále ma potrebu držať ma, dotýkať sa mi ruky. Vinku občas na prechádzke tiež chytí ruku a privoniava si k nej. Je to taký manzbacik moj ,ani k tatovi sa takto nechce túliť uz,iba mama, stále ma potrebuje cítiť... Mate aj vy také skúsenosti s deťmi?

autor
25. feb 2021

Nikto nič?

basska_b
25. feb 2021

Je to normálne, do 3 rokov je to normálne u deti, fixuju sa na jednu blízku osobu. Spravidla to býva matka. Sú to poznatky detských psychológov, najmä českého doktora Matejčeka, ktorý bojoval za zrušenie "povinných" štátnych jaslí a zdôraznoval, že dieťaťu je najlepšie do 3 rokov u matky. Len keď sa pevne naviaže na jednu osobu, dokáže sa potom bezpečne odpútat.
Moja (dnes 3 ročná) zaspáva iba so mnou, niektoré veci (kŕmiť, obliekať) - ak si môže vybrať, musím robiť len ja 😀 samozrejme vždy keď je zle alebo keď sa chce niečo spýtať, ide za mnou, je to podľa mňa milé, ja si užívam, že som 3 roky doma a môžem sa jej venovať. Ale dobre vychádza aj s tatom alebo starými rodičmi a už sa nehanbí ani cudzích 😊

37373
25. feb 2021

Môj syn je taký istý. Ja osobne som tomu rada, hlavne ak vidím ako rýchlo ubieha čas a za chvíľu bude v puberte a potom bude chcieť viac tráviť čas so svojimi rovesníkmi.

autor
25. feb 2021

Ďakujem takže to je normálne,aj to neustále privoniavanie k ruke. 🙂 Ja som z toho rada a vždy si ju pritulim, je to rozkošné ako deti lubia svoje maminky a dávajú to najavo,len mi je občas ľúto tatina 😀,.. ale casto si uvedomujem ze raz príde do veku kedy uz ju nebudem zaujímať a budem ,, trápna,, 🙄😀

andreatytler
25. feb 2021

A mas podozrenie na nejaku diagnozu? To ovoniavanie je zaujmave... este som nepocula o tom ze by to nejaka mamicka spomenula ale nepride mi to ako zvlastne. Mozno sa jej paci vona tvojho kremu na ruky. Ak je to ovoniavanie a ta tuzba byt vela v kontakte to jedinne nad cim uvazujes, tak je to podla mna uplne v poriadku. Ak by to mal byt nejaky problem, bolo by tam viac veci, ktore su cudne.

autor
25. feb 2021

@andreatytler práveže nekremujem sa absolútne, neviem prečo to robi asi jej voniam no 😀 preto sa práveže pytam, keďže som nikde takúto temu nenašla. Ale tiež si nemyslím ze to je problém, pre mna isto nie.iba som bola zvedavá ci to bežne detičky robia 😀

autor
25. feb 2021

Nikoho neovoniava iba mna, ani tatina nie. Zrejmé aj tým ze bola kojena tak asi sa jej páči tá vôňa
pokožky alebo čo,aspon tak si to ja odvodnujem 😀

andreatytler
25. feb 2021

No budes mat krasnu spomienku na cely zivot a budete sa na tom zabavat ked jej to budes hodvorit ked vyrastie.

7miriam77
25. feb 2021

Aj moja dcerka je maznoska 🙂 taka krasne pritulna ...uzivaj si to...Moja ma uz 5 a pol a tie dotyky a objatia sa znizili o dost, proste ma ine zaujmy teraz, a myslim, ze ked pojde do skoly, tak to pojde este nizsie ☹ Uzivaj si to! Jedina rada, ktoru ti viem dat. 🙂

7miriam77
25. feb 2021

...a mna dcerka tiez stale ovoniava, doteraz a povie...jooooj maminka, ty krasne vonias ❤

bluka2
25. feb 2021

Mňa môj v tom veku síce neovoniava, ale tiez je taký maznák...

basska_b
26. feb 2021

Ja keď som niekedy spotená, tak hovorím mužovi, veď ja musím tým deťom smrdieť a on že ale im práve to možno vonia 😁 lebo veď to je taká naša originál vôňa. Moja zasa keď zaspava, dáva mi ruku pod pazuchu. Robí to už od 13 mesiacov. A hovorila, že to preto, lebo je tam teplo. A nenarodila sa mala cisárskym? Mne to príde, že ti sú väčší maznaci, aj som to niekde čítala...

autor
26. feb 2021

@basska_b to je zlaté 😀 narodila sa klasicky, tak asi je to individuálne. Ja som sa snou maznala nonstop ako sa narodila az doteraz,stale ju obijmam pusinky davam, tak je tak naučená ale len u mna 😀 bude mi to chýbať. Teraz cakam druhé tak som zvedavá aky v nich bude rozdiel

basska_b
26. feb 2021

Zlatéé 😍😍 ja mam už aj druhú a ona v niečom je samostatnejsia, lebo nemôžem sa jej 100% venovať a na druhej strane sa mi zdá, že lepšie spolu komunikujeme, stačí jeden pohľad a viem, čo chce. Prvá isla cisárskym, druhá prirodzene... Dôležité je pokračovať v maznani aj po narodení súrodenca, ja musím povedať, že som bola už toho presýtena, keď boli obe na mne zavesené, niekedy som už chcela, aby sa ma nikto nechytal 😂

griska11
20. máj 2021

Je to normalne my mame takuto "fetacku" uz 6 rocnu. Pre nu je vrchol vlaha ked mozr nadranom priat ku mne do postele a zaňura sa pod moju pazuchu. Muzovi to robi tiez, my jej voniame, celkovo ona si vone spaja s osobami aj udalostami... A mala je malicka to je uplne normalne v tomto veku😉

griska11
20. máj 2021

Nooo a citam ze ste tehotná, tak to potom duplovane, ona sa takto uistuje ze ju mate stale rada. Doporucujem vam po narodeni este viac s ana nu fokusovat aby sa necitila odstrcena a aby nahodou neziarlila na bábätko 😉 u na sto boli zachvaty plaču 😞 trvali asi mesiac, kym si to neurovnali v hlave ze tu je aj niekto ďalší.... Drzim palce