Farba očí u deti

cherry1981
9. apr 2013

Chcem sa opytat, ja mam zelene oci, muz hnede a dcerka rocna ma modre oci. U nas v rodine ma moj otec aj vsetci z jeho rodiny maju modre oci. Mozu dcerke ostat modre oci? Mne to nevadi, len mi ide na nervy okolie, ktore neustale riesi to, po kom to dieta ma take krasne modre oci 😅 😅 Uz ma nebavi kazdemu hovorit ze po postarovi 😀 😀 😀 😝

sisaha
9. apr 2013

@cherry1981 zmeň poštára na suseda.. 😉

cherry1981
autor
9. apr 2013

@sisaha Aj to sa uz stalo 😀

sisaha
9. apr 2013

@cherry1981 poznam rodicov, co maju obaja hnede a ich deti modre.. keby tí ludia chceli riesit radsej koho nabuduce lepsie zvolit 😀

zitaje
9. apr 2013

@cherry1981 ked ma tvoj muz hnede oci, moze mat recesivny modry gen. Aj dvaja hnedooki mozu mat modrooke dieta - teda v pripade, ze obaja maju ten modry recesivny gen.
Ja mam sive oci, moj chlap hnede, a jedna dcera ma zelene.
Nic si z toho nerob, je to v pohode 😀

tweetynkaa
9. apr 2013

@cherry1981
@sisaha pripadne este poistovaka,instalatera, automechanika a podobne :D

kaza76
9. apr 2013

U nas...
bledohnede + tmavohnede = zelene 🙂
(u starych rodicov sa vyskytuju modre, hnede, aj sive/zelene)

limoncino
9. apr 2013

tie blbé otázky poznám.. manžel má hnedé, ja čudné 😝 syn zelené a každý je vtipný, či oči dorábal sused... Dosť ma to ako urážalo... 😠 dcéra má modré

jana121212
9. apr 2013

muzovi rodicia maju hnede oci? aspon jeden z nich? skus si to predstavit takto, aj ked je to len jednoduchy pohlad na vec. kazdy clovek ma pre farbu oci 2 geny (alely), jeden dostal od otca a druhy od mamy. tvoj muz ma asi gen pre modru farbu a pre hnedu farbu. kedze ten gen pre hnedu farbu je dominantny, tak sa prejavil aj navonok v podobe hnedych oci, ale vasej dcera dal ten modry gen. takze dcera dostala od muza gen pre modre oci a od teba asi tiez pre modre oci a z toho moze byt modra farba

bubelko
9. apr 2013

@cherry1981 u nas je to iste. manzel ma hnedozelene, ja mam hnedozelene, starsi syn ma zelene a mladsi modre. ale moja mama aj svokra maju (mali) modre oci, moj starky mal modre oci, tak je to jasne. ale tiez sa vsetci pytaju, ze pokom je to dieta 😀 neberiem to vobec nejak tragicky a ani to neriesim. ak ma niekto vazny zaujem, vysvetlim, ak niekto chce byt vtipny, tak ho necham. na tom svet nestoji 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limoncino
9. apr 2013

@kaza76 mne to nejde, tá kalkulačka 😀 😀 neviem sa z toho vysomáriť, neukazuje mi to výsledky.. 😝

limoncino
9. apr 2013

a už ide, ja múdra som neklikla na calculate 😅 😝

aduskatt
9. apr 2013

@limoncino jednoduche.dvaja hnedooki mozu mat modrooke dieta, dvaja modrooki nemozu mat hnedooke dieta.-)

cherry1981
autor
9. apr 2013

@aduskatt Ale ja nemam hnede, ale zelene. 😉
@jana121212 Muzovi rodicia maju obaja hnede oci 🙂 Z nasej strany ma moj otec modre, a cela rodina z otcovej strany ma modre oci, moja mama zelene, ja zelene sestra tiez zelene 🙂
@limoncino My sa s muzom vzdy zasmeje na tych reciach, ze bohvie po kom to dieta ma tie modre oci, mne to sem tam vadi, mm nie , ale vacsinou je to z jeho strany kto ma take narazky 😝
Ja som sa len chcela opytat ci je to mozne, ja to berem ako samozrejmost, ze ich ma modre ved z nasej rodiny je polovica rodiny modrooka 😀 😀

limoncino
9. apr 2013

@aduskatt ja viem, to je mi jasné, len mi nešla tá kalkulačka, čo je tu na ňu link 😀 😀

aduskatt
9. apr 2013

@limoncino aha, tak sorry🙂
@cherry1981 ved to je OK, chcela som napisat, ze dvaja modrooki mozu mat len modre odtiene a hnedooki v podstate hocijake

muchotravka166
9. apr 2013

@aduskatt tak a ja a u nas znamenaa ze budeme mat modrooke

stellamaris
9. apr 2013

@cherry1981 farbu oci mohlo dieta zdedit po niekom z tvojej alebo muzovej rodiny,nas maly ma sive oci a urcite nie po nas( ja hnede ,muz zelene) 😀

asfodelka
10. apr 2013

@cherry1981 moj brat a svagrina su tmavovlasi a hnedooky a ich maly je modrooky risavy. nevyberies si 🙂

martaa4s
10. apr 2013

u nás máme podobný prípad 🙂 , mm a ja máme modré , staršie deti modré a najmladší hnedé 🙂

janka196
10. apr 2013

@cherry1981 ahoj ja to mam podobne 🙂 my s muzom sme obaja tmavy s hnedymi ocami. dcerku mame tmavu hnedoocku a syna modrookeho blondaka 😀 uplne sa podal na mojho otca , ktory je tiez modroooky blondak 🙂 ked sa nas niekto pyta po kom je povieme ze po postarovi a hotovo :D

cecil36
10. apr 2013

Ja mam zelenohnede oci ex mal tiez zelenohnede a dcera ma neuveritelne modru farbu oci. Moji rodicia maju hnedu a zelenu farbu exovi rodicia maju obaja hnede. Jediny kto mal v rodine modre oci bola moja babka, dcerina prababka. Takze uz nas to slo az z tretej generacie 😀

asfodelka
10. apr 2013

@cherry1981 este ma tak napadlo, ze bud rada ze na tom niesi ako bola moja mama. jej ani nikto neveril ze sme jej deti. sestra ja a brat sme boli vsetci v detstve blond, ja a sestra modre oci len brat hnede. a nasa mama ma natural tmavsiu plet ako opalena keby bola, hnede oci a cierne vlasy. oco je modrooky blondak. tak ked on s nami nesiel tak si z nej robili srandu komu nas ukradla.

vieri22
10. apr 2013

tak ja mám zelenohnedé oči, manžel zelené a dcéra má modré oči a syn hnedé oči...

hyta
10. apr 2013

Že sa nechávaš vytočiť ľudskou hlúposťou...Vidí tvoja malá dobre? To je podstatné a nie farba očí.

ela2710
10. apr 2013

@cherry1981 my sme nedavno brali genetiku 🙂 tam ide o dominantne geny, je to trosku zlozitejsie, ale samozrejme, ze tvoja dcerka moze mat modre oci, je len jedina moznost, ktora je velmi nepravdepodobna, a to ze dvaja modrookí ludia maju hnedooke dieta 🙂 povedz zvedavcom, neprajnikom, nech si nastuduju co to z genetiky a potom nech sa vypytuju 🙂

gubcikova
10. apr 2013

u nás v rodine je to tak-moja mama mala modré,otec hnede-ja mám také modrošdé.s mužovej strany všetci od prababky,cez tetky,sestranice po ich deti všetci hnedé(s mužovej strany ani u jedného nenájdeš iné oči) a naše deti majú modré obe.všetci sa tomu čudujú

mami.sk
10. apr 2013

my s manželom sme obaja hnedookí a tmavovlasí a Terezka má prenikavé veľké modré oči a melírované blond vlasy😉 úplne každý sa pýta či je naša a či jej farbíme vlasy 😝 ..niekedy je to riadne otravné 😀 z mojej strany je celá rodina hnedooká a z manželovej len svokra má modré oči...ale malá má oči vraj po mojom starom otcovi - zomrel skôr ako som sa narodila tak to neviem posúdiť a fotky boli vtedy len čiernobiele ☹
a vlasy vôbec netuším....

andrejka1974
10. apr 2013

ja mam zelene oci muz modre, jeho mama ma hnede a otec modre a nase deti 4 su modrooke a dcerjka je skor hnedooka